Skocz do zawartości
Forum

Jak oduczyć picia z butli?


marti123

Rekomendowane odpowiedzi

witam,jak najlepiej oduczyć pić dwulatke mleko z butelki? Wszelkie inne picie wypije ze szklanki,kubka,bidonu ze slomka czy butelki z ustnikiem. Próby dania mleka z czegoś innego kończyly się histeria. Mała jak płacze często wtedy wymiotuje a wymioty wywołują u niej znowu histerie więc nie chciałam być drastyczna tj wyrzucić butelkę i juz. Dodam że ostatnio zaczęła więcej pić i mniej jeść zwykłego jedzenia :( kaszek nigdy nie lubiala i nie chce ich jeść. Pomocy

Odnośnik do komentarza

Hmmm trzeba balansować między brutalnością, a uleganiem dziecku. Można skracać czas korzystania z butelki np. ok, pijesz z butelki, ale przy mnie i od razy proszę oddać. To powoduje, ze dziecko nie ciuma smoka butelkowego. Potem można "zapominać się" i dawać np. w bidoniku. Jak powie nie, to udać głupią "och zapomniałam". Potem możesz wprowadzić, że pijemy trzy razy dziennie, a inne dodatkowe picia, to już z czegoś innego. No cóż, ja też jestem uparciuchem, widocznie taka jej natura ;)

Odnośnik do komentarza

Tylko że ona oddaje mi butelkę odrazu po wypiciu,nie ciamka smoka z butli.A wszystko inne pije normalnie, tylko mleko dalej z butelki. Dziś w dzień z niekapka jak dałam to spróbowała i mówi ble i oddaje.Wieczorem ryk już był i musiałam dać butelkę. Chciałabym ja odzwyczaic bo skoro wodę czy herbatę pije normalnie to dlaczego mleka tak nie może wypić... Ze slomki czy bidonu też jest ble....

Odnośnik do komentarza

Marti123, jak bardzo chcesz jej odstawić tę butlę, to po prostu ją wyrzuć ;). Tylko tak, żeby córeczka tego nie widziała. A potem jak mała się o nią upomni, to powiedz np., że butla zaginęła i udawaj, że jej szukasz, do pomocy możesz włączyć też córeczkę. Jak butli nie uda się znaleźć (a się oczywiście nie uda), a mała będzie chciała mleko, to zaproponuj, że dasz jej w kubeczku, a jutro znów poszukacie butli. I tak dotąd dopóki córeczka o niej nie zapomni. A mleka w sumie nie musi już pić.
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...