Skocz do zawartości
Forum

Jaki wózek dla dzieci z różnicą 2 lat?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, za niecałe 3 miesiące będę miała drugie dziecko, różnica między dziećmi będzie 2 lata i 2 m-ce. Starszy jeszcze jeździ w wózku, czasem protestuje ale da się posadzić. Do placu zabaw mam dość daleko, nie da rady iść w dwie strony na nóżkach. Co polecacie? Jakąś nadstawkę do wózka? Bo kupno podwójnego wózka to chyba już odpada przy takiej różnicy?

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

Między moimi dziećmi jest podoba różnica wieku. Starsze dziecko jest wciąż małym dzieckiem i dlatego zdecydowaliśmy się kupić lżejszą spacerówkę dla starszej córki, a wózek spacerowy który dotychczas używała "podarowała" młodszemu bratu gdy ten wyrósł już z gondoli. Kupiliśmy też dostawkę do wózka BuggyBoard Lascal. Dziś córka ma nieco ponad 3 lata i zarówno spacerówkę jak i dostawkę stosujemy zamiennie. Na krótszych spacerach (ale na tyle długich że jednak dostawka jest potrzebna) sprawdza się dostawka, na dłuższych (zwłaszcza na wycieczkach) lepiej sprawdza się wózek, bo córka może w nim usiąść, zdrzemnąć się. Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem jest zakup zarówno drugiego wózka spacerowego (przyda się gdy młodsze dziecko przestanie korzystać z gondoli) jak i dostawki do wózka.

Odnośnik do komentarza

ja przerabiałam dwie spacerówki jak dla bliźniaków i pierwsza zajeździliśmy po prostu, a druga jest używana do tej pory, ja zabrałam dzieci do sklepu i mierzyliśmy, wazne, aby wózek był lekki, z koszykiem na zakupy i jeszcze, aby nóżki dzieciom nie zwisały, my mamy graco model podwójny i jestem zadowolona bardzo, jeszcze używamy, starsza ma 4 lata a młodsza ma 2, czasem idą koło wózka, czasem ładnie, z a czasem w dwie różne strony i to jest masakra

Odnośnik do komentarza

Kasia, a może jednak dałoby radę bez wózka ;). Ja mam podobną różnicę wieku między starszymi synami i obyło się bez wózka i bez nadstawki. Synkowie pożegnali spacerówki jak mieli 2 lata, młodszy nawet miał jeszcze mniej ;)
A pamiętam, że jak byłam w ciąży z drugim dzieckiem, to też się zastanawiałam nad takim stopniem (platformą) przypinanym chyba do kółek, by starsze dziecko mogło stać, ale już pod koniec ciąży okazało się, że się obejdzie, bo spacerówka poszła do lamusa :). Jak się dziecko przyzwyczai do chodzenia (wychodźcie na spacery bez wózka), to spacerki nawet do dalekiego placu zabaw nie będą problemem :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...