Skocz do zawartości
Forum

Kluby Maluchów


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Zu chodziła w zeszłym roku szkolnym raz w tygodniu na zajęcia do klubu. Zajęcia były dostosowane do dzieci w jej wieku, było trochę prac manualnych, ruchowych, czytanie, teatrzyki, poznawanie różnych przedmiotów i zagadnień. Co tydzień inna tematyka i z nią związane zabawy, np.: deszcz i tęcza, prace w ogrodzie (dzieciaki robiły doniczki i sadziły kwiatki - do dziś stoją na oknie), "wyprawa na łąkę" itp. Był też czas na swobodną zabawę. Zabawy się przeplatały ruchowe na zmianę ze "stacjonarnymi" tak, że dzieci się nie nudziły. Ogólnie było fajnie i Zu z chęcią chodziła i uczestniczyła w zajęciach.
Rozejrzyj się po klubach w twoim mieście, popytaj znajomych, często pierwsze zajęcia są bezpłatne, więc warto pójść i sprawdzić czy to wam odpowiada. Przy okazji jest to fajne przygotowanie przed przedszkolem, bo dzieci uczą się czekania na swoją kolej, słuchania osoby innej niż rodzice, dostosowywania do reguł panujących w grupie w bezpiecznym środowisku, z mamą u boku :)

Odnośnik do komentarza

Fajne takie kluby maluszka.Jeśli miałabym taką możliwość to chętnie bym zaprowadziła córkę.Ale najbliższy taki klubik jakieś 30 km od domu.Moja znajoma myśli o założeniu takiej działalności w naszym rejonie.Myślę że to fajnie miejsce dla dzieci i dla mam,które mogą poznać inne mamuśki.

Odnośnik do komentarza

Papierologia jest tylko w przypadku zakładanie przedszkola lub żłobka Wszelkie kluby/akademie malucha/opieka dzienna/kluby dla mam i dzieci itp zakładane są jako zwykła działalność gospodarcza. Oczywiście jeśli wchodzi w grę gastronomia czyli w klubie będziesz serwować napoje czy ciasto to już inna sprawa, bo sanpid wchodzi. Ale dasz radę, powodzenia

Odnośnik do komentarza

Uważam, że zajęcia w takich miejscach mogą być naprawdę świetnym sposobem na spędzanie czasu zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Dzieci uczą się życia w grupie, uczą się pewnych zachowań. Rodzice otrzymują odpowiedzi na nurtujące pytania, czasem dostają namiary do specjalistów, których poszukiwali, porównują maluchy (no, to akurat nie zawsze jest dobre;) ), wspierają się podczas np. ząbkowania czy odpieluchowania. Jak się trafi zgrana grupa, to ma się takie forum Parenting na żywo :D
Po za tym jest śpiew, taniec, "nauka", zabawa....
Nawiązują się fajne znajomości, przyjaźnie, które trwają po za klubikiem.
Wiem, bo przez 4 lata, było to moje życie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...