Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza miesiączka po porodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie wiem czy taki temat już był, ale mam pytanko odnośnie tego po jakim czasie dostałyście pierwszy raz okres po urodzeniu dzidziusia? Pytanie szczególnie do mam karmiących piersią. Ja karmię piersią już 8 m-cy no i nic. Nie wiem czy się cieszyć czy martwić :P Z tymże że karmię naprawdę często nie mam większej przerwy niz 4 godziny, czasem nawet co godz karmię. Jak było u Was?

Martynka ma 5 lat
Oliwka ma 13 m-cy

Odnośnik do komentarza
Gość jadzik

Po pierwszej córci miałam po 6mc jak zaczęła jeść stałe pokarmy i przerwy między karmieniami były dłuższe, takie 4 godzinne. A po drugiej córci już zaraz po połogu, ale ona nie jadła tak często i od początku robiła 4 godzinne przerwy między karmieniami i pewnie dlatego. Podobno długość tego okresu bez @ jest rodzinna. Moja mama szybko miała @ po porodach, ale też raczej krótko karmiła piersią.

Odnośnik do komentarza

Syna karmiłam 20 miesięcy, później już tylko na noc, a i tak pierwszą miesiączkę dostałam dopiero po zupełnym odstawieniu dziecka od piersi...
Teraz jestem 3 miesiące po porodzie, karmię małą i okresu jeszcze nie mam.
Wygodnie mi póki co :-)

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

20 miesięcy? wow :)
mi lekarz ginekolog jak byłam 3 m-c po porodzie na wizycie mówił, że jak nie dostanę okresu do pół roku to mam przyjść, no i minęło już 8 m-c ale się nie wybieram, słyszałam że wywołują miesiączkę ale nie wiem po co... więc wolę nie iść skoro ciągle się karmimy to okresu nie musimy mieć

Martynka ma 5 lat
Oliwka ma 13 m-cy

Odnośnik do komentarza

U mnie pierwsza miesiączka 4 mies. po porodzie ( dokładnie 1.04.13 ), ale już wtedy miałam przerwy w karmieniu do 6 godzin... Porownałabym ją do takiej jak przy antykoncepcji hormonalnej - krótka i skąpa. I od tej pory cisza... Za 2 tyg idę na kontrolę do gina, to się dowiem, co dalej...

Mikołajek, ur. 9.12.2012, godz. 17.00, 4470g, 57cm
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bi09kf7314tic.png

Milenka, ur. 26.08.2002, godz. 6.50, 4870g, 64cm
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bio4pcufyfugw.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...