Skocz do zawartości
Forum

Ząbkowanie


Rekomendowane odpowiedzi

u mojej córci było podobnie... zaczęła sie okropnie ślinić, marudzić, gryźć wszystko co popadnie i tak ma do dzi,ś a zaczeła tak ok 5miesiąca. przez 2 dni mi gorączkowała przez noc. teraz ma ponad 8 mc i dalej nie ma żadnego ząbka, mimo że ewidentnie widac że ją drażnią i bolą.

Więc jak widac nie ma reguły bo jednym wyjdą zaraz a innym nie...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r1avuguhd.png

Odnośnik do komentarza

Zauważyłam , że nie ma na to reguły i każde dziecko jest inne . Nasza córcia zaczęła strasznie się ślinić i wkładać rączki do buzi jak miała 3 miesiące po jakimś miesiącu ślinienie się uregulowało ale rączki włada do buzi często do tej pory , pierwszymi ząbkami (5 miesięcy) nas zaskoczyła , żadnych typowych oznak gorączki , marudzenia , opuchniętych dziąseł kompletnie nic. Obecnie ma 8 miesięcy i idą naraz 4 górne ząbki , jeden już wyszedł , jedyne oznaki to dziąsła no i może trochę niespokojnie sypia w nocy.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Odnośnik do komentarza
Gość Monika P-k

Mój Synek w nocy z 5 na 6 stycznia dostał temperaturę powyżej 38 stopni, wczoraj było to samo. Dopiero dziś od południa sytuacja się trochę poprawiła. Jednak ciągle starałam się zbić gorączkę. Kiedy mijała 5 godzina od podania leku temperatura znowu się pojawiała. Był strasznie drażliwy i płaczliwy- poprawiało się kiedy posmarowałam mu dziąsła Dentinox'em. Ślinka lała się strumieniami. Dziś postarałam się dokładniej obejrzeć jego dziąsełka i okazało się, że wyrzynają mu się 4 ząbki na raz. Dodam, że ma 4,5 miesiąca, a ślini się odkąd skończył 2. Każde dziecko przechodzi ten stan różnie. Córka z kolei zaczęła ślinić się w podobnym okresie czasu, a pierwszego ząbka odkryliśmy ok 8 m-ca życia. Ona z kolei robiła strasznie dużo wolnych kupek- nawet 11 w ciągu dnia...

Odnośnik do komentarza

Moniko, mój syn miał takie rozwolnienie, jak Twoja córa :)
Widzę, że też masz dwoje dzieci. To pewnie córa nie ulewała, skoro martwisz się o synka? Miałam podobnie.
Mojej córce pierwsze zęby pojawiły się, gdy miała 4,5 miesiąca. I też szły 4 na raz ;) z tym, że pierwsze dwa wyszły bez większego problemu, kolejne tydzień później, już z temperaturą.
Nie ma reguły.
Teraz wychodzą i jest zmartwieniem, na stare lata wyjdą i będzie jeszcze większe zmartwienie ;)

Odnośnik do komentarza

Oj, kobietki, serdecznie Wam współczuję tego ząbkowania, nigdy nie wiadomo, jak będzie przebiegało i jak pomóc dzieciątku.
U mnie było podobnie, jak u Moniki, bardzo wysoka temperatura, co 4 godziny inny przeciwbólowy, dwa na zmianę i purpurowa buzia, a temperatura nawet 40 stopni...byłam przerażona.., tylko picie wchodziło w grę. Dopiero po 4 dniach ząbki...ale mi, podobnie jak u Ciebie pomagał tylko Dentinox żel...inne sposoby zawiodły...pani doktor uspokajała, że tak może być....teraz już to wiem, ale wtedy...życzę Wam, Mamusiom, by dzieciom wyszły ząbki jak najmniej boleśnie, cierpliwości i duuużo wytrwałości..., niestety, nie da się tego ominąć, a szkoda...trzymajcie się dzielnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Monika P-k

Była gorączka, a ząbków jak nie było tak nie ma :( Jakoś nie bardzo chcą wyjść. Pewnie będzie tak, jak w przypadku córki, że wyjdą około 8 miesiąca. Teraz Ona także wpycha łapki do buzi- choć ma 28 miesięcy , bo wychodzą jej piątki- na dole już ładnie je widać, ale góra jakoś się nie spieszy...

Odnośnik do komentarza
Gość anka cyganka

Witam.Mój synek w wieku 4,5 miesiąca miał już dwie dolne jedynki:) U starszej córeczki było podobnie.W tej chwili Hubiś ma 6 m-cy i chyba wychodzą mu górne trójki:)
Julii rosły po cztery ząbki na raz.Pamiętam te noce, ale po podaniu paracetamolu dziecko spokojnie zasypiało.Polecam

Odnośnik do komentarza

U nas już 8 zębów. Jedynki i dwójki dolne i górne w komplecie.
Przy tych dolnych dwójkach nocki były mniej spokojne, ale nie było najgorzej. Pojawił się lekki katarek, który zniknął po przebiciu. Na szczęście obyło się bez temperatury.
U syna najgorzej było przy pierwszej jedynce ( pojawiła się bardzo wysoka temperatura), i później jak szły 4 czwórki na raz, to było boleśnie.
U córy nie było większych objawów, prócz ślinienia podczas pojawienia się pierwsaych zębów. Z kolejnymi jest słabiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...