Skocz do zawartości
Forum

Klebsiella pneumoniae (+++)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
Szukam pomocy - czy ktos moze mi odpowiedziec czy ta bakteria wykryta w kale u 6 tyg. noworodka jest grozna i czy konieczny jest antybiotyk?? Nie ukrywam ze jestem zrozpaczona poniewaz dopiero co czyli 2 tyg temu wyszlismy ze szpitala gdzie maly mial podawany antybiotyk na zapalenie pluc. Bardzo prosze o podpowiedzi. dziekuje

Odnośnik do komentarza

Tej bakterii w układzie pokarmowym się nie leczy. Ona kolonizuje w jelitach. Kiedy mój syn miał stwierdzone zapytałam naszej ekspert - pediatry. Napisała mi tylko by podawać probiotyki by wyrównać florę bakteryjną.
Skoro u Was nie podano antybiogramu i nie stwierdzono przerostu tych bakterii, to znaczy, że nie trzeba tego leczyć.
Oczywiście udaj się do pediatry by fachowym okiem spojrzał na wyniki.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za odpowiedz - ale niestety w wyniku podano nam cala liste antybiotykow na ktore ta bakteria jest wrazliwa - ja boje sie ze poraz kolejny podanie antybiotyku moze malemu zaszkodzic. Do tego martwi mnie to jego ciagle postekiwanie nawet podczas snu, po kazdym jedzeniu prezy sie i napina nie moze spokojnie zasnac- nie wiem czy jest to wynikiem tej bakterii. Bylam dzis u pediatry ktora zalecila mu dicoflor, nifuroksazyd i kazala poczekac do czwartku. ??? Ogolnie dobija mnie brak wiedzy jak pomoc takiemu maluszkowi:((((

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...