Skocz do zawartości
Forum

Dieta


elcikirl

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc dziewczyny,
Moja coreczka ma 8 miesiecy, i musze powiedziec ze jest bardzo dobra jesli chodzi o jedzenie, nigdy nie bylo z nia problemow ze nie chciala jesc . Chciala bym jej jednak troszke wzbogadzic diete
Jakie owoce , warzywka lub zubki mozna podawac w tym wieku ??
Musze tez uwazac na niektore potrawy bo czesto dostaje zatwardzenia , wiec pare produktow takich jak banany itp odpadaja
:sushi:

Casey ma juz 8 miesiecy , moj maly aniolek xx

Odnośnik do komentarza

renia0607
Mozesz spokojenie dawac je banany ;) jesli coreczka ma zatwardzenie to wycisnij sok z jednej pomaranczy i do tego soku dodaj szklanke wody i daj do picia :) za pare godzin kupka powinna juz normalnie wygladac :) jesli natomiast ma biegunke to najlepsze jest kakao :) ale to dopiero od ok 14-15 miesiaca :)

Zachowałabym ostrożność z sokiem z pomarańczy zwłaszcza w 8 miesiącu życia gdyż jest to produkt silnie alergizujący.
Natomiast banan ma to do siebie, że zatwardza.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Rozpoczęłam rozszerzanie diety u synka, kiedy miał około 6 miesięcy, ale bardzo powolutku. Zaczynaliśmy od 2 łyżeczek dziennie :) Ilość zawrotna, ale stopniowo zwiększałam. Zaczęłam od samych warzyw, po ok 2 tygodniach doszło mięsko ok 10 gram, a dopiero po miesiącu owoce. Wszystko jest dziecku potrzebne, ale do słodkiego łatwo go przyzwyczaić. Pierwszy był rozgotowany i zmiksowany ziemniak,bo jest nieuczulający. Potem pietruszka, pasternak. Dynia i marchewka później, bo są bardzo słodkie. Początkowo były pojedyncze warzywka, a z czasem zaczęłam wszystko łączyć. Nie dosalam, ani nie dosładzam potraw. Mam jednak parę trików na malucha ;) Dzisiaj Jaś ma roczek i je wszystko, aż mu się uszy trzęsą :))

Mama Warszawianka - O macierzyństwie z Warszawą w tle.
Perypetie młodej mamy w wielkim mieście

MamaWarszawianka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...