Skocz do zawartości
Forum

Przepis na rybę po grecku :)


Alutka7912

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat jutro robie :)

* rybka filety np mintaj
* marchewki
* pietruszki
* seler
* cebula
* groszek z puszki ( ja dodaje )
* maka, jajko, bulka tarta do panierowania ryby ( mozna tylko obtoczyc w mace )
* sol i pieprz
* olej
* koncentrat pomidorowy
* ziele angielskie
* lisc laurowy

Jarzynek tyle ile lubisz. Najwiecej daje sie marchewki. Warzywa zetrzec na tarce o grubych oczkach i podsmazyc z cebula na oleju az zmiekna z lisciem laurowym i zielem ang., mozna odrobien podlac bukionem warzywnym i dusic. Pod koniec dodac pare lyzeczek przecieru i groszek.Doprawic do smaku. Rybke pokroic w paski szer ok 4 cm ( lepiej sie potem nabiera bo duze kawalki sie lamia )posolic i popieprzyc i opanierowac,Smazyc na oleju. Jak juz wszystko gotowe to ukladamy to warstwami w naczyniu zaczynajac i konczac na jarzynkach Mozesz zrobic tylko jedno pietro rybki a mozesz wiecej

P.S Nie zapomnij wyjac z jarzynek ziela i lisci.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

antalis
Ja akurat jutro robie :)

* rybka filety np mintaj
* marchewki
* pietruszki
* seler
* groszek z puszki ( ja dodaje )
* maka, jajko, bulka tarta do panierowania ryby ( mozna tylko obtoczyc w mace )
* sol i pieprz
* olej
* koncentrat pomidorowy
* ziele angielskie
* lisc laurowy

Jarzynek tyle ile lubisz. Najwiecej daje si emarchewki. Warzywa zetrzec na tarce o grubych oczkach i podsmazyc na oleju az zmiekna z lisciem laurowym i zielem ang., mozna odrobien podlac bukionem warzywnym i dusic. Pod koniec dodac pare lyzeczek przecieru i groszek.Doprawic do smaku. Rybke pokroic w paski szer ok 4 cm ( lepiej sie potem nabiera bo duze kawalki sie lamia )posolic i popieprzyc i opanierowac,Smazyc na oleju. Jak jzu wszystko gotowe to ukladamy to warstwami w naczyniu zaczynajac i konczac na jarzynkach Mozesz zrobic tylko jedno pietro rybki a mozesz wiecej

P.S Nie zapomnij wyjac z jarzynek ziela i lisci.

witaj Antalis a moze masz patent zeby ryba nie rozpadala sie.ja nawet jak pokroje w duze kawalki to mi na patelni sie rozpacka i na male rozleci.ja trzeba smazyc az sie zrumieni i dopiero na druga strone przewracasz czy jak?ja robie dokladnie tak jak ty tylko mam zawsze problemy z ryba.no i hehe ja robie z panga :-)))

Odnośnik do komentarza

MAMA ANIOŁKA
antalis
Ja akurat jutro robie :)

* rybka filety np mintaj
* marchewki
* pietruszki
* seler
* groszek z puszki ( ja dodaje )
* maka, jajko, bulka tarta do panierowania ryby ( mozna tylko obtoczyc w mace )
* sol i pieprz
* olej
* koncentrat pomidorowy
* ziele angielskie
* lisc laurowy

Jarzynek tyle ile lubisz. Najwiecej daje si emarchewki. Warzywa zetrzec na tarce o grubych oczkach i podsmazyc na oleju az zmiekna z lisciem laurowym i zielem ang., mozna odrobien podlac bukionem warzywnym i dusic. Pod koniec dodac pare lyzeczek przecieru i groszek.Doprawic do smaku. Rybke pokroic w paski szer ok 4 cm ( lepiej sie potem nabiera bo duze kawalki sie lamia )posolic i popieprzyc i opanierowac,Smazyc na oleju. Jak jzu wszystko gotowe to ukladamy to warstwami w naczyniu zaczynajac i konczac na jarzynkach Mozesz zrobic tylko jedno pietro rybki a mozesz wiecej

P.S Nie zapomnij wyjac z jarzynek ziela i lisci.

witaj Antalis a moze masz patent zeby ryba nie rozpadala sie.ja nawet jak pokroje w duze kawalki to mi na patelni sie rozpacka i na male rozleci.ja trzeba smazyc az sie zrumieni i dopiero na druga strone przewracasz czy jak?ja robie dokladnie tak jak ty tylko mam zawsze problemy z ryba.no i hehe ja robie z panga :-)))

panga ma generalnie mięsko bardziej rozpadające się od innych ryb

Odnośnik do komentarza

Anulka
Rybę robię podobną do Anatlis ale nie daję groszku i smażę cebulę na oliwie zanim wrzucę marchew i pietruszkę...jest wtedy bardziej zdecydowana w smaku, aha i rybę smażę w jajku i bułce bo w mące za bardzo się klei

kurcze ale ja nie moge jajek jesc ze wzgledu na Julcie.ale bede miala na uwadze w przyszlosci zeby panierowac w jajku i bulce

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze jak odmroze rybe to daje ja na sito by odciekla, potem osuszam papierowym recznikiem.No i ja nie ruszam ryby zanim sie nie zarumieni, delikatnie jedynie moge poruszc patelnia i robie na teflonowej by nie przywierala :) Moze zrob tez podwojna panierke ? Mysle ze to glownie od ryby zalezy.

P.S. Ja mam obrzydzenie do pangi od jakiegos czasu ;p

Anulka cebula no wlasnie ... zapomnialam o niej :) zaraz dopisze

A co do groszku to ja najczesciej nim ozdabialam potrawe bo fajnie sie komponowal kolorek i tak jakos wyszlo.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Anulka
MAMA ANIOŁKA
antalis
Ja akurat jutro robie :)

* rybka filety np mintaj
* marchewki
* pietruszki
* seler
* groszek z puszki ( ja dodaje )
* maka, jajko, bulka tarta do panierowania ryby ( mozna tylko obtoczyc w mace )
* sol i pieprz
* olej
* koncentrat pomidorowy
* ziele angielskie
* lisc laurowy

Jarzynek tyle ile lubisz. Najwiecej daje si emarchewki. Warzywa zetrzec na tarce o grubych oczkach i podsmazyc na oleju az zmiekna z lisciem laurowym i zielem ang., mozna odrobien podlac bukionem warzywnym i dusic. Pod koniec dodac pare lyzeczek przecieru i groszek.Doprawic do smaku. Rybke pokroic w paski szer ok 4 cm ( lepiej sie potem nabiera bo duze kawalki sie lamia )posolic i popieprzyc i opanierowac,Smazyc na oleju. Jak jzu wszystko gotowe to ukladamy to warstwami w naczyniu zaczynajac i konczac na jarzynkach Mozesz zrobic tylko jedno pietro rybki a mozesz wiecej

P.S Nie zapomnij wyjac z jarzynek ziela i lisci.

witaj Antalis a moze masz patent zeby ryba nie rozpadala sie.ja nawet jak pokroje w duze kawalki to mi na patelni sie rozpacka i na male rozleci.ja trzeba smazyc az sie zrumieni i dopiero na druga strone przewracasz czy jak?ja robie dokladnie tak jak ty tylko mam zawsze problemy z ryba.no i hehe ja robie z panga :-)))

panga ma generalnie mięsko bardziej rozpadające się od innych ryb

aha no to swietnie bo ja mam akurat w zamrazarce 4 kilo pangi na zapas kupilam sobie hehe

Odnośnik do komentarza
Gość malina2717

składniki:
1 kg filetów z ryby morskiej
3 marchewki
2 pietruszki
1 nieduży seler
1 cebula
100 g mąki
4 łyżki oleju
2 łyzki pasty pomidorowej
sok z połowy cytryny
sól, pieprz, bazylia, oregano
przyrządzanie:
Rybę opłukać, posolić i obtoczyć w mące, dokładnie przyciskając. Smażyć na rozgrzanym oleju z obu stron na złoty kolor.
Włoszczyznę obrać, zetrzeć na trace warzywnej, cebulę drobno posiekać. Dusić do miękkości (przez ok. 30 minut) na niewielkiej ilości oleju na małym ogniu pod przykryciem wraz z ziołami i przyprawami. Pod koniec duszenia dodać pastę pomidorową oraz sok z cytryny. Nieco przestudzonymi warzywami obłożyć usmażone filety rybne. Wstawić do lodówki i podawać po kilku godzinach ozdobione plasterkami cytryny i świeżymi ziołami.

Odnośnik do komentarza

Anulka
Antalis ja też jadłam pangę do czasu kiedy nie zobaczyłam czym ja karmią...bo nie wiem czy wszyscy wiedza, ale to ryba hodowlana i karmiona największym śmietnikiem :Oczko:
Mamo Aniołka Smacznego :Oczko:

kurcze Anulka po co pisalas o tym hehe.ale i tak ja lubie bo co teraz nie jest karmione swinstwem.chyba ze sama masz swoj staw i karmisz chlebkiem itp.losos tez niby ma rozowe miesko od barwnikow ktore w karmie dostaje.

Odnośnik do komentarza

Moja siostra czesto robi rybe bardzo podobny przepis do antalis i ostatnio powidziala mi ze otowala rybke z lisciem i zielem. Mniej roboty. Niestety nie probowalam.
Ja zreszta wole zjesc te warzywa z makaronem niz z ryba

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...