Skocz do zawartości
Forum

Jak mam to zrobić ?


iwoncia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie mamusie,mam kłopot i to nie mały,bardzo proszę o rade,mam synka Mateuszka,za 3 mies będzie miał 2 latka a jeszcze ssie pierś ,nie potrawie go oduczyć a wiele razy prubowałam,ssie bardzo często a zwłaszcza w nocy ,także zasypia tylko przy persi ,przy moich prubach odstawiania go od piersi strasznie chisteryzuje a najbardziej w nocy,może ktoś miał podobny problem .Bardzo proszę o rady

http://www.suwaczek.pl/cache/6a984d6fcc.png
http://www.suwaczek.pl/cache/852680279f.png

Odnośnik do komentarza

Wciąż nie mogę się nadziwić jakie fajne rzeczy moje dzieci mówiły kiedyś, a jeszcze bardziej nie mogę sie nadziwić sobie, że kompletnie nie pamiętam, że one to rzeczywiście mówiły.

_________
kaleem

Odnośnik do komentarza

No niestety mam ten sam problem w lipcu 3latka skończy iidentycznie cyc do spania przebudzi się i cyc i wbrew pozorom w tym wieku jest trudno to skończyć,wiem że powinnyśmy być konsekwentne i kłaść maluchy bez piersi będzie płacz wrzask itp ale w końcu zrozumieją .Ja sobie tłumacze ze do 3latek i koniec ale czy na pewno? Próbowałam nie raz bez piersi udało się 3razy trzymając mnie za rękę i znowu to samo

Odnośnik do komentarza

Do odstawienia piersi, gdy nie udało się tego zrobić samoistnie, to najpierw musi być gotowa mama, potem dziecko.
Ja nie miałam takich problemów, ale czytałam, że z takich sprawdzonych metod (gdy mama jest już gotowa na odstawienie) pamiętam dwie. Pierwsza to obwiązanie piersi bandażami i powiedzenie dziecku, że cycuszki są chore. A druga to położenie się spać w innym pokoju, a do dziecka, żeby w razie przebudzenia szedł wyłącznie tatuś i wytłumaczył, że duże dzieci piją mleczko z kubeczka.
Pewnie są inne metody, jedne bardziej skuteczne, inne mniej, ale jak mama nie będzie pewna swoich decyzji, to dziecko to wyczuje. Tak więc konsekwencja i determinacja to podstawa! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...