Skocz do zawartości
Forum

operacja przepukliny pępkowej


maura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Moja 2-letnia córeczka ma przepuklinę pępkową. Chirurg powiedział, że musi mieć operację w wieku 3 lat. Czy któraś z Was przeżyła podobną sytuację i mogłaby mi opisać jak to wygląda. Ja jestem przerażona wizją narkozy takiego maleństwa. Poza tym to niby prosta operacja ale znając naszych lekarzy... krótko mówiąc jestem tym przerażona.

Odnośnik do komentarza

Maura Witaj:)
Moja starsza córka,która za niedługo skończy 11 lat miała też przepuklinę pępkową operacja ,odbyła się bez żadnych powikłań w tym samym dniu zabrałam małą do domu (My mieliśmy w prywatnej klinice w Opolu). Córka miała 8 miesięcy,miała założone 2 szwy (które się same rozpuściły). Przyznaję szczerze że nawet nie widać żadnej blizny nic wygląda to normalnie. W zależności jak duża jest przepuklina,no u Nas niestety przyklejanie plastrów nie zdało rezultatu. Po przebudzeniu po narkozie radzę się zaopatrzyć w dużą ilość płynów dla małej będzie dużo chciała pić.

Na pewno wszystko będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

maura
Czytałam, że to jednodniowy pobyt w szpitalu- parogodzinny właściwie, że to prosta operacja ale przeraża mnie ta narkoza- czy dobrze jej podadzą. Słyszy się ciągle o błędach w sztuce... Wiem, że panikuję ale tak już mam jeśli chodzi o dzieci...

Dokładnie Cię rozumiem no ale trzeba zaufać lekarzom.Spokojnie a na kiedy macie zaplanowaną operację????

Odnośnik do komentarza

maura
Jeszcze nie mamy zaplanowanej. Chirurg powiedział, że najlepiej by było w wieku 3 lat. Mała w lipcu skończyła 2 latka. Kazał nam przyjść na kontrolę w październiku i wtedy mamy zaplanować termin.

Ale dlaczego ???A czy córka przepuklinę ma odkąd się urodziła???

Odnośnik do komentarza

Mój synek też niedawno na bilansie miał zdiagnozowaną przepuklinę, byliśmy u chirurga i powiedział, że przepuklina jest niewielka i trzeba co roku przychodzi na obserwację. U nas prawdopodobnie obejdzie się bez operacji, ale powiem szczerze, że też byłam przerażona tą operacją. Czytałam, że tą przepuklnę operuje się w starszym wieku przedszkolnym ok 5 -6 lat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...