Skocz do zawartości
Forum

odruch moro? -neurolog co i jak?


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj bylem z moim malym 2 miesiecznym grzesiem u neurologa ,kobieta od razu mnie zniechecila!!! stwierdzila ze jestesmy nowymi osobami a ona tylko takie 2 dziennie przyjmuje bo to jest takie meczace poztym z oczu jej zle patrzylo miala otwarte okno w pokoju bylo zimno jak cholera i ciemno. kazala rozebrac malego oczywiscie sie rozbeczal i zaczela badac po czym stwierdzila ze nie ma odruchu moro i chodzenia czy costam ... stwierdzila rechabilitacje i tyle do widzenia zero wyjasnien wszystko trwalo max 10 min i bylo tak meczace ze myslalem ze jej slipia wyrwe. Wiec zerknalem do internetu podobno odruch ten jest wywolany dzwiekiem ,swiatlem lub zmiana naglej pozycji ,wzialem syna opuscilem w dol 20 cm i co odruch jest rozpostarl i otowrzyl dlonie wypial sie jak by mu powietrza brakowalo po czym dlonie opuscil i zacinal piastki. odruchu chodzenia nie sprawdzalem bo jeszcze sie boje tak stawiac go z racji kregoslupa, ale poczytalem dalej ma drgania brody od czasu do czasu jak placze czy sie smuci przeczytalem ze to tez nalezy do odruchow moro? nie wiem teraz co mam o tym sadzic??? oczywiscie synka wysle na rehabilitacje ale czy nie lepiej skonsultowac sie jeszcze z innym neurologiem ktory bedzie mial lepsze podejscie??? czytalem tez ze przy badaniu tych odruchow placz dziecka zimne dlonie czy nieogrzany pokoj maja tez ogromne znaczenie... Moze ktos mial podobne doswiadczenia czekam na pomocne watki pozdrawiam TATA GRZESIA :-D

aaaa p.s grzes to wczesniak urodzil sie miesiac przed terminem mama miala problemy z cisnieniem pierwsze badanie usg glowki wporzadku czekamy na drogie...

Odnośnik do komentarza

Andreus koniecznie idź do innego lekarza. Nie ma co się sugerować jedną diagnozą, szczególnie jeśli do niej masz obiekcje.
U nas po 6 tygodniu ortopeda sprawdzał wszystkie odruchy dziecka i poświęcił Oli sporo czasu. Powoli wszystko robił tłumacząc co robi i jak powinno to prawidło wyglądać. Tak więc my nie mieliśmy wątpliwości, że Ola prawidłowo się rozwija.
Powodzenia!!!

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

andreus proponuje wizytę u innego lekarza.bo z tego co napisałeś ten po prostu olał badanie. A skoro Grześ jest wcześniakiem to wymaga konsultacji neurologa.,wiem coś o tym bo Moja starsza córka była wcześniakiem i ten poszliśmy na wizytę do neurologa pani dr w ogóle mi się nie spodobała zaczęła wymieniać co Moje dziecko ma a Ja wzięłam ubrałam córcię i wyszliśmy na koniec powiedziałam trzy słowa....... Pojechaliśmy do innego i grzecznie przyjmował Nas pan ordynator neurologi dziecięcej i wszystko okazało się w porządku.

powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza

wiecie co ja jestem przerazona naszymi polskimi lekarzami, bylismy z małą u neurologa i stwierdzila ze nie jest wszystko ok a wrecz jest opozniona w rozwoju motorycznym o 2 tyg, poszlismy do innego ktory stwierdzil wszystko ok, dodam ze ten pierwszy byl prywatnie, no i co mamy robic? faktycznie corka 3 miesiace nie dzwiga głowki :/ usg wykazuje asymetrie....

http://www.suwaczki.com/tickers/piu3w1d3i0x0ppiy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

zmien neurologa,natychmiast a tamta podaj do kierownika placówki ,co za małpa ale sie zdenerwowala.my jak bylismy u lekarza to z sercem go badala,odruch moro możnba sprawdzić poprzez połasjkotanie malego po stopkach,delikatnie jednym palcem i po dłoniach,jesli wezmie nerwowo stope tzn ze jest ok,zycze owocnego poszukiwania normalnego w swiecie lekarza dla waszego malenstwa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...