Skocz do zawartości
Forum

maluchy są największymi dyktatorami, jakich znasz!


domi81

Rekomendowane odpowiedzi

Znalezione w sieci trochę kontrowersyjne ale... daje do myślenia
Aby w pełni zrozumieć na czym polega dyktatura brzdąca, przygotowaliśmy dla Was specjalny dekret, który próbuje przybliżyć nam, ich oczekiwania i stanowisko. 1. Wszystkie posiłki mają być podawane na krakersach.|
2. Maluch może otworzyć jogurt i wsypać do niego cukierki. Jeśli dorosły dotknie tych rzeczy będzie musiał kupić duże opakowanie słodyczy i jogurt.
3. Śniadanie ma być przygotowanie dzień wcześniej i ma czekać na mnie aż się obudzę – o dowolnej godzinie.

4. Nawet jeśli mam własny talerz przed sobą. Nawet jeśli dokładnie to samo jedzenie jest na Waszych talerzach to masz mnie nakarmić tym, co jest nałożone u Ciebie. - Twój talerz jest także moim talerzem, ale mój już nie jest Twoim. - Każde jedzenie jest moje. Bez wyjątku.
5. Groszek ma być zamrożony, a nie podgrzewany.
6. Nie będziesz się załatwiać w samotności. Będę nadzorować wszystkie Twoje wycieczki do łazienki.
7. Jeśli zostawisz torbę z pieluchami w domu, zrobię kupę w majtki. Za każdym razem. Zrozumiano?
8. W celu skorzystania z toalety trzeba przytulić mnie i owinąć wokół mojej talii.
9. Nadejdą dni, że będę chodzić z otwartym parasolem przez CAŁY dzień. Niezależnie od tego, czy pada deszcz.
10. Gdy będziesz dawać mi śniadanie, ja zawsze zapytam o ciastko.
11. Musisz się schylać, gdy do mnie mówisz.
12. Mojego lizaka na patyku należy pociąć, a następnie umieścić w miseczce. Później musisz zalać go wodą. Powstanie lodowa zupa, którą uwielbiam.
13. Zanim dasz mi kanapkę z Nutellą, najpierw musisz mnie zapytać, ile kromek mam ochotę zjeść.
14. Jeśli inny dyktator ma smakołyki, których ja nie mam, będę zawstydzać Cię przed innymi na placu zabaw. Będę krzyczeć, że jestem głodny.
15. Będziesz czytać cały czas tę samą książkę z różnymi efektami dźwiękowymi tyle razy, ile ja uznam za stosowne.
16. Codziennie będę pytać Cię o to, czy mogę zrobić kupkę w ogrodzie, gdy jestem nagi. To jedyny sposób, aby zapobiec załatwiania się w ciemnej i nieprzyjemnej toalecie.
17. Możesz usiąść tam, gdzie ja Ci pozwolę.
18. Majonez muszę mieć dodawany do każdej potrawy, którą jem.
19. Usypianie mnie zaczyna się od czytania książki, później śpiewasz mi piosenki, a na samym końcu mnie kołyszesz.
20. Zawsze, gdy idę spać, koło łóżka mam mieć wodę do picia i kilka smoczków pod ręką.
21. Jeśli chcesz dokarmiać ptaki, to musisz to robić tak, abym widział cały ten proces. Najlepiej podczas mojego posiłku.
22. Przynieś mi kwiatki, basenik, foremki, jednorożca, zjeżdżalnię i małą huśtawkę.
23. Kładzenie do łóżka ma wyglądać każdego dnia tak samo. Musi być kąpiel, modlitwa i mama śpiewa razem ze mną. Dziś to będzie „Uptown Funk”.
24. Obiad to nie jest obiad. Lepiej brzmi jak mówisz do mnie: „Lunch jest gotowy”.
25. Nie będę jeździć w moim wózku, będę go pchać. Nie pomagaj mi w tym! Nie dotykaj!
26. Zasnę tylko przy lokomotywie Tomku. Nie kładź koło mnie nic innego w nadziei, że nie zauważę różnicy. Nie testuj mnie.
27. Żądam, aby spać w skarpetkach.
28. Dziewczyny mają być nazywane „panowie”, a chłopcy są „paniami”. Rozumiesz?
29. Tak, muszę zjeść truskawki z ketchupem.
30. Będę zapalać światło w każdym pokoju. Jeśli będzie zapalone to zgaszę i włączę jeszcze raz.
31. Muszę spać z czerwoną łopatką.
32. Codziennie rano będę wyrzucać wszystkie moje zabawki na schody. Musisz mieć w końcu jakieś zajęcie.
33. Kołdra musi zakrywać moje stopy.
34. Potrzyj nosem w moje ucho, gdy idę spać.
35. Będę spać na wszystkich czterech kołdrach. Podobno w nocy się odkrywam
36. Mama będzie mi trzymać nogi, gdy się będę załatwiać. Musi robić tak za każdym razem. Nikt inny nie może tego robić. Tylko mama.
37. Zamiast gruszka mów jabłko. 38. Mogę lizać kostki lodu w napoju tak długo, jak tylko będę chciał.
39. Płatki zjem tylko, gdy moja mama je wymiesza i nakarmi mnie nimi. Może to zrobić tylko mama! 40. Jestem małą syrenką – nie ma wątpliwości, a każdy widelec potrzebuję do tego, aby rozczesać włosy.
41. Muszę używać żelu odtratażającego (odkażającego, trudno słowo).
42. Zawsze muszę mieć przy sobie dwa kubki: jeden z wodą, a drugi z mlekiem. Nie muszę pić w danej chwili, ale kubki mają przy mnie stać i koniec kropka.
Potraktuj te punkty z przymrużeniem oka, może dzięki nim uświadomisz sobie, że to nie Ty jesteś panem w swoim domu, a Twój maluszek. Tak to wygląda w każdej rodzinie. Nie załamujcie się kochani.
ZNALEZIONE W SIECI - JA JESTEM PRZERAŻONA!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza
Gość JoannaSZz

Niektóre są śmieszne, a niektóre całkiem prawdziwe. Moje dziecko zawsze mnie zawstydza krzycząc na placu zabaw, że jest głodne, chociaż jedliśmy przed wyjściem z domu. To już nie jest śmieszne...

Odnośnik do komentarza

Wychodzi na to że mam w domu dwóch małych dyktatorów, bo niektóre punkty się zgadzają. ;-)

Punkt 15, 19 i 22 powtarza się często w przypadku córki. Młodszy synek wyspecjalizował się w puncie 25, 26 i 30, a ostatnio w 32. Już nie mam siły zbierać tych rozrzuconych po schodach zabawek .
Margeritko, mnie to "nie będziesz się załatwiać w samotności. Będę nadzorować wszystkie Twoje wycieczki do łazienki" też ubawiło, ale to szczera prawda.

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Aniołowie
A ja nie bardzo rozumiem, o co w tym całym tekście chodzi... :(

Te punkty wyżej wymienione, to niby to co dziecko potencjalnie mogłoby zrobić/chcieć/żądać/powiedzieć ;)


Aniołowie dokładnie tak jak Dziubala pisze :) (ale nie bierzmy wszystkiego tak na serio ;) )

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...