Kosmetyczka

Walka z rozstepami...(nie znalazłam odp na swoje pyt...

Emka

Emka

Witam!

Jestem 2 miesiące po porodzie, przez cała ciąze używałam kremu pharmaceris przeciw rozstępom, i oliwki bambino - na brzuchu udało mi się uniknąc tych brzydkich rózowych krech. Jednak wyszły mi one najbardziej na posladkach i piersiach :(

Czy są jakięs dobre domowe sposoby na ich pozbycie się bądź zatuszowanie? wiem, że one będą za mna jak cień chodzić bo jakby nie było jest to jakaś blizna... (są to moje pierwsze rozstępy w życiu... )

Jakich kosmetyków uzywać?
Czy robić jakieś maseczki po kąpieli itp?
Jaka jest możliwośc, że same zanikną?
Jak można uelastycznić skórę?
I jaki wpływ ma naturalne promienie słoneczne podczas opalania? (baaardzo lubie się opalać na materacu, podczas pływania nim na wodzie)

Co robić by ich nie było więcej?

Czy jesli skóra swędzi (mimo porządnego mycia się 3 razy w tyg) i kremowania na tych rozstępach oznacza, że one się rozszerzają?

Czy wie może pani (choć pewno nie jest pani instruktorem fitness ;) ) jakie najlepsze są ćwiczenia aby mój tyłek się podniósł? Ponieważ obecnie jest płaski :(

No to chyba tyle :) Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)

ps przeczytałam wszystki watki zwiazane z rozstepami ale nie uzyskałam jednolitej odpowiedzi na swoje ww pytania

--

http://lilypie.com/pic/090429/SkiK.jpghttp://by.lilypie.com/j4m9p2/.png
http://s9.suwaczek.com/200711263438.png http://s2.pierwszezabki.pl/011/011436980.png?3512
http://s9.suwaczek.com/20110723310217.png

1920 emka Kobieta, 0 lat, Poznań/koszalin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kosmetyczka

kosmetyczka

Już wielokrotnie radziłam Paniom jak walczyć z wiatrakami czyli z roztępami. Jest to ciężka walka nie dająca czasami efektów. Takie preparaty jak pani używa są jak najbardziej ok ale proponuje poprostu testować. Są również drogie zabiegi które również przynoszą takie same efekty jak pani kremy. Podczas upośledzonej produkcji fibroblastów, które z kolei są odpowiedzialne za produkcje kolagenu i elastyny które są odpowiedzialne za jędrność i spężystość naszej skóry. I jeśli fibroblasty są uszkodzone również uszkadza się kolagen który szybko się rozrywa w wyniku szybkiego rozrostu skóry np. w wyniku wahań wagi i w ten sposób powstają roztępy.
Moge pani podpowiedzieć żeby wybierała pani preparaty złuszczające (uwaga na lato i przebarwienia) one rozjaśnią ale napewno nie usuną.

--

378 kosmetyczka Kobieta, 0 lat