Skocz do zawartości
Forum

Jaką patelnię?


Gość MariaMaria

Rekomendowane odpowiedzi

Mariamaria, mi osobiście ceramiczne patelnie jakoś nie do końca podchodzą, gorzej mi się na nich piecze niż na teflonowych. Mam 2 takie, czasem na nich coś pichcę, ale wolę tradycyjne teflonowe. Ostatnio dostałam w prezencie teflonową patelnie grillową i bardzo sobie ją chwalę.
A na jaką się zdecydować? Najlepiej byłoby kupić obie i wypróbować, porównać na której lepiej Ci się piecze, bo to już indywidualna sprawa każdej gospodyni.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się scooby ceramiczne szybciej się niszczą ale tylko te tanie. Gdy to była taka większa nowość kilka lat temu to miałam zwykłe patelnie z marketu po kilkadziesiąt złoty i one faktycznie się rysowały dosyć szybko, ale też nie tak tragicznie. Zależy czy dbamy i nie szorujemy widelcem lub łyżką metalową. Jednak nie zrezygnowałam z tych ceramicznych, bo jakoś bardziej mi odpowiadają i wydają się bardziej neutralne dla zdrowia niż teflon. Dlatego kupiłam markową [reklamę usunięto] I jestem zadowolona już pół roku ją mam i jest nadal jak nowa, nic nie przywiera i mogę smażyć nawet naleśniki bez tłuszczu.

Odnośnik do komentarza

Sama mam ceramiczną i jestem z niej zadowolona.Smażę na niej praktycznie codziennie i pomimo tego,że ma już kilka dobrych miesięcy to nie widzę na niej żadnych uszkodzeń. Jak kupicie sobie tanią patelnię to nic dziwnego jeśli będzie się rysowała. Jesli jednak będzie to porządna patelnia dobrej jakości to posłuży Wam dłużej. Ja mam obecnie ceramiczną z pokrywka z ekovity:
[reklama usunięta]
Zastanawiam się jeszcze nad taka do jajek
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...