Skocz do zawartości
Forum

co z ciasta francuskiego??


pudelek

Rekomendowane odpowiedzi

Z francuza?? To tylko kremówki:lol:
Ciasta pieczesz w piekarniku same. Tylko ponakłuwaj, bo buły wyrosną.

1l mleka,
20 dag cukru,
7,5 dag mąki krupczatki, 7,5 dag mąki zwykłej.

Z tego gotujesz budyń. Odstawiasz do ostygnięcia.

25 dag masłalub lepszej margaryny,
3 żółtka, cukier waniliowy (16g)

Miksujesz to z ostygniętym budyniem.

Masę wyłóż na francuza, przykryj drugim i całość posyp cukrem pudrem.

Polecam z czystym sumieniem, bo sprawdzone i pyszne. Smacznego :D

Odnośnik do komentarza

ja polecam ze slodkosci zrobic baklawe
- 1 cytryna
- 15 dag orzechów włoskich lub laskowych
- 10 dag migdałów
- 5 dag pistacji
- 1/4 łyżeczki cynamonu
- 45 dag ciasta Fillo albo francuskiego(tego z boedronki to ze 2 opakowania)
- 25 dag sklarowanego masła
- miod
- cukier
Cytrynę sparz, otrzyj skórkę, wyciśnij sok. Wymieszaj pokrojone orzechy, migdały, pistacje, skórkę cytrynową, 4 łyżki cukru i cynamon. Natłuść prostokątną formę, rozgrzej piekarnik do 200°C. Płaty ciasta Fillo/francuskie przykrój do wielkości formy. Wszystkie płaty posmaruj stopionym masłem z obu stron. Połowę ułóż w formie jeden na drugim, posyp mieszaniną bakalii i przykryj pozostałymi płatami. Teraz ponacinaj ciasto ostrym nożem w romby lub trójkąty, prowadząc ostrze od góry do samego dołu. Przed każdym nacięciem umyj nóż (ciasto nacina się po to, aby po upieczeniu dało się je pokroić na porcje). Posmaruj po wierzchu stopionym masłem, wstaw do piekarnika. Piecz 35 minut w temp. 200°C. Ugotuj gęsty syrop z miodu, cukru i 150 ml wody. Wymieszaj z sokiem cytrynowym, ostudź. Baklawę wyjmij z piekarnika, po 5 minutach skrop syropem. Podawaj, gdy ostygnie
***************************************************************
inne danie to samosa (pikantne pierozki) (ja robie inne ciasto do niej ale i z francuzem jest ok)
przepis:
ciasto francuskie (ew specjalne na samose/filo)dosc sporo 0k 900-1kg (naprawde nie wiem)
(ja robie takie ciasto
ciasto jak na pierogi -2,5 szk maki, 1 jajko, lyzeczka sody lub proszku do pieczenia szczypta soli, ok 1 szk cieplej wody-tyle wody ile potrzeba, 3 lyzki oliwy; wszystko zagniatamy, wazne aby szybko, wtedy siasto bedzie miekie - ilosc ciasta wystarczy na 1 farsz, ewent pol na pol)

farsz miesny
ok 700dag miesa mielonego (ja robie z baraniny, ale daj co masz)
1 duza cebula
3 zabki czosnku
duza swieza papryka
duza marchewka
szklanka mrozonego zielonego groszku
2 pomidory (ewent. 2 lyzki koncentratu)
swieza kolendra (duzo)
sol, pieprz, chili, mielona kolendra, curry, kurkuma - ja daje wszystko co mam - tak do smaku
oliwa (w zaleznosci jak jest tluste mieso)

przydotowanie
cebulke pokroic, podsmazyc na oleju, dod pokrojony czosnek, podsmazyc. jak zlote beda dodac pomidory i kolendre i znow lekko poddusic. pokroic drobno papryke i marchewke dodac do cebulki, dodac zielony groszek. wszystko wymieszac. dodac mieso mielome i przyprawy. poddusic ok 20-30 min pod przykryciem, mieszac czasami. jesli bedzie za duzo sosu to nadal dusic bez przykrycia na wiekszym ogniu, mieszajac az sos wyparuje.

przed nadziewaniem ciasta ostudzic farsz. nakladac go mala lyzeczka, tak jest latwiej.

farsz z ziemniakow

8 duzych ziemniakow ugotowanych w mundurkach
peczek szczypiorku
duza marchewka
sieza duza papryka (czerwona)
1,5 szk zielonego groszku
duzo swiezej kolendry
2 pomidory
sol, pieprz, mielona kolendra, curry, chili.......co chcesz
oliwa do smazenia

sposob przydotowania
ziemniaki obraz i pokroic w mala kosteke wsypac do miski
na patelni rozgrzac olej wsypac pokrojony szczypiorek, i reszte pokrojonych warzyw a takze groszek, poddusic ok 10 min, dodac posiekana kolendre i przyprawy. dusic ok 3 min. dodac do ziemniakow i wymieszac, jak za malo slone dodac sol. i mozna juz nadziewac

smazenie
na patelni rozgrzac duza ilosc oleju. smazyc z oby stron do zlotosci (z kazdej ok 1 min)

podawac mozna z jogurtem, ale wazne jest by byl on dosc gesty i kwasny.

http://www.suwaczek.pl/cache/1083f13441.png

http://www.suwaczek.pl/cache/8c3fb7b382.png

Odnośnik do komentarza

Szybki deser z ciasta francuskiego:

składniki:
mrożone ciasto francuskie
gruszki (jak najsłodsze)
miód
trochę rodzynek
cukier

Ciasto kroimy na kwadraty. Na ich środku umieszczamy połówki gruszek (obranych i bez gniazd nasiennych) . W zagłębienie po pestkach nakładamy łyżeczkę miodu. Posypujemy kilkoma rodzynkami. Zaklejamy ciasto by utworzyć 'sakiewkę' (czyli sklejamy razem rogi ku górze). Smarujemy pędzelkiem wodą i obsypujemy cukrem (najlepiej jak największe kryształki). Pieczemy, aż sakiewki będą miały złoty kolor, czyli jakieś 10-15 min.

Zamiast gruszek można włożyć jabłka. Ale ja wolę z gruszkami.

Najlepiej smakuje na ciepło.

Smacznego.

http://lb2f.lilypie.com/AX5tp2.png
http://lbyf.lilypie.com/aJtZp1.png

Odnośnik do komentarza

u nas wszyscy uwielbiaja pierozki azjatyckie naszej forumowej kolezanki z MM

Przepis na pierogi azjatyckie

2 opakowania ciasta francuskiego
2piersi z kurczaka
1 pora
margaryna do smazenia
1/2 paczki ryzu gotowanego (ja daje cala, wychodzi wiecej farszu, jak zostanie to mroze)
smietana 18%
1lyzka curry w proszku
1 lyzka curry
3 lyzki miodu cieklego

do posmarowania : 1 jajko

Piersi posolic i posypac curry, usmazyc na margarynie. Pokroic w drobne czastki, wymieszac z gotowanym ryzem. Pore pokroic w krotkie paseczki, zeszklic na tluszczu. Dodac do farszu. wymieszac smietane z miodem. Dodac do farszu, posolic do smaku . ciasto francuskie pokroic na kwadraty lub paski. Farsz pozwijac w ciasto, brzegi zalepic. Pierogi posmarowac ubiytym jajku. piec 12 min na 225 stopni, podawac z barszczem czerwonym

http://by.lilypie.com/Tzvwp2/.png

http://lbyf.lilypie.com/Yhlwp2.png
nasz Aniołek

16.09.09http://lb2f.lilypie.com/rWIfp1.png
Odnośnik do komentarza

A moze zwyczajne rurki z krmem/bita smietana ?

Ja polecam najzwyklejsze ciasteczka - dwa przepisy:

Składniki :
*1 op. mrożonego ciasta francuskiego
*dżem morelowy i z owoców leśnych
*truskawki , pomarańcze , jabłka
*brązowy cukier - do owoców
*biały cukier do posypania
*1 żółtko do posmarowania ciastek

Owoce pokroić na małe kawałki , wymieszać z brązowym cukrem ( każdy rodzaj owoców osobno ) . Ciasto pociąć na jednakowej wielkości prostokąty - w połowie z nich wyciąć okienka . Całe prostokąty układać na zimnej blasze , posmarować brzegi odrobiną żółtka , położyć części z okienkami , lekko docisnąć . Na środku każdego ciastka rozsmarować po łyżeczce dżemu , a następnie nakładać owoce z cukrem . Smarować ciastka żółtkiem rozmieszanym z odrobiną wody , posypać cukrem .
Piec w piekarniku nagrzanym do 210°C przez około 20-25 minut .

Oczywiscie mozesz uzyc owoce/dzemy jakie lubi synio

składniki:

* 1 ciasto francuskie w rolce
* 1 opakowanie dowolnego kremu czekoladowego w słoiku
* kilka łyżek mielonych orzechów laskowych
* powidła ślwikowe też są ok

Przygotowanie jest więcej niż proste. Ciasto francuskie należy rozłożyć na desce do krojenia. posmarować równo kremem lub powidłami, posypać orzechami i zwinąć do wewnątrz od obu krawędzi tak, aby brzegi spotkały się pośrodku ciasta. następnie pokroić na małe 1 cm plastry, ułożyć na papierze do pieczenia, lekko docisnąć i piec 10 minut w 180 stopniach. Po wyjęciu z piekarnika odczekać chwilkę i przełożyć na siatkę do studzenia lub w inne miejsce, gdzie ciasteczka się nie zaparzą.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

MAMA ANIOŁKA
hej dziewczyny.moze ktoras mi podrzuci jakies przepisy na slodkosci z ciasta francuskiego?synus przyniosl mi wczoraj ze sklepu 4 opakowania powiedzial zebym mu narobila kupe ciastek a ja nie mam pojecia c zrobic .napoleonki odpadaja bo maly nie lubi budyniu.czekam na odpowiedzi dzieki z gory pozdrawiam

Mamo Aniołka takie pytanie już było poruszane na forum

zapraszam Cię tutaj :

http://parenting.pl/kulinarnie/809-co-z-ciasta-francuskiego.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...