Skocz do zawartości
Forum

sucha skóra


kasik kasik

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo duzo osob poleca Ojlatum na sucha skore
Stosowalam bardzo dlugo a jak przestalam i kupilam zwykly plyn do kapieli nie zauwarzulam roznicy Gdzies uslyszalam o szarym mydle i od roku myje moja corke szarym mydlem skora jest zupelnie inna
U nas byly to placki bardzo suchej skory

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

kasik kasik
czy wasze dzieci też mają suchą skórę ?

ja zauważyłam, że na całym ciele córeczka ma suchą skórkę - nie wiem czy to tak przez zimę, czy z powodu jakiś kosmetyków lub proszku

jak najlepiej "załagodzić" taki stan?

Skóra dziecka jest nie w pełni wykształcona. Mechanizmy związane z wydzielaniem sebum są znacznie słabsze niż u dorosłego człowieka. Z tego względu skóra dziecka pozbawiona jest naturalnej bariery ochronnej i wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Przyczyn suchości skóry dziecka może być wiele, tj. nadejście chłodniejszych dni oraz zimy lub zwyczajnie może to być jej cecha wrodzona. Ważne jest stosowanie hipoalergicznych balsamów silnie natłuszczających skórę, które zawierają w składzie substancje takie jak:

  • NNKT
  • olej parafinowy
  • masło shea
  • wosk pszczeli
  • gliceryna
  • bisabolol
  • glikol propylenowy

Bardzo ważne jest również to, aby zwykłe mydło zastąpić specjalnym żelem do mycia, który nie będzie zawierał w składzie soli siarczanów (Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate). Składniki te silnie wysuszają skórę i mogą być przyczyną jej podrażnień.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...