Skocz do zawartości
Forum

Zasypianie


Olka29

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz mamy z Dziubala dzieci w dokladnie tym samym wieku, wiec tez tak samo zmienilysmy starszakom lozka. Od poczatku Polusia ladnie w nim spala, ale jest ono troszke mniejsze niz normalne dorosle lozko. Ma tez barierke zeby nie spadlo. Stefusiowi tez w tym wieku zmienie, chyba ze doprowadzi je do totalnej ruiny, co stopniow ma mniejsce:yes:

Odnośnik do komentarza

Kasia26
Potrzebuje pomocy,jak oduczyc 6-miesieczne dziecko,od kolysania wozkiem do snu,juz sie prawie nie miesci w wozku,jesli macie jakies sposoby to bardzo chetnie przeczytam pozdrawiam buziaki

Czasem najprostsze metody są najlepsze.
Nie dawaj dziecka do wózka by go uśpić. Gdy zbliża się pora drzemki, najlepiej po posiłku (codziennie o tej samej porze) kładź go do łóżeczka. Jak płacze to głaszcz po główce, pleckach, ramieniu, brzuszku (zależy co kto lubi), uspakaj. Tylko nie poddawaj się i nie dawaj go do wózka, nawet na chwilkę.
Ważne by uzbroić się w cierpliwość i nie oczekiwać natychmiastowych efektów. Te przyjdą po kilku dniach, byle robić za każdym razem tak samo. Dzieci lubią rytuały :yes:
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Kasia26
Potrzebuje pomocy,jak oduczyc 6-miesieczne dziecko,od kolysania wozkiem do snu,juz sie prawie nie miesci w wozku,jesli macie jakies sposoby to bardzo chetnie przeczytam pozdrawiam buziaki

Ja też mam problem z usypianiem 11 miesięcznego synka. Próbowałam go usypiać w łóżeczku ale kończy się na tym że ciągle wstaje i piszczy aby go wziąć do mojego łóżka. Działa jedynie długie bawienie się z nim aż jest tak zmęczony że przy karmieniu butelką zasypia. Zazwyczaj i ja jestem tak zmęczona że zaraz też zasypiam (ok 20)

Odnośnik do komentarza

Ja z wózkiem nie miałam kłopotów, tylko tyle, że przyzwyczaiłam Pauline do zasypiania na rękach moich. To był mój największy błąd, bardzo ciężko było ją odzwyczaic od tego, ale w końcu się udało. Kosztem miejsca na małżeńskim łóżku. W łóżeczku zasypia wtedy gdy jest mocno zmęczona, próbowałam różnych metod żeby mała polubiła łóżeczko, ale nic z tego. Niedługo urodzi się druga dzidzia i nie popełnie tych błędów jeszcze raz, a Paulina dostanie swoje własne wyrko.

http://www.suwaczek.pl/cache/bb96991415.png
http://www.suwaczek.pl/cache/e8c5d39f35.png

obie Moje słoneczka

Odnośnik do komentarza

Anulka
Kupiliśmy w Ikea takie z barierka ochronną. Uwielbiał swój pokój i spanie w swoim łóżeczku...

My podobnie mamy "dorosłe" łóżko z Ikei z barierką ochronną. Jest świetne :ok: Mała dostała je tak mniej więcej jak miała 2,5 roku i od samego początku lubi w nim spac :sen:

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

A ja od samego początku nauczyłam mała spania w łóżeczku i powiem wam sama zasypia kłade ją i wychodzę z pokoju w dzień a w nocy jestem i spi sama . A za to moje dziecko nie umie spać na łóżku u dziadków jak śpi to tylko z godz a w łóżeczku 3 godz

Odnośnik do komentarza

Jakoś ze 2,5 roku chyba moja córka miała. Trzeba było zmienić, bo małe się zepsuło :/
Śpi w nim bez najmniejszych problemow, zreszta zawsze spala cale noce i nie usypialismy jej niczym. Kladlam do łozka, bajka, papa i zamykalam za soba drzwi. Jestem przeciwnikiem usypiania dziecka czymkolwiek, od narodzin powinno zasypiac samo. Syn ma 2,5 roku teraz, tez trzeba juz zmienic lozko ale problemow nie przewiduje bo tak samo jest nauczony jak siostra: bajka, buziak i spac. W nocy sie nie budza, po domu nie chodza. Ze dwa razy sie zdarzylo ze mala probowala sie przemycic do rodzicow wiec wstawalam, zaprowadzalam do siebie i problem sie skonczyl zanim sie zaczal :)

Odnośnik do komentarza

nasza corcia spi z nami w lozku. wszelkie proby usypiania w lozeczku, koncza sie krzykiem, placzem i wymiotami:( na poczatku spala w lozeczku, podczas zabkowanie(okropnie bolesnego) wzielisny ja do lozka. jednak jeszcze troche i kupimy jej lozko i bedziemy uczyli spac w lozku.

Tylko dziecko potrafi wpić patyk w ziemię, nazwać go i pokochać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...