Skocz do zawartości
Forum

Mrożenie pokarmu dla dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie napisałam , chciałam zapytać czy któras z obecnych tutaj Mam
mrozi/mroziła odciągnięte mleko dla dziecka?

Czytałam, że w ten sposób można przechowywać pokarm... ale chciałam usłyszeć opinie osób które tak robią?
W czym to mleko mrozić? W foliowych woreczkach czy w czym? jak rozmrażać?

Bardzo proszę o porady " z życia wziętę " :)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

No, ja nie mrozilam, bo dziecie odmawia jakiejkolwiek wspolpracy z butla, wiec po co ?
Natomiast bylam przygotowana teoetycznie do odpowiedzi.
Otoz, najzupelniej mozna mrozic, pokarm po rozmrozeniu jest w pelni wartosciowy.
Rozmrozic mozna, po prostu wyciagajac z zamrazalnika, w mikrofalowce lub kapieli cieplnej.

Zamrazac mozna w specjalnych woreczkach lub pojemniczkach. Odradzam zwykle woreczki, bo moga byc toksyczne.

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

marzen@
Tak jak pisały wcześniej dziewczyny mrozić można w specjalnych woreczkach lub pojemnikach. Poniżej jeszcze jak długo można przechowywać:

temp. pokojowa - 12 godz
lodówka (+3 do +8 st. C) - 2-5 dni
zamrażalnik lodówki (-10 st C) - 2 tygodnie
zamrażarka (-18 do -20 st C) 6-12 miesięcy

wszystko sie zgadza. dopelnie informacje tym, ze normy te dotycza zdrowego dziecka. dla wczesniakow lub dzieciaczkow z problemami zoladkowymi czas przechowywania jest krotszy, a przechowywanie w temperaturze pokojowej w ogole odpada.

wazne jest tez to, ze po odmrozeniu pokarm nalezy zuzyc w ciagu 4 godzin i nie zamrazac ponownie resztek.

Odnośnik do komentarza

Jak karmiłam syna, to mroziłam pokarm w woreczkach. Rozmraża się go w kąpieli wodnej NIE MOŻNA ROZMRAŻAĆ W MIKROFALI, bo taka odpowiedź się pojawiła. Niania karmiła mojego syna moim pokarmem z butelki. Niestety moja córka nie chce pić mojego mleka z butelki a tylko z piersi, wiec chyba będę musiała zrezygnować ze studiów, chyba, że nauczy się pić z butelki. Czy ktoś może mi podpowiedzieć sposób w jaki można nauczyć dziecko picia z butelki? Mam na to 2 tygodnie, albo muszę rzucić studia.

Odnośnik do komentarza

Onri ile córcia ma? Moja też nie toleruje butelek, pije z kubka (normalnego, otwartego) albo z lovi 360. Mleka co prawda nie próbowałam jej w ten sposób podawac bo nie było potrzeby, ale woda czy kompot to pije. A z butelki niet! Niezależnie co by tam wlać :D Nie martw się, będzie dobrze. Są też specjalne kubeczki- kieliszki do podawania mleka Medela Kubek do karmienia niemowląt - Ceneo.pl

Odnośnik do komentarza

Moja Mała pije moje mleko tylko z butelek Tommee Tippee, bo najbardziej podchodzi jej kształt smoka i szybkość przepływu, Avent wypluwała podobnie jak Nuka a na Medelę miała odruchy wymiotne :)) a do TT jak się przyssała to bałam się, że pierś odrzuci :) ale jest ok. Czasem jak ją zostawiam z Mężem nie robi problemów tylko grzecznie wypija mleko. Może spróbuj małymi kroczkami do skutku. Zacznij np. od herbatki niech maluch przyzwyczai się do innego sposobu podawania picia.Ewentualnie jak już absolutnie odrzuci butlę, to Medela ma takie kubeczki do karmienia niemowląt, są na allegro.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yhdgep4kebc9q.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/32808.png

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Margeritka
justyś mleko kobiece moze stać w lodówce dwa dni, wie, jeśli mrozisz świeże, to myślę, ze po karmieniu możesz resztę schować do lodówki i podgrzać przy następnym karmieniu

absolutnie nie. w mleku podgrzanym w ciagu 20 minut gromadzi sie tyle bakterii, ze nie mozna go podac dziecku. z tego samego powodu nie mozna przechowywac mleka modyfikowanego. jesli wazna jest kazda kropla, to lepiej podac dziecku mniej i jesli sie domaga to odrobine dogrzac, niz zrobic za duzo.

Odnośnik do komentarza

to że zamrożonego nie wolno ponownie zamrażać to wiedziałam bo w większości poradników pisze ale ile po podgrzaniu należy go spożyć z lodówki i czy i jak długo ewentualnie potem mógłby być przechowywany w tem pokojowej nigdzie nie ma
właśnie udzielam mniejsze porcję ( bo dokarmiam jak jest głodna a w cycu już nic nie ma szczególnie wieczorami ) A bieganie od lodówki z kubkiem gorącej wody i dozowanie po 10-30 ml jest czasem drażniące dla dziecka dlatego miałam nadzieje że można inaczej
No nic trzeba się przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Margeritka
a mnie sie wydawało, że jak mm po przygotowaniu należy spożyć w godzinę, to cyckowe mleko jest jakoś dłuzej "ważne"

jest dluzej wazne, bo mozna przechowywac kilka dni w lodowce, a mm nalezy zuzyc zaraz po przygotowaniu. chodzi tylko o kilkukrotne podgrzewanie; tego nie mozna robic z zadnym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...