Skocz do zawartości
Forum

Odstawianie od piersi


Gość Rafinka

Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn nie pozwala odstawić się od piersi... Nie akceptuje butelki i może godzinami wyć (bo to trudno już nazwać płaczem), aby otrzymać pierś... Zasypia bardzo ciężko i w 80% przy piersi. Ma osiem miesięcy a w nocy budzi się co godzinę, góra co dwie... Ani ja ani mąż nie mamy już siły.... A najgorsze, że za chwilę muszę wrócić do pracy... Jestem załamana... Chciałabym karmić Go jedynie wieczorem do snu tak na uspokojenie i wyciszenie... Musi coś jeść jak będzie z nianią... Świetnie radzi już sobie z produktami stałymi itp. ale mleko przecież musi jeszcze pić... W dzień mój syn zasypia dwa góra trzy razy na pół godziny... Jeśli po obudzeniu podam mu pierś potrafi zjeść i zasnąć na kolejne pół... Najlepiej żebym obok niego leżała i on co jakiś czas pochlipie mleka i w ten sposób potrafił przespać trzy godziny... Sposoby typu "niech się wypłacze", "zgłodnieje to zje z butli" są nie dla mnie... Nie wytrzymam... Nie wiem co robić, jestem załamana. Mam wrażenie, że jestem złą matką... Chwilami żałuję, że karmię piersią... Koleżanki które od początku karmiły butelką świetnie śpią i bez problemów wróciły do życia a przede wszystkim pracy...

Odnośnik do komentarza

miałam ten sam problem, u nas sprawdziła się butelka ze słomką i w ogóle słomka, moje dziecko w wieku 10 miesięcy nauczyło się pić przez słomkę i jeszcze tak pije:) trzeba trochę treningu, ale załapie, ja kupuję słomki jednorazowe, bo moim zdaniem bidony na mm nie sprawdzają się, spróbuj słomkę lub kubek niekapek, nie wprowadzisz butelki na siłę jeszcze dopisze Ci więcej, ale teraz moje drugie dziecko mnie potrzebuje:)

Odnośnik do komentarza

U nas sprawdził się kubek-niekapek, bo mój Kuba też nie akceptował butelki. Poza tym współczuję mocno z powodu spania. Oto kilka uwag, jakie mi się nasunęły po przeczytaniu Twojej wypowiedzi:
1. spróbuj podawać małemu kaszki takie robione np. na wodzie, bo zawierają mleko już w sobie. Uzupełnisz w ten sposób część zapotrzebowania na mleko, a młody będzie się porządniej najadał. Mogą być też serki, jogurciki.
2. Ureguluj drzemki w ciągu dnia. Wydaje mi się, że dwie wystarczą już. Zapewne przez kilka dni będziesz musiała się przemęczyć i dobrze małego wymęczyć, ale postaraj się, aby codziennie były o tej samej porze.
3. No i najważniejsze chyba - nie pozwalaj małemu zasypiać przy cycku. Prawdopodobnie budzi się dlatego, że nie czuje Twojej piersi. U nas było podobnie, gdy Kuba miał jakieś 5 miesięcy. Zaczął się w nocy budzić i płakać. Ja mu wtedy cyca i spokój był i znów zasypiał. Po paru dniach zaczął się budzić częściej (wcześniej przesypiał całe noce prawie). I wtedy przy okazji wizyty u logopedki, powiedziała nam, że właśnie z powodu zasypiania przy cycku tak się dzieje. Dziecko zasypia przy cycusiu, budzi się i nagle cycka brak, więc się rozbudza, płacze... Musisz nauczyć małego zasypiać bez cyca w buzi. Poleciła nam książkę na temat snu dzieci o tytule: "Każde dziecko może nauczyć się spać" (do ściągnięcia w pdf-ie lub jak chcesz to mogę przesłać na maila). Metoda tam opisana jest skuteczna, choć dla maminego serduszka może być ciężka czasami. U nas Kuba po dwóch nockach wrócił do starych nawyków i przesypiania nocy.

Wydaje mi się, że gdy uregulujesz dziecku sen, to i odstawianie od piersi będzie łatwiejsze. No i tak jak dziewczyny wcześniej pisały wypróbuj kubeczki czy słomki. I bądź konsekwentna! Mam nadzieję, że szybko Ci się uda i będziecie mogli z mężem odpocząć troszkę :) Trzymam kciuki.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

I juz ja tu żadnej wskazówki nie dodam bo już dziewczyny napisały wszystko co trzeba
Moja córka też ma 8 mies. i jest na piersi I parę nocek nie przespałam aby oduczyć małą nocnego karmienia i się udało Przesypia nocki Z wyjątkiem ostatnich bo ząbkuje
Butelki też nie chciała a do kupka nie kapka długo się przyzwyczajała ale się w końcu udało i też się przekonała .

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi!!! Mały pociąga z butli 30ml jak ma ochotę... Wszystko zależy od nastroju i widzimisię mojego terrorysty... Jest jednak nadzieja, że jak zostanie za miesiąc z nianią nie padnie z głodu... Ewentualnie z płaczu bo to cycol nad cycole.... Jest we mnie cicha nadzieja, że może z kimś innym niż mama i tata będzie zachowywał się lepiej.... Ostatnie upały nie pomagają nam w spaniu... Młody przez ostatnie dwa dni śpi trochę lepiej ale nadal mało... W sumie on spał całkiem całkiem jak na dziecko piersiowe ale wyjechaliśmy na Mazury a później nad morze i z troski żeby nie zmarzł w nocy (nie daliśmy rady zabrać jego łóżeczka) młody trafił do nas na noce do łóżka. Niby to tylko dwa tygodnie były ale...... Efekt jest taki że młody walczy o spanie z nami w łóżku przy cycy.... Jest ciekawie. Mój synek zdecydowanie pracuje na to żeby nie mieć rodzeństwa :-(

Odnośnik do komentarza

Czytając Twój post mam przed oczyma moją sytuacje. Synek ma już 11 msc. A ja jestem na skraju...wytrzymałości. Szukam sposobu jednak nie jest dla mnie rozwiązaniem metoda typu "płacz kontrolowany"...
mleko sztuczne małemu nie smakuje. Wodę pije z kubka niekapka, doidy lub butelki a sztycznego nie tknie...
zastanawiam się kiedy mogę podać mu krowie?! może to mu zasmakuje

Odnośnik do komentarza

Postanowiłam, że nie będę gwałtownie odstawiać młodego od piersi. Nie jestem na to psychicznie gotowa. Chciałabym tylko znaleźć sposób żeby mój syn nie traktował mojej piersi jak smoczka do usypiania... Normalne smoczki wyrzuca na ogromne odległości... Pobija rekordy w rzutach... Nie ma szans żeby się przełamał. W ogóle mam wrażenie że jestem beznadziejną matką... Moje dziecko nie pozwala mi spać, wyjść do toalety, kompletnie nic zrobić w domu...Obraz słodkiego malucha siedzącego w kojcu i patrzącego na gotującą mamę pozostał na stronach ton książek jakie przed porodem przeczytałam... moje dziecko nie wpisuje się w żadną metodę....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...