Skocz do zawartości
Forum

Basen po CC


Rekomendowane odpowiedzi

Mapetowa co do blizny na brzuchu po cc to sie nie wypowiem, ale ja w grudniu miałam operację i mam dośc duzą bliznę fizjoterapełci moi mówią do 6 nici z basenu bo wierzchnia blizna goi się szybciej niż rozciecia pod skórą :)

Każdy może się poddać, to najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Ale wytrzymać, przetrwać, gdy nie wychodzi, gdy nie wiesz co dalej, gdy inni namawiaj

Odnośnik do komentarza

Nasza polozna (w Danii) mowila, ze na basen mozemy chodzic jak sie skonczy krawienie i jak nas obejrzy lekarz-ginekolog.
Corka moja urodzila sie 2 lutego, od poczatku maja chodze z nia systematycznie na basen. Nie odczuwam zadnego dyskomfortu, nie ma tez sladu infekcji, bolu itp.
Jednakze pytanie jaka metoda wykonano Wam cc. W Danii nacinaja jedynie skore, miesnie pozostaja nietkniete.
Byc moze to jest klucz do roznicy w zaleceniach lekarskich.

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

Witam!
Basen jest bardzo dobrą aktywnością fizyczną zarówno w ciąży, jak też po niej. Na pewno trzeba przeczekać 6 tygodni połogu, by po cięciu cesarskim (jak również po porodzie naturalnym) wybrać się na basen. Jeśli nic się nie dzieje, krwawienie i plamienie ustąpiło, brzuch nie boli- można po tym czasie uczęszczać na basen. Oczywiście na początku należy przyzwyczajać ciało do wysiłku, nie zaczynamy od razu od treningu wyczynowca :) Dobrze jest, by po okresie połogu wybrać się na wizytę do lekarza ginekologa, aby wykluczył obecność stanu zapalnego lub innych przeciwwskazań co do uczęszczania na basen.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...