Skocz do zawartości
Forum

Czy moje dziecko ma nadwagę?


Rekomendowane odpowiedzi

witam.Julia ma 4 miesiące i tydzień.urodziła się z wagą 3,360 i 56 cm.wychodząc ze szpitala warzyła 3100 natomiast teraz warzy 6.200.nie przesypia mi jeszcze nocy.je 6 posiłków.w tym obiadek składający się z zupki i deserek a reszta posiłkó to mleczko Bebiko z dodatkiem kaszki bobo vita. przepajam ją herbatka .czy Julia ma nadwagę???

Odnośnik do komentarza

Kasia przede wszystkim każde dziecko jest inne i trzeba to uszanować, mój pierwszy syn zawsze znajdował się na najwyższym centylu, jadł dużo by nie powiedzieć bardzo dużo i też się martwiłam że będzie otyły co się okazało trzeba było karmić tyle ile chciał kombinować by przerwy były jak najdłuższe a jak stał się chłopczykiem biegającym schudł i teraz jest dobrze wyglądającym chłopcem któy jest większy wzrosotowo i wagowo od rówieśników ale jest zdrowy i pediatra nie twierdzi by był wielki czy miał nadwagę - więc spokojnie
a co do przesypiania nocy - ja tak miałam 2 lata - jakie dziecko taki system więc trzeba się dostosować

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

A skad w ogole taki pomysl, ze ma nadwage? Cos Pania niepokoi? Patrzac na siatki centylowe wagi dziewczat Pani corka jest w samym srodku wiec nic nie wskazuje zeby waga byla nieprawidlowa. (Dla porownania moj syn skonczy niedkugo 5 miesiecy i wazy ponad 9 kg). Tak jak napisala Pani wyzej kazde dziecko jest inne i kazde dzie ko inaczej je. Porcje mleka tez sa rozne u kazdego dziecka. Zastanawia mnie tylko dodawanie kleiku do kazdego posilku- czy jest to konieczne? Herbatki do picia dla dzieci szczegolnke te granulowane zawieraja bardzo duzo cukru, lepiej dawac przegotowana ciepla wode lub zrobic samemu zwykla czarna herbatke (zaparzyc listek sypanej herbaty zwyklej czarnej bezsmakowej), wtedy zawsze troche mniej kalori Pani poda dziecku. Natomiast jezeli Pania cos niepokoi chociazby wzga czy odzywianie najlepiej skonsultowav sie z pediatra, ktory zbada mala. Niedlugo czeka Pania szczepienie, wiec to dobra okazja zeby pokazac dziecko. Moim zdaniem waga jest prawidlowa, ale ja malej nie widze. Jezli chodzi o przesypiznie nocy tomoj syn zaczal przesypiac odkad zaczelam mu dodawac 3 lyzeczki kleiku do porcji mleka, a je go 250 ml. Moze warto wprowadzic regularnosc malej? Np. Sniadanie, zabawa, spanie, obiad, zabawa, cpacer, deserek, jedzenje itd i probowac sie tego sztywno trzymac? Chyba ze juz Pani tak robi:)

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie kaszke dodaje sie po to z3by tak jak pisalas dziecko sie bardziej najadalo ale przewaznie robi sie to w przypadkach kiedy dzieci jedza bardzo duzo ale tez nie wszyscy pediatrzy to zalecaja. Moim zdaniem nie ma potrzeby dawania kaszki. Mozesz sporobowac dodac po lyzeczce na noc, moze nie bedzie sie tak glodna. W zaleznosci jaka jest porcja me0leka ok 3 lyzeczek proponuje jednego wieczoru jedna, drugiego 2 trzeciego 3 i zobaczyc czy cos sie zmienia. Pytanie jeszcze ile dawalas kaszki teraz do mleka?

Odnośnik do komentarza

Nie ma jednego modeku zywienia ktory sie u wszystkich dzieci. Jesli julia je kaszke i taki mechanizm sie sprawdza to preciez moze tak zostac ja tylko sugeruje ze raczej nie ma takiej potrzeby i moze wartoby bylo dawac np. Tylko na noc. Mleka zageszcze sie z reguly starszym dzieciom. Ale napewno nie robi jej tym Pani krzywdy. Miejsci sie w centylach z tego co widac jest zdrowa i to najwazniejsze. Kazdy ma swoj schemat i dopasowuje swoja metode do dziecka.

Odnośnik do komentarza

pytasz o przesypianie nocy, moje dzieci nocy nie przesypiają, Ola potrafi jeszcze czasem się obudzić, ale tylko raz i z różnych przyczyn, za to młodsza wstaje średnio 3 razy każdej nocy na jedzenie...dziecko dorasta do przesypiania nocy i ten czas po prostu trzeba przetrwać...bo wstaje nie tylko dlatego, że jest głodne lub, ze chce się pić, ale też dlatego, że zwyczajnie potrzebuje bliskości mamy, albo, że jest za gorąco albo, że za zimno

Odnośnik do komentarza

Julia często jada dynię i nigdy nie miała żadnych boleści brzuszka :)ale przecież każde dziecko jest inne :) mam nadzieję że z maluszkiem już jest ok. A ja od paru dni mam problem z jedzeniem Julii a konkretnie z mleczkiem.Niunia chętnie by jadła zupki ,deserki a mleko to już nie bardzo. pierwsze i drugie śniadanko normalnie zjada a później to już tak się trzeba nagimnastykować żeby cokolwiek zjadła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...