Noworodki i niemowlaki

prezenie sie niemowlaka

rudejojo

rudejojo

mam taki dziwny problem dotyczacy mojego malenstwa. chodzi o to ze dopoki nie zasnie glebokim snem ciagle sie prezy i wygina w rozne strony, wyginajac kregoslup do tylu. do tego wydaje dziwne odglosy jakby "warczenia" i robi sie caly czerwony. co to moze byc i jak sobie z tym poradzic??

--

20837 rudejojo Kobieta, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mbea

mbea

bardzo konkretnie nie.... pojecie Malenstwo jest wzgeldne. dla jednych to dzien dla innych 2latek to nadal malenstwo

--

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

11409 mbea Kobieta, 0 lat, uk es pl wa
rudejojo

rudejojo

tak, pytalam lekarza ale mowi zeby sie tym nie przejmowac bo Maly cwiczy miesnie a poza tym pokazuje charakterek. ale jak tu sie nie przejmowac skoro dziecko przyjmuje embrionalne ksztalty nawet przez kilkadziesiat minut. dopiero jak wezme go na rece i przytule, upokaja sie. zastanawiam sie czy to nie sa odruchy nerwowe

--

~patusia23

~patusia23

rudejojo
tak, pytalam lekarza ale mowi zeby sie tym nie przejmowac bo Maly cwiczy miesnie a poza tym pokazuje charakterek. ale jak tu sie nie przejmowac skoro dziecko przyjmuje embrionalne ksztalty nawet przez kilkadziesiat minut. dopiero jak wezme go na rece i przytule, upokaja sie. zastanawiam sie czy to nie sa odruchy nerwowe

to może konsultacja z innym lekarzem i neurologiem

paczanga

paczanga

ja osobiście uważam że to jego sposob na zasypianie. nie kłopotała bym sie tym zbytnio.
oczywiście zawsze możesz sytać pediatre na najbliższej wizycie.
ja w sytuacjach niepokoju dzwoniłam do mojej pielęgniarki środowiskowej (chyba jest w każdej przychodni) zawsze skrupulatnie wyjaśniała mi moje watpliwości i proponowała jakieś sposoby rozwiązania problemu (też domowe)

15608 paczanga Kobieta, 25 lat, dziki wschód BP
rudejojo

rudejojo

ale czesto jest tak ze podczas prezenia sie, synkowi sie ulewa, albo sie zaksztusi, wiec praktycznie non stop musze byc przy nim

--

paczanga

paczanga

wg mnie twoje dziecko nauczyło sie w taki sposób zasypiać. niektóre dzieci placzą podczas zasypiania bo tak sie uspokajajął. moja mała tak dziwnie muczy wyje i wtedy zasypia (naprawde dziwne dźwięki)
jak bedziesz podnosiła za każdym razem Maleństwo przyzwyczai sie do usypiania na rękach

jak sie bardzo niepokoisz poproś kogoś znajomego (kto ma dzieci) żeby przyjrzał sie temu zasypianiu. czasami czegoś nie da sie wyrazić słowami i trzeba to zobaczyć

paczanga

paczanga

rudejojo
ale czesto jest tak ze podczas prezenia sie, synkowi sie ulewa, albo sie zaksztusi, wiec praktycznie non stop musze byc przy nim

a to juz problem jest
ja kładłam dużo malucha swojego na brzuchu i bokach. własnie po to żeby mu sie nie krztusiło i żeby wyrabiała mięsnie miednicy

~patusia23

~patusia23

a czy synek tak się tylko zachowuje kiedy kładziesz go spać???