Skocz do zawartości
Forum

Picie z kubeczka


Gość Martyna88

Rekomendowane odpowiedzi

hejka:) miałam podobny problem, synek cały czas na piersi. jak zaczęłam podawać zupki w 6 miesiacu chciałam też soczki...
niekapek- w ogóle nie wiedział o co chodzi, gryzł go;
doidy cup- napił się kilka razy chyba z ciekawości;
butla- co mu wleciało to gulgotał tym i wypluwał, zabawa dla niego
Już się martwiłam że jak go od piersi odstawie to nie bedzie pił mleka...
kupiłam wodę z nestle z dziubkiem, ma taki ogranicznik że dziurka jest mniejsza, z tego mi trochę pił, w smoczku od butli zrobiłam dużą dziurę, czyli że jak dałam sok czy wodę to wleciała a nie musiał ciągnąć, to też coś tam się napił ale mimo tego przystawiałam często do piersi żeby się nie odwodnił, no i robiłam też małe ilości mleka i dawałam z normalną dziurką ale nigdy nie wypił
aż pewnego razu, miał właśnie około 10 miesięcy podałam po jakiejś przerwie i wypił jakby to robił od zawsze, dorobiłam więcej też wypił, zwiększałam stopniowo ilość i wypijał, czasem nie wszystko, czasem jeszcze chciał pierś,
także u nas to poprostu samo przyszło, z niekapka do tej pory nie potrafi pić ale ma kubek z dziubkiem i też pije z bidona ze słomką bardzo ładnie a z butli tylko mleko
także myślę ze samo przyjdzie
pozdrawiam:) ps obecnie mały ma 13 miesięcy

Odnośnik do komentarza

Możesz spróbować z doidy cup lub zwykłą filiżanką czy kubeczkiem. Ważne, żeby naczynie nie było zbyt duże i dziecku łatwo było je trzymać. Fajnie dzieciom pije się też z filiżanek z lekko wywiniętym brzegiem. Nalej na dno troszkę wody, tak na kilka łyczków, pokaż synkowi co i jak i niech ćwiczy. Teraz jest ciepło, więc jak się obleje to zaraz wyschnie i nie ma strachu, że się przeziębi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...