Skocz do zawartości
Forum

Nawyki żywieniowe polskich maluchów. Dieta dwulatka


Rekomendowane odpowiedzi

Za słodko i za tłusto.Polki wzorowo karmią swoje dzieci, ale tylko do ukończenia pierwszego roku życia. Później zaczynają się błędy. Dieta przeciętnego dwulatka znacznie przekracza dopuszczalne normy: białka, sodu, fosforu a nawet witaminy D3. Powodem jest zbyt wczesne wprowadzenie maluchom pokarmów przeznaczonych dla dorosłych - ostrzegają w "Dzienniku" pediatrzy.

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

z samego czytania forum nie zgadzam sie ze slowami:
""Polskie mamy doskonale znają się na karmieniu niemowląt. Przestrzegają wszystkich zasad i schematów żywieniowych, które jasno określają, co dziecko może jeść i kiedy"

i ztym karmieniem piersia to tez roznie bywa:oczko: a i nawet wsrod znajomych,ktore szybko chca z piersi przejsc na modyfikowane mleko,tlumaczac sie bez podstawnie brakiem mleka(sa oczywiscie przypadki kiedy to prawda,ale za duzo tych "przypadkow" :D)

a to tylko moje male obserwacje z forum :oczko:

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

a ja opieram moje slowa na obserwacji :oczko:

nie chodzilo o mi o niemowlaki,ktore same zrezygnowaly z cycania,albo o matki ktore faktycznie nie maja pokarmu,albo klopoty z pokarmem-
bardziej mi chodzilo o te ktore,poprostu rezygnuja z blizej nieokreslonych przyczyn,
a pozniej zbyt wczesnie wprowadzaja stale pokarmy,
a pozniej przed ukonczeniem roku-robia z niemowlecego brzuszka-dorosly brzuchol :wink:

ja nie chce ,zeby ktos odebral moj wpis jako slowo potepienia,
bo dla mnie wazne jest jak ja karmie swoje dziecko,a nie jak to robi pani Kowalska:oczko:
ot co poprostu moje zdanie wynikajace z obserwacji:usmiech:

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o żywienie to temat rzeka ;)
ja uważam, ze we wszystkim należy się umiar i zdrowy rozsądek.

Trochę smutno mi było jak chłopcy tak szybko przeszli na mleko modyfikowane, ale teraz jeden i drugi mają zupełnie inne smaki, jeden nie je tego co drugi- oszaleć można.
Jajka- jeden tylko żółtko a drugi tylko biało - a absurd polega na tym, że jeden tylko na miekko, drugi tylko na twardo :snowball:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...