Skocz do zawartości
Forum

Proszę o pomoc dla mojego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was dziewczyny!! mam taką sprawę, otózmoja dzidzia za 2 dni konczy 3 miesiace, i wydaje mi sie ze nie mam z nia dobrego kontaktu tzn chodzi o więzi, jakos nie patrzy sie na mnie omija wzrokiem i nie usmiecha sie, za to do męża ktorego rzadko widzi i obcych pottafi sie smiac, nie wiem jak bylo lub jest u was? to moje pierwsze dziecko i czuje ze cos nie tak :/ oprocz tego zaciska jeszcze piąstki mocno z kciukami wewnatrz i uklada sie niesymetrycznie, ma komore jedną niesymetryczną w móżgu i jestesmy pod kontrola neurologa ktory zalecil rehabilitacje i zobaczymy co dalej, czy ktoras z was miala podobny problem,
prosze o jakies odpowiedz i ewentualnie porady

Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/piu3w1d3i0x0ppiy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witam. Nasz synek ostatnio był szczepiony przeciwko rotawirusom i tak gdzieś po tygodniu (ponoć wtedy dziecko zaczyna wydalać tego wirusa) zaczął robić zielone kupki. Nie widać w nich śluzu, ropy ani krwi, wyglądają identycznie jak te które robił wcześniej, w normalnym - musztardowym kolorze. Karmię go piersią i nic nowego nie zjadłam i nie mam pojęcia po czym ta zmiana koloru...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

jestem nowa na forum, nie mogę jeszcze skorzystać z porady eksperta, a bardzo zależy mi na pilnej odpowiedzi. Za 3 tygodnie kończy się mój urlop macierzyński i mam wątpliwości, czy nie należą mi się dodatkowe dni, które spędziłam z dzieckiem w szpitalu. Być może któraś z Was zna odpowiedzi na moje pytania?
W listopadzie urodziłam synka Filipka. Filip jest wcześniaczkiem z 34 tyg. ciąży. Ze względu na jego stan (wciąż spadająca waga, brak odruchu ssania, żółtaczka z bardzo wysokim i długo utrzymującym się poziomem bilirubiny, itd., itd....) ze szpitala zostaliśmy wypisani dopiero po miesiącu. Czy to prawda, że kiedy po urodzeniu dziecka przebywa się w szpitalu więcej niż 8 dni, to każdy kolejny dzień po tym 8 dniu jest oddawany z urlopu macierzyńskiego?
Dodatkowo po wyjściu ze szpitala okazało się, że małemu wciąż utrzymuje się żółtaczka z niepokojąco rosnącym poziomem bilirubiny i po miesiącu pobytu w domu ponownie trafiliśmy na oddział noworodkowy. Spędziliśmy tam kolejne 7 dni. Czy te dni również nie powinny być odliczone od urlopu macierzyńskiego?

Dziś synek ma 4,5 miesiąca, jest pogodnym, ślicznym chłopczykiem i mam nadzieję, że ten najtrudniejszy czas mamy już za sobą. Po urlopie macierzyńskim neurolog opiekujący się nami daje nam zwolnienie lekarskie na dziecko, jednak każdy dodatkowy dzień, który mogę spędzić jeszcze z moim małym chłopczykiem jest dla mnie na wagę złota...

Czy któraś z Was nie orientuje się jak to formalnie wygląda?
Będę wdzięczna za podpowiedź :-)

Odnośnik do komentarza

Drogie mamy z Warszawy i okolic serdecznie zapraszam na Kazimierzowską 76a na gordonowskie zajęcia umuzykalniające które mają na celu:
- nauczyć dzieci rozumieć muzykę i bawić się nią czyli improwizować
- rozwinąć zamiłowanie do muzyki
- nauczyć dzieci wyrażania emocji za pomocą muzyki oraz ruchu
- zapewnić świetną zabawę oraz zrelaksować

Zainteresowane mamy proszę o kontakt na e-mail kazimierzowska.waw.pl@gmail.com

Odnośnik do komentarza

Drogie Forumowiczki.
Chcialam Was serdecznie zaprosic na cykl warsztatów scrapbookingowych dla Mam, i tych obecnych i przyszlych :)

Startujemy od zaraz! 17.11 pierwsze spotkanie - KARTKI ŚWIĄTECZNE
tutaj więcej informacji:

ŚWIATECZNIE

zajęcia sa prowadzone w centrum położniczym KOALA w Krakowie. Grupy między 2-4 osoby.

a od grudnia rusza pierwszy cykl scrapbookowych albumów- zaczynamy od albumu ciążowego!!!
Tutaj jest info:
Scrapbooking dla mam

jezeli znacie kogos chętnego do wspolnej nauki scrapowania, przekażcie informacje dalej.

Zapraszam Was!!!

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza

moj synek ma 14 tygodni i dostaje pozywienie przez rurke w nosku. mial zrobione badania specjalistyczne i okazalo sie, ze ma reflux, to spowodowalo niechec do ssania butelki. karmie go tylko w nocy bo zaspany wypije butelke, jednak w dzien, placze, ze jest glodny ale nie chce butelki......czy jest tutaj ktos kot boryka sie z podobnym problemem?????

Odnośnik do komentarza

Tyle się słyszy zawsze o obowiązkach, które na rodziców spadają przy urodzeniu dziecka. Człowiek zaczyna mieć wizję, że cały czas będzie się tylko musiał martwić o różne sprawy zdrowotne (swoje i dziecka), wychowywaniem, pilnowanie itd. Przyznam, że od czasu do czasu bywam tym przybita. Ucieszyłam się bardzo kiedy surfujac po sieci znalazłam projekt globalnego katalogu bobasów. Bardzo mi się podoba pomysł - rodzice po prostu dzielą się swoją radością pokazując swoje maleństwo światu - nowego obywatela kuli ziemskiej? :-) Znacie to? freshumans.com

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny!
Prowadzimy wraz z koleżanką grupę dla mam małych dzieci - pomóżcie nam prosze w rozpropagowaniu tej informacji, wśród Mam potrezbujących wsparcia.

Więcej info:

Zapraszamy do udziału w BEZPŁATNEJ grupie wsparcia dla Mamy małego dziecka

Masz małe dziecko? Jesteś zmęczona? Nie pamiętasz kiedy przespałaś więcej niż 3 godziny? Czujesz się samotna? Mąż jest cały dzień w pracy i nie pomaga Ci przy dziecku i w obowiązkach domowych? Teściowa za bardzo się wtrąca? Mama wciąż tylko Cię krytykuje? Czujesz złość i rozdrażnienie? Masz poczucie winy? Masz czasem dość własnego dziecka?

Nie jesteś sama!!! Dołącz do grupy wsparcia!!!

Dowiesz się jak radzić sobie ze złością, smutkiem, poczuciem osamotnienia, stresem oraz jak dbać o siebie bez poczucia winy.
Poznasz kobiety, które są w podobnej sytuacji do Twojej. Wymienicie doświadczenia i sposoby radzenia sobie.

Aby umożliwić Wam uczestniczenie w grupie - zapraszamy z dziećmi, dla których zostanie zorganizowana opieka.

Cel spotkań: wsparcie a w konsekwencji wzrost satysfakcji, poczucia kompetencji i rozładowanie stresu.

Wierzymy, że: ZADOWOLONA MAMA – TO SZCZĘŚLIWE DZIECKO!

Prowadzące:
Agata Kulpa-Kulpińska, tel. 502 902 614 akulpa-kulpinska@wp.pl
Marta Wołowska-Ciaś, tel. 501 667 517 marta.wolowska@gazeta.pl

Miejsce: Centrum Psychoterapii „Kozetka” ul. Chmielna 73b/2, Warszawa
Czas: raz w tygodniu, środa 11.00 -13.00 (możliwe spotkania także w weekendy)

Udział w grupie jest bezpłatny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...