Skocz do zawartości
Forum

Tarta


Ann

Rekomendowane odpowiedzi

CIASTO:
30 dag mąki, 2 jajka, 20 dag masła, 1/2 łyżeczki soli, szczypta imbiru, szczypta gałki muszkatałowej, białko do smarowania ciasta.
Do miski: Mąka + jajko i jedno żółtko oraz pokrojone masło i przyprawy. Wszystko dobrze zagnieść (u mnie rewelacyjnie robi to Mąż) Potem robi z tego kulę, zawijamy w folię i na godzinkę do lodówki.
Nasza ulubiona to tarta z brokułem.
Brokuł gotuję, nie do miękkości - odcedzam, szyneczkę kroję w paseczki, i pomidory sparzam i w plasterki. Oprócz tych składników mieszam 2 jajka, śmietanę (200 ml), starty żółty ser (20 dag), sól i pieprz. (*)
Składniki na oko, w zależności od smaku i zachcianek, generalnie na naszą formę 30 cm daję z 20 dag szynki, cztery pomidory i mały brokuł, albo "większą połowę" opakowania mrożonych.

A teraz do dzieła bo już minęła godzina: wyjmuję ciasto z lodówki i wykładam nim formę (dobrze jak jest Mąż bo on wkłada w to wiele serca i robi to doskonale - dla ułatwienia dodam że nie pichci ale jest baaaardzo pomocny). Smaruję ciasto pozostałym białkiem, nakłuwam mocno widelcem na całości i wstawiam do piekarnika, piekę na jasnozłoty kolor.
Potem wyjmuję, nie wyłączam piekarnika, nakładam brokuł, szynkę, pomidory, zalewam całość tą mieszanką jajeczno-serowo-śmietanową (*) i forma wraca do piekarnika.
Piekę około 20-30 minut, zależy od humorów piekarnika, aż ser ładnie się zapiecze.
SMACZNEGO!!!

PS. 1. robi dobre wrażenie na gościach bo ładnie wygląda takie danie (nie mam niestety fotki)
PS 2. można zamiast ciasta własnego użyć francuskiego mrożonego - ze sklepu
PS 3. druga wersja którą lubimy - taka szybka na kolacyjkę to z mozzerellą, pomidorem i bazylią

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...