Skocz do zawartości
Forum

Wpływ hałasu na noworodka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Kilka dni temu wróciliśmy ze szpitala z naszym maleństwem do domu. Niestety tuż obok bloku, w którym mieszkamy toczą się dwie, bardzo głośne budowy. Hałas jest bardzo odczuwalny i trwa od samego poranka do wieczora. Maluch wieczorami robi się bardzo płaczliwy, mimo tego, że jest najedzony, przewinięty wyprzytulany, prawdopodobnie nie są to też problemy z brzuszkiem i kolki. Czy wieczorny niepokój maluszka może być wywołany hałasem z dnia? Jeśli tak, to jaki wpływ w dłuższej perspektywie może on mieć na synka? Dodam, że w weekend, kiedy budowa nie trwa dzidzia była bardzo spokojna i poza czasem przewijania, którego nie znosi, właściwie w ogóle nie popłakiwała.

Odnośnik do komentarza

wpływ może mieć jak najbardziej.moja mała w zwykłe dni jest spokojniejsza niż np w weekendy kiedy goście nas wizytują.wyraźnie potem jest zdenerwowana i "wybita" z rytmu.chociaż też hałas maluszek miał i w brzuszku u mamy więc niekiedy jest to relaksujące dla nich.zależy jeszcze z jakim natężeniem ten hałas.moją córkę dźwięk suszarki wybitnie uspakaja a mnie to buczenie przyprawia o nerwicę.

Odnośnik do komentarza

Moja siostra jak synka urodziła to sąsiedzi mieli remont a u nich ściany jak z tektury i okna otwarte bo upały były i wszystko słychać było Najgorsze były te wiertła czy jak to się nazywa Ale co najlepsze małemu to nie przeszkadzało spał spokojnie ALE ALE po jakimś czasie siostra zauważyła że mały ma taki niedosłuch bo cały czas powtarzał Co mówiłaś? ,Co ? Ale wiadomo jak to dziecko mówi prawdę ze nie słyszy czy nie
Na pewno jakiś wpływ hałas ma,

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...