Skocz do zawartości
Forum

dziecko boi się obcych


Gość sylwiaviki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 2 letnia coreczke. Jest bardzo madra dziewczynka. Duzo mowi, ladnie sie bawi, tanczy, rysuje, spiewa. Nie ma z nia wiekszych klopotow. Jednak mamy pewien problem. Corka panicznie boi sie obcych. Na spacerach, na placach zabaw i w sklepach nie ma problemu. Jednak gdy ktos nas odwiedza to jest straszny placz. Do czyjegos domu nawet nie wejdzie. Nie wiem co robic. Bedac dzieckiem tez ponoc balam sie obcych, z czego wyroslam. Zbliza sie bilans dwulatka i juz wiem, ze corka nawet nie da sie dotknac doktorowi... Co robic?

Odnośnik do komentarza

Każde dziecko jest inne, tak jak piszesz - pewnie trzeba będzie poczekać aż sama z tego wyrośnie. A może kiedyś bardzo sie przestraszyła? Moje dziecko znów odwrotnie - jest bardzo śmiałe do obcych ludzi, za człowiekiem, który dał jej cukierka chciała iść do domu... W żadną stronę nie jest dobrze...

Odnośnik do komentarza

No fakt, ze na sam widok osrodka zdrowia placze, choc na szczescie corka malo choruje i prakrtcznie oprocz szczepien moze ze dwa razy bylysmy u lekarza. Wiec napewno jej sie ze szczepieniem kojarzy.
A z obcymi to roznie. Np w markecie to sobie biega miedzy regalami a ja za nia i nawet nie zwraca uwagi na ludzi. W sklepie jak ma humor to nawet pomacha znajomej sprzedawczyni. Na placu zabaw obserwuje innych, czasem porzuca pilke z innym dzieckiem. Kiedys pewne dziecko z nienacka chcialo ja uderzyc i od tego czasu tez z rezerwa do dzieci sie ma. Czasem jak pojedziemy do tesciowej to na poczatku placze i sie we mnie chowa, ale to mija i nawet sie z babcia pobawi, ale na kolana nie da sie jej wziac. Gdy byla wieksza rodzinna impreza, to nie dalo sie do ich domu wejsc, bo az na wymioty ja bralo, wiec wrocilismy do auta i do domu. Teraz w weekena odwiedzila nas babcia z ciotka i wujkiem, to tak plakala, ze az na dwor ja zabralam. Tam jej przeszlo i nawet jak jej wujek wyszedl do niej to nie zaplakala. Swiadomie nikt jej nie wystraszyl, ale moze wystarczylo kiedys ze wlasnie zaplakala i od tamtej pory tak jest...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...