Skocz do zawartości
Forum

Domowa wegeta solone warzywa


paczanga

Rekomendowane odpowiedzi

hej
w tamtym roku dostałam przepis podobny do tego SOLONA MIESZANKA Z WARZYW różnił się jednak od tego, napewno dodawałam tam paprykę i czosnek, chyba natkę pietruchy. później taką solanką doprawia się potrawy, ja najczęściej zupy, dla mnie to taka domowa wegeta-ziarenka smaku. może robicie podobną mieszankę. jeśli tak podajcie przepis bo ja swojego nie mogę odtworzyć:36_1_4:

Odnośnik do komentarza

OTWORZYŁO MI TWÓJ PRZEPIS :

SOLONA MIESZANKA Z WARZYW:

Składniki:
1,5 kg marchewki
1 kg pietruszki
0,50 kg selera
0,30 kg porów
0,30 kg cebuli
0,10kg liści selera
0,10 kg natki pietruszki
0,10 kg włoskiej kapusty
0,5o kg soli

Wykonanie: Marchew, pietruszkę, seler wyszorować, obrać ze skórki, zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Resztę warzyw oczyścić, umyć, drobno pokroić. Wszystkie warzywa wrzucić do jednego naczynia, dobrze wymieszać. Dodać sól i jeszcze raz dokładnie wymieszać. Odstawić na jakieś 12-24 godziny, aby warzywa puściły sok. Przekładać do zakręcanych słoików typu twist, dobrze ugniatać, aby wyciekła nadmiar solanki. Słoiki zakręcić i wynieść w chłodne miejsce. Używać do sporządzania zup i wywarów.

Każdy może się poddać, to najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Ale wytrzymać, przetrwać, gdy nie wychodzi, gdy nie wiesz co dalej, gdy inni namawiaj

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...