Skocz do zawartości
Forum

szczepienie na ospe


malgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Szczepienie przeciwko ospie wietrznej można wykonać od 9. miesiąca życia. Do 12 roku życia podaje się jedną dawkę. Od 13 roku życia podaje się dwie dawki szczepionki w odstępie 6 tygodni. Szczepienie wykonuje się podskórnie. Można je wykonać razem ze szczepieniem przeciwko śwince, odrze i różyczce. Jeśli doszło do kontaktu osoby nie zaszczepionej z osobą chorą na ospę wietrzną, szczepienie ochroni przed chorobą lub złagodzi jej przebieg, jeśli zostanie wykonane w ciągu 72 godzin po kontakcie.
Koszt wynosi około 150 – 170 zł.

Odnośnik do komentarza

NuSiAaa
na ospe witrzna szczepi sie w 13-14 miesiacu....

tez chcialam Filipa na ospe szczepic ale nasza lekarka powiedziala ze to tylko strata pieniedzy.....

u nas nie sa to popularne szczepionki. tak wiec zrezygnowalismy z niej

Ja Pole zaszczepilam teraz i wcale nie uwazam tego za strate kasy. Po te szczepionece nie ma gwarancji, ze dziecko zachoruje, ale bedzie lzej znosilo chorobe. A wytlumacz dziecku calemu zsypanemu, ze ma sie nie drapac, ze nie bedzie wychodzilo na dwor przez 9 dni i tyle samo ma sie nie kapac.

Odnośnik do komentarza

z nadprogramowych szczepionek tylko grypa dała skutki uboczne jednemu z moich dzieci, poza tym nigdy nic im nie było
teraz została nam tylko ospa i lekarka uznała szczepienie za konieczność
ospa daje dużo skutków ubocznych a poza tym bardzo mocno osłabia organizm
te mamy których dzieci chorowały na ospę wiedzą o czym piszę (oczywiście są wyjątki, ale ja bym nie ryzykowała założeniem, że moje dziecko będzie takim wyjątkiem)

Odnośnik do komentarza

Anulka
asia78
Mi mama mowila, ze niektore dzieciaki znosza bardzo ciezko maja krostki na powiekach, w miejscach intymnych i wysoka goraczke.

ja w wieku 16 lat tak własnie przechodziłam ospę...uwierzcie, najgorszemu wrogowi nie życzę...

Ja mialam 17 czy 18 i tez nikomu nie zycze. Z reszta wtedy sie zrobil lazaret w chalupie. Moj brat przywlokl swinie a siostra cioteczna ospe. Jej mama miala ciezka grype. Dzieciaki wymienily sie chorobami. Zjechalismy do jednego domu i byl szpital na calego. Mama srednio szczeliwa, bo musiala nas leczyc a mielismy wszyscy jechac na ferie zimowe

Odnośnik do komentarza

asia78
Anulka
asia78
Mi mama mowila, ze niektore dzieciaki znosza bardzo ciezko maja krostki na powiekach, w miejscach intymnych i wysoka goraczke.

ja w wieku 16 lat tak własnie przechodziłam ospę...uwierzcie, najgorszemu wrogowi nie życzę...

Ja mialam 17 czy 18 i tez nikomu nie zycze. Z reszta wtedy sie zrobil lazaret w chalupie. Moj brat przywlokl swinie a siostra cioteczna ospe. Jej mama miala ciezka grype. Dzieciaki wymienily sie chorobami. Zjechalismy do jednego domu i byl szpital na calego. Mama srednio szczeliwa, bo musiala nas leczyc a mielismy wszyscy jechac na ferie zimowe
no to faktycznie niezły sajgon
u nas mama miała szpital przez 6 tygodni - najpierw ja, za dwa tygodnie moja 13 letnia siostra a potem 4 letni brat :lup:

Odnośnik do komentarza

Witam,
ja miałam taki przypadek: pod koniec czerwca moja córka widziała się z synem mojej siostry. Tego samego dnia wieczorem jego "wysypało", czyli już wcześniej zarażał. Zadzwoniłam do mojej pediatry i powiedziała, że jeśli nie minęło 72 godz. od kontaktu, to warto zaszczepić. Zwłaszcza, że parę dni później mieliśmy jechać na wakacje za granicę i nie uśmiechała nam się perspektywa dogadywania się w sprawie ospy z tureckimi lekarzami i siedzenia w hotelowym pokoju :( Pojechaliśmy więc do centrum szczepień przy jednym ze szpitali. Szczepionka kosztowała 170 zł. Jak powiedziała lekarka, chroni w 80 proc., a jeśli ospa jednak zwycięży (jak już pisały inne forumowiczki) - ma łagodniejszy przebieg.
Jula nie miała żadnych reakcji po szczepieniu i, co najważniejsze, ospy nie było!

Pozdrawiam!

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...