Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Endorfinki"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy serdecznie i zapraszamy do nowego konkursu pt. ENDORFINKI!

Nagrodami są 3 płyty CD (po 3 płyty!) z wyjątkowymi utworami dla każdego!
Endorfinki, to zestaw utworów jazzowych, francuskich i klasycznych, które na pewno przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom!

http://i.parenting.pl/gallery/80/00/00/50f6a4099844bdc90a000008/vdak_endorfinki_629x429.jpg

Wydawcą boxu jest Mini Muza - Muzyczny Świat Dziecka :big_whoo:


http://redakcja-parenting.strefa.pl/logominimuza.jpg

Zadaniem konkursowym jest...

1. Podaj tytuł min. jednej płyty, za którą Minimuza otrzymała Główną Nagrodę Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku
2. oraz napisz, jaką muzykę włączasz swojemu Dziecku, czym kierujesz się przy wyborze płyt dla swojej Pociechy?

Na odpowiedzi czekamy do 6 kwietnia 2013.
Odpowiedzi opublikujemy 9 kwietnia 2013.

Regulamin konkursu

Zapraszamy do zabawy!

Odnośnik do komentarza

Odp:preNatalka , obecnie moje dziecko jest na etapie muzyki dla dzieci, najbardziej lui piosenki Natalki Kukulskiej. Czym się kieruję?-żeby dziecko się bawiło, słuchało miłej, skocznej muzyki przeznaczonej dla dzieci a przy okazji słuchało mądrych tekstów. A wieczorami czasami włączamy muzykę relaksacyjną, która cichutko otula córcie do snu, wycisza, uspokaja i po dniu pełnym wrażeń zaprasza do spania.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7zx85kc.pnghttp://emotikona.pl/gify/pic/10zyrafa.gif

Odnośnik do komentarza

Minimuza otrzymała nagrodę Główną Nagrodę Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku to:
1. "preNatalka dla maluszków także w brzuszku",
2. "Dzieci lubia jazz"
3. "Tulibabcia Tulidziadek"

Przy wyborze muzyki dla mojej córci Julci głównie kieruje się instynktem macierzyńskim i tym co sama pamiętam z dzieciństwa. Jak córa miała kilka miesięcy bardzo lubiała słuchać muzykę poważną, bardzo żywo reagowała na dzwięki fortepianu czy skrzypiec, często uśmiechała się i zabawnie machała nóżkami i rączkami. Na chwilę obecną Julia i ja słuchamy piosenek z mojego dziecińswa czyli Natalkę Kukulską(np."Zuzia"ulubiona), Fasolki("Zielone ufoludki" czy "Witaminki), ale ostatnio ulubioną piosenką jest "Cztery Zielone Słonie" dlatego wybieram piosenki o ciekawym mądrym tekscie, przy których możemy potańczyć we dwie i pośpiewać. Osobiście lubie śpiewać i zawsze staram się w ciągu dnia nucić coś z Juleczką, razem bawimy sie klaskając, skacząc i głośno tupiąc. Bo słuchanie muzyki powinno być wg. mnie przede wszystkim świetną wspólną zabawą :taniec1:

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

1. Dzieci lubią jazz
2. Tulibabcia Tulidziadek

Z moimi dziećmi często słuchamy muzyki, nasza wieża prawie cały czas jest włączona (zamiast telewizora). Mamy mnóstwo płyt z muzyką, głównie są to moje płyty z muzyką rockową, trochę cięższej muzyki, dużo jazzu, kolekcja muzyki klasycznej, dwie składanki z piosenkami dla dzieci. Ponieważ dzieciaki potrafią obsługiwać sprzęt, często same wybierają muzykę i bardzo często wybierają polskiego starego rocka, wiele piosenek znają na pamięć, tańczą przy tym śpiewają, szaleją, bawią się w "koncert" :Oczko: Nawet im mikrofon kupiłam.
Do łóżka wieczorem zawsze córka włącza kołysanki dla dzieci, tak się wycisza przed snem, podśpiewując. Uważam, ze edukacja muzyczna dzieci jest bardzo ważna, uczy wrażliwości, poczucia piękna, smaku. Mam nadzieję że nie wybiorą nigdy Hany Montany czy takiego Justina Bibera :Spoko: Myślę że taka płytka jaka jest do wygrania fajnie wkomponowałaby się w naszą płytotekę :Śmiech:

moje łobuziaki
Marcel Oliwier 22.07.2005
Magdalena Weronika 16.03.2008

Odnośnik do komentarza

Ad 1) album Jazzowanki

Ad 2) Moje dziecko najbardziej lubi przeboje Rybki MiniMini - szczególnie "Kaczuszki" i "Cztery Słonie". Na kanale MiniMini można zobaczyć teledyski do tych piosenek i moja córeczka nazywa je "piosenki z bajek":-) Przy Kaczuszkach lubi tańczyć, w Cztery Słonie wsłuchuje się w słowa, bo to już jest cała historia o tych słoniach.
Tak, że włączam przeboje Rybki Minimini, aczkolwiek moje dziecko lubi też słuchać tego, czego my słuchamy w domu. Są to płyty z serii Kraina Łagodności, piosenki Jacka Kaczmarskiego czy ballady rockowe.
Zanim córka się urodziła, puszczałam jej utwory Chopina i teraz okazuje się, że jak bawi sie moim telefonem i puszcza melodie z "dzwonków", to po kilka razy słucha tych z utworów Chopina:-) Więc coś w tym jest, warto wyrabiać gusta muzyczne jeszcze przed narodzinami:-)
Przy wyborze płyt dla córki, kieruję się głównie jej aktualnymi potrzebami. Jeżeli widzę, że córka słucha jak oczarowana np piosenek Rybki Mini Mini, to kupuję jej płytę. Tak samo, jeżeli jesteśmy u zaprzyjaźnionych dzieci i tam czegoś słuchamy i widzę zainteresowanie ze strony mojego dziecka, to jest to dla mnie sygnał:-)

Odnośnik do komentarza

DZIECI LUBIĄ JAZZ

Nasza Aga na chwilę obecną lubi słuchać dawnych Fasolek - wielu piosenek (tu mi podpowiada tytuł "UFO"), przy których szaleje tak, że mi szybko brakuje tchu (wyciąga mnie do tańca:). Zasypia najczęściej przy muzyce klasycznej z radia RMF Classic. Ale bywa też tak, że podkrada płyty tatusiowe z cięższą muzyką - np. Sleyer'a zwanego przez Agę "selerem" :) i próbuje swoich sił wokalnych:) W samochodzie słucha muzyki gitarowej akustycznej.
Czym kierujemy się wybierając płytę dziecku? Zanim urodziła się Aga, miałam już dużą kolekcję płyt z piosenkami znanymi z własnego dzieciństwa - Natalka, Piosenki Pana Kleksa, Fasolki, Wesołe Nutki, Wesołe Przedszkole itp. Córce spodobały się piosenki i chętnie ich słucha. A jeśli chodzi o coś nowego, to przy zakupie kierujemy się głównie melodią oraz pewnym uniwersalizmem, dzięki czemu muzyki można słuchać zarówno podczas zasypiania jak i podczas jazdy samochodem.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22n8iikuabr4mxy.png

Odnośnik do komentarza

odp:

- "Dzieci Lubia Jazz"
- "Tulibabcia Tulidziadek"

Moja córeczka nie ma jeszcze dwóch lat ale bardzo lubi słuchać muzyki, bardzo często właczamy przeboje rybki mini mini oraz różnego typu piosenki do tańczenia i skakania. Uwielbiam patrzec jak taka mała istotka cieszy się, skacze, wygłupia i próbuje śpiewać.

Natomiast gdy przychodzi pora snu na łóżeczku zamontowany mamy projektor z muzyką klasyczną i moja córcia nie zaśnie dopóki nie włączy sobie Mozarta. Ta muzyka najbardziej ja wycisza i uspokaja i po kilku minutach sobie smacznie śpi:)

Przy wyborze płyt kieruję sie zainteresowaniem mojego dziecka, chociaż jest jeszce mała to widać czy cos ją interesuje czy nie.

http://s5.suwaczek.com/20100807570114.png

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatv735k0coqsb.png

Odnośnik do komentarza

1. Nasze ulubione "Dzieci lubią jazz".

Mój mały przedszkolaczek to bardzo umuzykalniony człowiek. Co dzień uważnie słucha, tańczy, a nawet podskakuje. Bardzo lubi słuchać mużyki i ostatnio zauważyłam, że nawet coś tam podśpiewuje pod uchem. Na naszej półce z płytami pomieszkują przeróżne tytuły, znani bądź mniej znani wykonawcy i ich wesoła muzyka. Numerem nr 1 są oczywiście przeboje MiniMini+, popularne piosenki znane z teledysków i z moich lat dzieciństwa . Piosenki wpadające w ucho, nawet mamie po 30-stce, która podśpiewuje melodie o gruszce co chciała nieco schudnąć. No cóż bolączka każdej z pań…

„Dzieci lubią jazz” każdy o tym wie i my także do tych pasjonatów się zaliczamy. Płytę polecam, bo uwrażliwia ona dzieci na sztukę. To przyjemne dla ucha aranżacje, delikatne melodie płynące z instrumentów.

„Łobuziaki” to my lubimy i niekiedy do ich melodii psocimy. Łobuziaki to dzieciaki co mają motyle w brzuchu przechadzając się alejką z Ciapkiem. Gdy dorosną będą dzielne jak Supermen i będą walczyć ze złem na świecie. Piosenki te nie tylko uprzyjemniają nam czas, lecz uczą wrażliwości na drugiego człowieka czy czworonożnego przyjaciela.

Bardzo lubię poezje śpiewaną, a Ania Broda ma niesamowity głos. Jej płyta „Ania Broda dzieciom” ukazuje czym są liryczne brzmienia przepełnione dźwiękami fortepianu, wiolonczeli czy bębenka. Ta niezwykła artysta śpiewa wiersze Doroty Gellner, Natalii Usenko czy Teofila Lenartowicza. Pokazuje dzieciom świat sztuki i uwrażliwia je na piękno melodii.

Wybierając muzykę dla mojego łobuziaka kieruję się przede wszystkim wesołą melodia co łatwo wpada w ucha. Słowa piosenki to także istotna kwestia, bo muzyka nie tylko nas bawi lecz uczy wrażliwości. Muzyka gości w naszym życiu codziennie. W aucie, na spacerze czy w zaciszu domowego ogniska, Kocham muzykę, bo uszczęśliwia mnie i powoduje uśmiech na mej twarzy.

Odnośnik do komentarza

Witam,

albumy, które zdobyły główną nagrodę Komitetu Ochrony Praw Dziecka to:

Jazzowanki (główna nagroda)
Dzieci lubią Jazz (główna Nagroda).

Moje dzieci słuchają najróźniejszej muzyki. Gdy chcę, żeby wesoło się bawiły, puszczam im wesołe piosenki dziecięce. Gdy pragnę, by trochę się wyciszyły, puszczam im Jazz. Do snu lula dzieci muzyka relaksacyjna (głównie celtycka) którą kocham całym sercem. A w czasie nauki, malowania, rysowania, kolorowania w tle pobrzmiewa muzyka poważna. Pragnę, by moje dzieci, tak jak ja, słuchały różnych rodzajów muzyki, bo każdy z nich ma w sobie coś wyjątkowego, unikatowego i pięknego. Pragnę by moje dzieci dostrzegały to piękno, tą róźność, by czyły, jak wpływa na nie muzyka i by potrafiły się z nią identyfikować.

Odnośnik do komentarza

1) Dzieci lubią jazz
Tulibabcia Tulidziadek

Muzykę poważną często słuchamy
Nieważne dobry czy zły humor mamy
Przeróżnych słuchamy razem muzyków
Dla dorosłych ,także i dla smyków
Gdy Chopin gra na fortepianie
Dźwięk jest tak piękny niesłychanie
Muzyka Bacha szybko nas relaksuje
Gdy ze złości serce szybciej pulsuje
Vivaldi -i cztery pory roku
towarzyszą nam na każdym kroku
Czajkowski prowadzi nas nad Jezioro Łabędzie
A może z syna również meloman będzie
Muzyka poważna tuli nas do snu
potrzeba nam tego po ciężkim dniu

Odnośnik do komentarza

Minimuza otrzymała Główną Nagrodę Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku za płytę "Jazzowanki" oraz za płytę "Dzieci lubią jazz".

A jeśli chodzi o naszą ulubioną muzykę to jest to bardzo szerokie spektrum brzmień, bo sami słuchamy przeróżnych gatunków. Gdy córki proszą: "Tato, włącz mi muzykę!", to na ogół wybiera te "dorosłe" klimaty, zatem bywa to nowa fala - to najbardziej podoba się młodszej córce, rock alternatywny (tu raczej te łagodniejsze brzmienia), jazz (uwielbiamy "Laboratorium" oraz wszelkie produkcje Leszka Możdżera). Ja jestem zwolenniczką różnorodności, zatem gdy jestem sama z dziewczynkami to włączam albo muzykę klasyczną, albo - tak dla urozmaicenia;) - jakieś typowo dziecięce rytmy, bo miło jest też poskakać przy takich radosnych dźwiękach, pośpiewać do wtóru z małymi wykonawcami.

Odnośnik do komentarza

Odp. 1 Główną nagrodę Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku Minimuza otrzymała za płyty "Dzieci lubią jazz" i "Jazzowanki".

Odp. 2 Moim dzieciom muzyczną przygodę rozpoczęłam gdy byli jeszcze u mnie w brzuchu, myślę że bicie mojego serca na pewno były pierwszymi rytmami, dużo słuchałam muzyki klasycznej, no i oczywiście zakładałam słuchawki na mój brzuch:) I nie wiem czy to miało jakiś wpływ, ale mój prawie 7 letni syn do tej pory bardzo lubi ten rodzaj muzyki. Lubi Mozarta, Bethovena i Chopina. Zresztą jako 5 latek nauczył się grania Ody do radości na małym pianinku i od tamtej pory rozpoczęła się jego przygoda z graniem.
Tak dorzucę wątek, że bardzo się cieszę, że na rynku jest sporo pozycji książkowych często z płytą o wielkich kompozytorach napisanych fajnym językiem dla dzieci. My mamy jedną o Mozarcie, ale resztę wypożyczaliśmy z biblioteki:)
Gdy dzieci pojawiły się na świecie bardzo często włączaliśmy i nadal włączamy muzykę z lat mojego dzieciństwa Fasolki, Natalka, Akademia Pana Kleksa, Radiowe Nutki czy Piosenki z Dobranocek oraz te najnowsze: czyli Hity Mini Mini, Arka Noego, Dzieci lubią Jezz. Oczywiście jest Chopin dzieciom, Muzyka dla ucha Malucha itp. Jeżeli chodzi o usypianie, to był taki czas, że włączaliśmy kołysanki dla dzieci, ale jak córeczka mi powiedziała, że woli jak mama jej śpiewa to tak już zostało:)
Dzieciaki bardzo często urządzają koncerty, Bartek gra na zabawkowej gitarze albo na keyboardzie a Ola śpiewa przez mikrofon, my siedzimy na kanapie, gasimy światła zapalamy świeczki no i jesteśmy na super koncertach (muzyka różnorodna np. Feel, Enej, Lady Pank „Mniej niż zero”, Abba, Piosenka Gdybym miał Gitarę, albo Last Christmas czy Sokoły itp.)- to akurat przedstawiam kilka z nich, które były bardzo często grane i śpiewane!
Albo urządzamy Karaoke i dzieciaki mają naprawdę frajdę (ale my też)!
Ostatnio jechaliśmy samochodem i w radio leciała piosenka No Mercy Duffy (nie ukrywam, że sama ją bardzo lubię) i Ola mówi włącz jeszcze raz, na szczęście mieliśmy ją na płycie i słuchaliśmy ją chyba przez ponad godzinę na okrągło:)
Albo inny przykład: Do Bartka do przedszkola przyjechali Panowie z pacynkami min Micheala Jacksona czy Elwisa Presleya - no i oczywiście w domu non stop były słuchane płyty MJ i EP.
W okresie Bożego Narodzenia obowiązkowo słuchamy i śpiewamy wszyscy Kolęd - zaczynamy tak niecaly miesiąc przed:) (są to płyty np. Arki Noego czy zimowoe piosenki i kolędy mini mini i inne).
W domu słuchamy naprawdę różnorodnej muzyki, bo lubię i Edith Piaf i polską muzykę lat 50 czy 60 (czyli właściwie mojej babci), muzykę lat 60 i polski rock, a nawet i mocniejsze brzmienia np. LED Zeppelin (bo np. mój tata tego słuchał) i oczywiście współczesną i klasyczną.
A czym się kieruję w wyborze płyt? Na początku oczywiście wybierałam głownie muzykę klasyczną Mozarta, Chopina bo oczywiście rozwija wszechstronnie nasze maluchy,
później muzykę z moich czasów, bo fajnie jak się zna słowa i można śpiewać swoim dzieciakom, a teraz to wychodzi to naturalnie, po prostu taką, przy której fajnie się wszyscy bawimy, śpiewamy, tańczymy, wręcz szalejemy!
Nasz świat to muzyka:)

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Odnośnik do komentarza

Minimuza dostała m.in. Nagrodę Główną za płytę Jazzowanki.

W moim domu często w kącie cichutko gra radio, podgłaśniam je, gdy są lubiane przez nas „trójkowe” audycje muzyczne czy programy ulubionych radiowców. Więc synek ma dostęp do różnych gatunków muzycznych, zdarza się, że patrzy na mnie zaskoczony słysząc jakąś gitarową solówkę albo kołysze się przy ludowym „dana dana”. Synek jest malutki, dlatego uważam, że powinien słuchać różnej muzyki, a w pewnym momencie sam pokaże nam, co go najbardziej interesuje. W domowej dyskografii też można znaleźć cały przekrój muzyki, np. ja między innymi lubię dźwięki z Krainy Łagodności czy piosenkę francuską, a mąż wozi w aucie Metallice.
Jak większość mam często też puszczam synkowi piosenki z mojego dzieciństwa, śpiewam z wykonawcami i obserwuję go, co mu się podoba, a co jest mu obojętne. Ostatnio największym hitem są „Kaczuszki” z MiniMini. Moje dziecko jest typem obserwatora, nie lubi za bardzo się ruszać. Więc wybieram piosenki do których można dołączyć ruch, tu „Kaczuszki” są dobrym przykładem. Jeśli słuchamy piosenek z radia czy płyty to wymyślam jakiś ruch, np. kołysanie, klaskanie, tupanie czy machanie rękami, by zachęcić synka do ruchu.
Mamy też swoje muzyczne rytuały. Zawsze śpiewamy w samochodzie. Najpierw były to pamiętane z dzieciństwa czy harcerstwa piosenki, a teraz dodatkowo uczę się tekstów dziecięcych piosenek, które spodobały się synkowi i potem śpiewam mu w aucie, a on po swojemu mi wtóruje. Bywa, że zamyślona czy zabiegana, zapominam o piosence, wtedy synek robi rączką gest „kwaczącej kaczuszki” i nie ma zmiłuj. W domku, gdy ma ochotę na piosenki, też podchodzi i robi „kaczuszkę”. Śpiewając w aucie często zmieniam głos, tempo, natężenie głosu, by zainteresować synka piosenką, bo niestety nie lubi jeździć. Lubianą przez nas piosenką jest „Stary Donald fermę miał”, mucząca, rżąca czy mecząca mama zawsze powoduje uśmiech (dobrze, że inni kierowcy tego nie słyszą).
Kolejny rytuał to zasypianie. Już jak byłam w ciąży i synek „dawał mi w kość”, nuciłam jemu kołysanki lub spokojne piosenki, np. „Tu w dolinach wstaje”, którą do dziś często mu nucę. Teraz co jakiś czas zmieniamy repertuar, w tej chwili śpiewam „Z popielnika na Wojtusia” i „Laleczkę z saskiej porcelany”, pod koniec drugiej piosenki synek zazwyczaj już śpi. Chciałabym dodać, że nie mam super głosu ani wykształcenia muzycznego, ale wiem, że mój synek bardzo lubi to nasze śpiewanie i daje ono nam obojgu dużo radości, wszak z muzyką łatwiej iść przez życie.

http://lb2f.lilypie.com/VMPlp1.png

Odnośnik do komentarza

Odpowiedź na pyt. 1 - Nagrodę Główną Komitetu Ochrony Praw Dziecka Minimuza otrzymała za płyty "preNatalka" oraz "Dzieci lubią jazz".

Odpowiedź na pyt. 2 - Staram się mojemu dziecku włączać muzykę, przy której może radośnie się bawić w ciągu dnia oraz spokojnie zasypiać wieczorem. Staram się wybierać te utwory, które nie są agresywne, mają przyjemną dla ucha melodię. A przede wszystkim wybieram takie utwory, które mają jasną konkretną treść przeznaczoną dla dzieci. Taką, aby Kubuś słuchając piosenki mógł łatwo się czegoś z niej nauczyć lub też łatwo zapamiętać tekst. Podsumowując są to z reguły pioseneczki o warzywach, owocach czy zwierzaczkach. Często są to piosenki z kanału Mini Mini. Bardzo też lubimy piosenki Natalii Kukulskiej z jej okresu dziecięcego.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...