Skocz do zawartości
Forum

Zapuszczanie piersi...


Rekomendowane odpowiedzi

U nas pojawia się problem zapuszczania jednej z piersi, to samo przechodziłam ze starsza córką, kiedy była w wieku Emilki, nie wiem na czym polega problem, chyba po prostu brodawka jest za mała i dziecku trudno się przystawić, pierś boli, odciąganie pomaga, ale dziś po całym dniu odrzucenia tej piersi, udało mi się odciągnąć tylko 30 ml i to w dodatku pokarmu wodnistego...chyba w ogóle mam mało pokarmu, bo dziecko często wstaje w nocy na pierś....ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza

Myslę, że Margeritka dobrze wyjaśniła o co jej chodzi z tym zapuszczaniem. Ja nie miałam takiego problemu, starszy ssak ssał z lubością obie i dość długo, a pokarmu miałam mnóstwo. Przy córce musiałam od razu dokarmiać, miałam mało pokarmu, ale starałam się jak najdłużej karmić i jakoś podtrzymywać laktację. Córcia może i faktycznie głodna, skoro piszesz, że często się budzi, ewentualnie budzi się bo chce przytulić się do cycusia :-) a jak to w ogóle wygląda w nocy? pije łapczywie np i długo, czy tylko weźmie do buzi i zasypia?

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Moja córka budziła się i 10 razy w nocy, szczególnie w okresach ząbkowania, skoków rozwojowych lub gdy posiadła jakąś nową umiejętność. Zresztą sporo dzieci tak ma, więc to nie jest wyznacznik "najadania" się dziecka. Druga rzecz, że nocny pokarm jest bardziej treściwy od dziennego i w okresach wzmożonego wzrostu dziecko niejako instynktownie będzie wybierać pokarm najbardziej odpowiedni na ten czas, stąd nocne pobudki. Trzecia sprawa - 9 miesięcy to często okres dość silnego lęku separacyjnego, może być przyczyną częstszych pobudek. Wiem, że to upierdliwe i męczące, ale spróbuj po prostu przetrwać.
Co do preferowania jednej piersi moja tak miała tylko przez kilka dni po urodzeniu. Oszukałam ją tak, że przytawiłam ją z tej strony i w taki sposób jakby miała dostać tę "lepszą" pierś, a dostała tę, której nie lubiła. Od tej pory się unormowało. Nie wiem co ci poradzić. Może spróbuj do tej piersi przystawiać Emilkę w innej pozycji, może w nocy nie wybrzydza, więc proponuj tą mniej lubianą stronę. Może podczas karmienia masuj pierś, żeby wyciek pokarmu był intensywniejszy? Z odciąganiem widzę, że ciężko (nie każde piersi poddadzą się laktatorowi, co wcale nie znaczy, że tam mleka nie ma), więc najlepiej byłoby, gdyby dziecko nakręcało laktację.
Powodzenia i głowa do góry :)

Odnośnik do komentarza

Ja tak miałam z Gabrysiem, że często się budził w nocy, ale miałam wrażenie że po to tylko by do cyca się przytulić. Kiedy skończyłam karmić to i nocne pobudki się skończyły. Do tej pory lubi dotknąć piersi i nie mogę mu tego wyperswadować, a ma przecież ponad trzy latka - taki cycuś z niego....

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

u nas jest tak, że emilka rozpoznaje piersi po brodawkach, jedna jest jak smoczek, druga mała...w dzień musi mieć ciszę i spokój, żeby w ogóle possać pierś, wszytsko ją rozprasza, zwłaszcza biegająca Ola, bo jak zaczynam karmić, Ola jest już bardzo blisko...teraz jeszcze doszedł katar Emilki (już mija) i świąteczne noce to były po prostu pasterki...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...