Skocz do zawartości
Forum

jak kłaść


Gość paulina.c

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze jest układać tak, aby mogło wypluć, to co się ulewa, aby się nie krztusiło, po każdym posiłku należy odbić i dopiero potem ułożyć dziecko, albo na boczku, albo na pleckach, ale tak, aby główka była nieco wyżej niż reszta ciała, są takie poduszki dla dzieci w przekroju to trójkąt, są wygodne, moje dzieci na takich śpią od niemowlaczków

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim dobrze jest dziecko 15 min po posiłku pionizować. Czyli trzymać na rękach. Po tym czasie zwykle powinno nastąpić odbicie. Również polecam poduszkę, o której napisała Margeritka. Choć u nas najczęściej była wykorzystywana podczas kataru. Ja po odbiciu odkładałam córkę na brzuszek, bo była to jej ulubiona pozycja. Syn wolał leżeć na plecach.

Odnośnik do komentarza

Z tym układaniem na brzuszku to zależy w jakim wieku jest dziecko. Noworodka, a nawet małego niemowlaka nie można kłaść na brzuszku bo dopóki nie umie się przekręcać z brzucha na plecki mógłby się udusić. Oczywiście chodzi o kładzenie spać na brzuszku, a nie o położenie dziecka na brzuchu na trochę pod opieką rodziców po to by poćwiczył trzymanie główki czy po prostu miał inną perspektywę patrzenia na otaczający świat. Z tym odbijaniem to też bywa rożnie, na niektóre dzieci to nie działa, "odbeknie" im się a i tak potem ulewają. Po prostu taka mają taką urodę że będą ulewać choćby nie wiem co się z nimi robiło. Moje dzieci od początku mają pod głowami poduszki-kliny (zresztą śpią na nich do dziś), pod nóżki łóżeczka kładłam od strony głowy książki by głowa dziecka była jeszcze wyżej uniesiona, nosiliśmy je z mężem na zmianę po pół godziny w pozycji pionowej a i tak nic nie pomagało. Pierwsza córka ulewała do 6 m-ca życia, czyli dopóki się nie spionizowała (nie zaczęła sama siedzieć). Synek ulewał ponad rok, do dziś zdarza mu się ulać, choć ma 15 m-cy. Lekarze orzekli że taka ich uroda, jedne dzieci mają kolki, drugie obficie czy długo ulewają. U synka pediatra stwierdził refluks z którym jednak nie trzeba nic robić tylko przeczekać aż dojrzeje. Wiem jakie to denerwujące gdy wszystko i wszyscy wokół są "ochrzczeni" takim dzidziusiowym mlekiem, ale trzeba to cierpliwie przeczekać.

Odnośnik do komentarza

Paulina, nie napisałaś w jakim wieku jest Twoje dziecko.
Ja też miałam jedno dziecko ulewające. Niestety to drugie, więc byłam zmartwiona, bo nawet na wadze słabiej przybierało. Ale lekarz mo powiedział, że "taka uroda dziecka, może ulewać do 9m". Rzeczywiście. Ulewała do 8m.ż.
Jednak będę się upoerać przy tym pionizowaniu przez min 15 max 30min. Bo jak ma się ulać, to w tym czasie do tego dojdzie (lub pojawi się "czyste" odbicie).
Czasem rodzą się niezwykle silne noworodki. Mojego syna w pierwszym miesiąca życia nie położyłabym spać na brzuchu. Córeczkę już tak, bo ona po tygodniu ładnie sama obracała główkę z pozycji na brzuszku. Znam mamy, które już w szpitalu odkładały swoje maleństwa na brzuchu, wg zaleceń położnej. Ja nie miałam odwagi. Trzeba dobrze poznać swoje dziecko przed decyzją odkładania go na brzuszku. Jakbym miała minimalne wątpliwości, to bym się nie zdecydowała. Tak jak przy synku ;) Ponadto są dzieci, które pozycji "na brzuszku" po prostu nie tolerują ;)

Jeżeli Twoje dziecko jest z tych bardziej ulewających, to przygotuj sobie dużo tetry i okryj nią kanapę ;)
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...