Skocz do zawartości
Forum

Atopowe zapalenie skóry -- zasady pielęgnacji...


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie znaleziono jeszce jednego skutecznego leku, który pozwoliłby całkowicie wyleczyć atopowe zapalenie skóry. Warto jednak stosować się do zaleceń, które sprawiają, że objawy będę minimalne i nie tak bardzo uciążliwe.1. Odpowiednia pielęgnacja skóry, codzienne i regularne jej nawilżanie i natłuszczanie.W pielęgnacji skóry atopowej stosowane są emolienty - natłuszczające substancje, przywracające skórze funkcję naturalnej bariery.

Odnośnik do komentarza
Gość bocianek

A mnie lekarz powiedział, że AZS nie da się nigdy wyleczyć, tylko ZALECZYĆ. Podobno jest to choroba do końca życia, ale przez dłuuugie lata może np siedzieć uśpiona i nie dawać znaków życia. U mnie na szczęście rzadko kiedy się odzywa, a jak się odzywa to dermaveel, rumianek, siemię lniane i azs wraca tam gdzie jego miejsce :)

Odnośnik do komentarza

Truskaweczka90 kazdy musi dobrac emolient indywidualnie, wazne jest rowniez by korzystac z porad dobrego dermatologa. W poscie wyzej kolezanka wymienia krem dermaveel a pozwolicie ze wspomne o aplikacji, ktorą firma Heel stworzyla wlasnie dla nas atopikow.
Najwazniejsze to nauczyc sie zyc w swojej skorze. Wraz z synkiem mam AZS.
Przeszlismy juz chyba wszystkie emolienty i sterydy.
Teraz skupilam sie na naturalnych formach leczenia, oczywiscie najwazniejsza jest dieta i znalezienie przyczyny,
co powoduje zmiany i eliminacja zapobieganie. To jest b.trudne. Polecam ksiazke Bozeny Kropki jej wystapienia sa tez na you tube.
Jak wspomnialam, korzystamy tez z aplikacji Dermaveel. Aplikacja jest bezpłatna, sciagnelam z google play.
Wspomaga leczenie AZS, gdzie czesto trzeba prowadzic b.restrykcyjny tryb zycia, czestym smarowaniem ciala dziecko nie raz sie frustruje i denerwuje. Z kameleonem Derkiem dziecko podróżuje po całym świecie.
Czytamy przygody, oglądamy zdjęcia, są tez propozycje wspólnych zabaw.
Jest wiele pomyslow i zadan do realizacji z dzieckiem.
Moim zdaniem to dobra forma - motywacja - wprowadzam leczenie w formie zabawy.
A uwierzcie nie jest latwo. Trzeba zajac dziecko gdy jest rozebrane do smarowania.
Moge monitorować, kontrolować proces leczenia i sporządzać notatki oraz raporty w pdf.
Moj kochany 5-latek wola "mamo Derek dzwoni musisz mnie posmarowac".
Wprowadzilam wszystkie leki i ich dawkowanie a do kalendarza wizyty u lekarzy.
Dla tych ktorzy chca wiecej sie czegos dowiedziec podaje link
http://www.leczsiezdrowo.pl/dermaveel.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...