Skocz do zawartości
Forum

Cukier w diecie?


Gość emik

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. Emik ma trochę racji. Ciężko całkowicie uniknąć cukru w diecie niemowlaka. Zawierają go granulowane herbatki, deserki, niekiedy także zupki, że o kaszkach już nie wspomnę... Większość osób świadomie lub nie podaje swoim niemowlakom cukier.
Ja unikałam cukru tak długo jak to było możliwe. Przede wszystkim nie dawałam żadnych deserków i gotowych kaszek. Do dzisiaj moje dzieci raczej nie przepadają za słodkościami więc się opłaciło unikać :)

Odnośnik do komentarza

nikawa, no właśnie - najłatwiej jest ograniczać cukier przy pierwszym dziecku :) Potwierdzam :)

Co do zasady unikania białego cukru to wiadomo, że nie warto przesadzać - fruktoza w owocach nikomu nie zaszkodzi :)
Natomiast cukier w produktach dla dzieci to koszmar! Moim zdaniem to jest paskudne ze strony producentów, że większość kaszek na rynku jest okropnie słodka. Nie raz spędziłam pół godziny przy półce z kaszkami i aż mnie zęby bolały od czytania składu... Dlatego moje dzieci jadły zwykłe kasze np. jaglaną, lub po prostu kleiki.

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalenka1980

nieprawda, że gluten jak najpóźniej, powinno się go wprowadzać do diety dziecka między 4 a 5 miesiącem, w zależności czy jest karmione piersią czy nie. ja o tym nie widziałam i musiałam potem dziecko wyprowadzać z alergii kaszkami bezglutenowymi bio ekologicznymi itp. swoją drogą na dobre mu to wyszło,ale co sie namartwiłam to moje. a jeśli chodzi o sztuczne cukry to oczywiscie jak najmniej. jeśli już to w postaci soków,ale tylko tych tłoczonych, nie napojów ani koncentratów.

Odnośnik do komentarza
Gość Paula_Ladek

zgadzam sie,ze cukier jak najpózniej. ja nawet kaszki kupuję bezcukrowe. trzeba co prawda trochę więcej zapłacić, ale ja bym na tym nie oszczędzała. . na takie produkty, które w dodatku są eko nie warto żałować pieniedzy

Odnośnik do komentarza

dokładnie, biały cukier nie jest niezbędny, żeby dziecko sie dobrze rozwijało. u nas słodkie to sa owoce, bakalie, miód, ewentualni jakies słodycze z holle (one nie zawierają cukru, tylko są słodzone np. sokami z owoców). moje dziecko żyje i ma się dobrze ;)))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...