Skocz do zawartości
Forum

Wysypka wypryski


paula_p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Bardzo prosze o pomoc, jestem totalnie zdesperowana. Moja corka od okolo pol roku tj. Zaraz po skonczeniu roczku dostala wysypki, bylo to stopniowe - najpierw kilka krostek. Potem ta wysypka raz byla raz nie, od okolo 4 miesiecy jest caly czas. Raz silniejsza, potem znow mniej ale nie znika. Mieszkamy w UK i tutejszy lekarz powiedzial, ze to sucha skora, kazal kupic krem nawilzajacy z parafina i dziekuje do widzenia. Nic to oczywiscie nie dalo chociaz smarowalam 2 miesiace. Kilka dni temu kupilam sama syrop przeciwalergiczny, probiotyk dla dzieci oraz krem Eucerin AtopiControl. Od razu byla poprawa- na 2 dni. Dzis znowu jest tragedia. Zamieszcze zdjecia zeby zobrazowac o co chodzi. Jestem zrozpaczona. Kontroluje jej od tygodnia jedzenie, wszystko zapisuje jednak na razie nie doszlam do zadnego wniosku. Wysypka jest na raczkach i nozkach oraz pupie. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Paula, rzeczywiście ta wysypka wygląda nieciekawie. Czy jest swędząca, Twoje dziecko drapie się w miejscach gdzie występują te zmiany?
W czym kąpiesz córkę? Radziłaby kupić jakiś emolient do kąpieli np. Oilatum, Emolium, nie wiem czy te kosmetyki można kupić u Was, możliwe że występują pod inną nazwą, ale nie powinnaś mieć problemu z ich zakupem, bo coraz więcej ludzi ma suchą czy atopową skórę i te kosmetyki stały się bardzo modne.
Piszesz że smarowałaś córkę jakimś kremem przez 2 miesiące, jakim? Tutaj też radziłabym kupić jakiś emolient ale do smarowania ciała po kąpieli czy w ciągu dnia.
Może Twoją córkę rzeczywiście coś uczula, spróbuj podawać jej wapno do picia, nam zaleciła go dermatolog. Możliwe że jest to jakiś rodzaj alergii kontaktowej. Może się pojawić nagle, w każdym wieku.
W czym pierzesz ubranka i pościel dziecka? Używasz czegoś do płukania tkanin? Najlepiej stosować proszek czy płyn do prania dziecięcych ubranek, a do płukania nie używać niczego. Ja, choć córka ma 3,5 roku nadal stosuję do prania dziecięce proszki, choć drogie są delikatniejsze dla wrażliwej skóry dziecka.
A ten lekarz u którego byłaś to specjalista dermatolog czy alergolog czy "zwykły" pediatra? Próbowałaś kontaktować się jeszcze z jakimś innym lekarzem?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze dziękuje bardzo za odpowiedz. Do kapieli Oilatum od lipca codziennie, sporadycznie olej kokosowy lub innej emolienty (desperacja, chwytam sie wszystkiego). Smarowalismy corke kremem Doublebase odpowiednik Oilatum w kremie, potem balsamem Oilatum, olejem kokosowym, Linomagiem i generalnie cuda wianki, wszystko co uda mi się znaleźć na AZS, teraz Eucerin ten najmniejszy najdrozszy na kryzysowe stany-bez wiekszych efektow. Od urodzenia stosowalam jeden i ten sam proszek/plyn dla dzieci. Nigdy wczesniej nie pojawilo sie uczulenie. Kiedy przeprowadzilismy sie do UK bylam zmuszona zmienic jednak tez na proszek/plyn dla najmlodszych i przez jakis czas bylo ok. Teraz wrocilam do tego co uzywalam w Polsce bo udalo mi sie to namierzyc w polskich sklepach (do prania Biały Jeleń do płukania Bobini, ubranka bez plukania sa wg mnie zbyt sztywne, mogly by ja dodatkowo draznic) bez zadnej roznicy. Lekarz ktory corke ogladal to lekarz pierwszego kontaktu (w UK nie tak latwo dostac sie do specjalisty, czasami graniczy to z cudem), lekarz widzial ja 2 razy plus raz polozna w tym najgorszym stadium jak na zdjeciach (taki stan nie jest caly czas, jednak wysypka nie znika calkowicie). Kazano mi jedynie dalej ja smarowac ale poprawy nie ma zadnej. Jestem prawie pewna ze to kwestia jedzenia, od urodzenia mala plakala dzien i noc przy oddawaniu gazow, potem troche sie to unormowalo jednak problemy brzuszkowe potrafi miec do dzis (zatwardzenia, bole w nocy). Problem jest taki ze moja corka zrwie sie do zjedzenia absolutnie wszystkiego, nie moge juz nic przy niej jesc bo ograniczylam jej do minimum gluten i usiluje ograniczyc laktoze. Najbardziej martwi mnie jednak brak jakiejkolwiek poprawy mimo mojego "wypruwania zyl"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...