Skocz do zawartości
Forum

LECZO i inne gotowe sosy na ZIMĘ


paczanga

Rekomendowane odpowiedzi

podaje przepis na sos który mi się zawsze udaje i robie go w bardzo duzych ilościach
2lata temu wrzuciłam go do listopadówek i tam wiele mam "zaadoptowało" go na zawsze.polecam

sos chiński

3kg pomidorów- najlepiej zparzyc i obrac ze skórki
1kg cebuli
4 papryki po 2 zółte i czerwone
1 puszka ananasa
1 puszka kukurydzy
1 główka czosnku
1 łyżeczka chilli
1 łyżka papryki słodkiej
1 łyżeczka carry
2 łyżki soli
2 łyżki musztardy
1,5-2 szkl cukru (do smaku)
1|3 szkl octu
2 czubate łyzki maki ziemniaczanej
pomidory z cebulą gotować około 1h. Dodać pozostałe skł gotować około 30min. Wymieszać sok z pod ananasa z mąką ziemniaczną dodac do sosu, zagotować. Nakładac gorące. nie pasteryzować.
jak go robię już kilka lat żaden słoik mi się nie popsuł

najlepiej pasuje do ryżu i piersi z kurczaka, najlepiej zamarynowanej wcześniej w oleju i carry.
podaje go na bardzo szybki obiad a nawet dla gości jak nie mam siły coś wymyślać. u mnie niezastąpiony

Odnośnik do komentarza

ja je robię do słoików które z założenia mają stać 3-4miesiące. na wierzchu części ze słoików pojawia się pleśń. można powiedzieć że połowę nawet musiałam wyrzuć. może dlatego że nie pasteryzowane, ale w większośći przepisów na leczo się nie pasteryzuje a autorzy przekonują że ich słoiki trzymają, nie pleśnieją.

Odnośnik do komentarza

paczanga
ja je robię do słoików które z założenia mają stać 3-4miesiące. na wierzchu części ze słoików pojawia się pleśń. można powiedzieć że połowę nawet musiałam wyrzuć. może dlatego że nie pasteryzowane, ale w większośći przepisów na leczo się nie pasteryzuje a autorzy przekonują że ich słoiki trzymają, nie pleśnieją.

a do autorów masz zaufanie ? :wink:

brałaś do ręki leczo w sklepie,zobacz co tam jest napisane,ja kiedyś zamroziłam nie myślałam o dawaniu do słoików,do słoików dla mnie było dobre robienie kompotów,konfitur,marynowanych grzybów,papryki...kompoty oczywiście stały długo,w konfiturach zdarzała się pleśń...co do dań gotowych w sklepach tych tylko z "naturalnymi" składnikami ich długowieczność raczej nie jest powiazana z niczym innym jak konserwantami itd...pomimo że tego nie ma na etykietach,największym dowodem na to są soki dla dzieci "z naturalnie występującymi cukrami" bujda na resorach bo na własnym dziecku się przekonałam że jest tam dodawany cukier...

Odnośnik do komentarza

no to patrz sos wyżej (sos chiński) jego konserwantami są cukier i ocet ale sądzę że jest go tak mało (przynajmniej octu) że można sobie wybaczyć i jest to gotowe danie w słoiku domowe które nigdy mi się nie psuje.

z tego co ja wiem soki dla dzieci są dosładzane sokami zagęszczonymi. niby nie biały cukier ale słodko jak cholera i też tego nie pochwalam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...