Skocz do zawartości
Forum

Ile powinno jeść 2-miesięczne niemowlę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pewnie ten temat juz gdzies byl ale nie moge znalesc.
Chodzi o to ze moje malenstwo skonczylo niedawno dwa miesiace i zaczelo zjadac mozna powiedziec mniej je tak co okolo 2 godziny 90ml a czasami nawet 60ml :(
martwie sie ze to za malo :~(
Nie ma jeszcze wyregulowanego jedzenia wczeniej byl taki tydzien ze nawet jadl 120ml a zwlaszcza na noc a teraz je 90ml :~(

Odnośnik do komentarza

to że inne dzieci jedzą więcej nic jeszcze nie oznacza ;) moja córa jadła i je mało, jest w 50 centylu wagowym i 90 wzrostu więc wszystko ok :) syn tez jak na razie zjada po 60-90 ml :)

a przekarmianie też nie jest słuszne ( broń boże dopuścić do stanu otyłości u dziecka ez stałe wmuszanie jedzenia )

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Jesli prawidlowo przybiera na wadze, wszystko jest w porzadku. Pisalam to juz wiele razy, ale co tam, powtorze sie. Dzieci to nie sa male robociki, nie da sie ich zaprogramowac na jedzenie o stalych porach, spanie, itd. (a szkoda :Oczko:). My tez mamy rozne swoje fanaberie; kiedy jest goraco zazwyczaj jemy mniej, a wiecej pijemy. Moze Twoje dziecko jest wrazliwe na pogode i tak reaguje.

Kontroluj wage i niczym sie nie przejmuj ::):

Odnośnik do komentarza

p-girl moja córeczka też malo jadła. Do tej pory malo je. Gdy miała pić wg wskazań 120 to wypijała niecałe 90 ml, teraz wypija 120, 4 razy na dobę a powinna 180 ml. Na początku też się martwiłam bo slabo przybierała na wadze (lekarz twierdził że ok) bo zaledwie ok 150 g/tydzień a teraz zjada już obiadki, owoce i kaszki i w ciągu 2 tyg przybrała 700 g. Także się nie martw bo jeśli Twoje dziecko przybiera na wadze to jest ok. Może później też będzie więcej jeść.

A jak było upalnie ponad miesiąc temu (Olcia miała wtedy 3,5 miesiąca) to wypijała co 2-3 h zaledwie 60 ml mleka i wtedy zaczęłam jej dawać kaszkę bo to z chęcią zajadała.

Pozdrawiam!

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9cwa1f4tcozfc.png
http://oliwia10-02.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli dziecko prawidłowo przybiera na wadze to jest ok. Wszelkie wytyczne do danego wieku są tylko orientacyjne. Jedne dzieci jedzą więcej, inne troszkę mniej. Może tak jak pisze solange przez upały nie chce się bobaskowi jeść. Moja córcia co prawda cycusiowa, ale w upały je króciutko (bo na początku leci rzadkie mleczko, takie picie bardziej niż jedzenie), a tak konkretnie żeby pojeść to rzadko.

Odnośnik do komentarza

moja córeczka skończyła 2 miesiące i na jedno karmienie je okolo 100ml średnio bo czasami potrafi zjeść 120 a nawet 150 ml a jest tak że tylko 80 ml a jest karmiona co 3 godziny chociaż w nocy potrafi spać nawet 5 -6 godzin bez jedzenia i jakos nie je wtedy bardzo dużo. mniej je gdy nie zrobi kupki bo ma pewnie jelitka zapchane. a położna mówiła że dziecko na każdy kg swojej masy musi zjeść 150ml na dobe czyli jeżeli dziecko waży 5 kg to powinno zjeść 5kg*150ml=750 ml na dobę i nie powinno byc wiecej niz6-7 karmien na dobe ale jeżeli dziecko przybiera na masie to jest ok:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moje maleństwo 8 stycznia skończy 2 miesiące.
Do tej pory jadał 120 ml co 3 godziny.
A od tygodnia zjada fakt co 3 godziny ale różne porcje. Minimalna to 60 a max to 150.
Liczba karmień na dobę to 6-7.
W nocy przesypia mi 5-6 godzin pomijając karmienie. Czasem się zdarza, że jak zje o 21:30 to budzi się o 6 na jedzonko (ale to rzadko).

Dlaczego do tej pory było "unormowane", a teraz już nie jest?

http://www.suwaczki.com/tickers/h84f3e5ea88v8wjt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...