Skocz do zawartości
Forum

Kłopot ze snem


alawinka

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Zosia ma 16 miesięcy i kłopoty ze snem. Chodzi spać ok godz 22 i wiem ze pierwsze 2 godziny jej snu beda ok. Po tych dwóch godzinach zaczyna się akcja: budzi się kilka razy w nocy na piciu, a czasem płacze pół nocy. Już nie pamiętam kiedy ona i ja przespałyśmy całą noc.Dla mnie jest to w szczególności uciążliwe, bo pracuje i po takiej nocy nie zawsze jestem w stanie normalnie funkcjonowac. Czy któraś z Was też ma taki problem? Jak temu zaradzić? Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza

Alawinka, podstawowe pytanie: jak jest karmiona Twoja córka? Czy nadal karmisz ją piersią czy mlekiem modyfikowanym? Czy wieczorem podajesz jej jakąś kaszkę do jedzenia, jak wyglądają jej kolacje? Pierwsze co mi przyszło do głowy to głód, może córka budzi się tak szybko bo po prostu jest już głodna? To że mamy małych dzieci nie wysypiają się to normalne, ale w tym wieku w jakim jest Twoje dziecko noce powinny być już spokojniejsze, częste pobudki nie powinny się już zdarzać, choć to oczywiście sprawa indywidualna każdego dziecka.
Czy Twoje dziecko nie ogląda przypadkiem za dużo telewizji? Może to pytanie wyda Ci się dziwne, ale są mamy które pozwalają dziecku na oglądanie telewizji przez wiele godzin, bez względu na wiek (nawet filmów typowo dla dorosłych) tłumacząc że małe dziecko i tak nic nie rozumie. Tymczasem dziecko nie może poradzić sobie z nadmiarem bodźców, może mieć koszmary i w konsekwencji spać niespokojnie.
Napisz jeszcze kiedy wróciłaś do pracy. Małe dzieci których mamy wróciły niedawno do pracy gorzej śpią w nocy, budzą się, chcą mieć mamę przy sobie bo w ten sposób rekompensują sobie jej nieobecność w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza

Mój syna ma 17 i budzi się w nocy na karmienie ale tylko raz. Kąpiemy Go około 19:30 o 20 już leży w łóżeczku wypija swoje 120ml Humana 3 po czym idzie spać. Jednak między 24 a 1 zawsze musi dojeść i później już śpi Może faktycznie mała późno wstaje po południu i jest "za bardzo" wyspana.

Odnośnik do komentarza

Zosia zazwyczaj na kolacje zjada kaszkę z dodatkiem mleka modyfikowanego. Jesteśmy już po kilkudniowej próbie zmniejszenia czasu snu w ciągu dnia. Spała w ciągu dnia tylko raz przez 2 godziny i... w nocy był płacz, marudzenie i niespokojny sen. Teraz ograniczam jej oglądanie telewizji zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza

ja bym bardzo dokładnie sobie zapisywała co dziecko w ciągu dnia robi, jak się bawi, jakie bodźce ją spotykają, ile pije i co, co je i jak dużo, jak reaguje na pewne sytuacje, kiedy następuje kryzys w zachowaniu itp. zrób sobie taki spis z dwóch dni - będziesz miała okazję więcej zrozumieć i daj nam znać coś zaradzimy razem

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...