Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Baśniobór"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy Was do kolejnej zabawy konkursowej ! :)
Tym razem możecie wygrać książeczki od Wydawnictwa W.A.B. "Baśniobór" :)

Gdzie podziały się wszystkie wróżki? Oczywiście są w Baśnioborze! Kraina magicznych postaci czeka na ciebie w fantastycznej, wciągającej książce Brandona Mulla.

Aby zdobyć jeden z 10 egzemplarzy, odpowiedzcie na pytanie:

Czy warto czytać dzieciom fantastyczne historie? Jeśli tak, to dlaczego?

Na Wasze odpowiedzi czekamy od dziś do niedzieli, tj. 29 stycznia!:)

Zapraszamy do postowania:)

Odnośnik do komentarza

Warto czytać baśniowe opowieści swoim pociechom, zawsze i wszędzie, a najlepiej przed snem, bo te są wówczas rozwinięciem wysłuchanej historii;)
Fantastyczne historie rozwijają w małym słuchaczu wyobraźnię i ma to zbawienne skutki na jego przyszłe postrzeganie świata. Dzięki imaginacjom dzieci potrafią kreatywnie stwarzać sobie nowe zabawy, zaczynają odgrywać role (zarówno pozytywne jak i negatywne, dzięki czemu rozwijają się emocjonalnie i społecznie) a z upływem lat łatwiej jest im odnaleźć nietypowe rozwiązania problemów czy patrzeć na z pozoru zwyczajne kwestie z odmiennej perspektywy. To wszystko dzięki rozwijaniu już u najmłodszych fantazji, kreowania w ich wyobraźni intrygujących światów i postaci.
Bogactwo bodźców pobudzających dzieci do fantazjowania i trenowania swojej wyobraźni doprwadza też do urozmaicenia ich czasami nieco mniej kolorowej rzeczywistości.
Baśnie stają się rewelacyjną alternatywą do prostych, oglądanych przez dziecko bajek, bo to co słyszy, opisy kolorów, kształtów, zachowań, sytuacji i miejsc wizualizuje sobie nieświadomie nawet w swoim umyśle.
...i będąc dorosłą kobietą do dziś z rozczuleniem wspominam czytane baśnie o koniku garbusku i swoje wyobrażenia o nich.;)

Odnośnik do komentarza

Czy warto czytać dzieciom fantastyczne historie?Jesli tak to dlaczego?

Wpływ czytania oraz wybór odpowiedniej książki (dostosowanej do wieku dziecka) ma bardzo duże znaczenie w rozwoju szczególnie emocjonalnym, społecznym dziecka. Pozwala kształtować umiejętność skupienia uwagi, ,pozwala pracowac wyobraźni przez co dziecko lepiej sie rozwija.
Basnie to utwory o tematyce fantastycznej. Uważam że warto czytac je dzieciom już od najmłodszych lat ponieważ dwaj odwieczni wrogowie:dobro i zło walczą o swoje dobro w świecie.Sa to historie zmyślone i nieprawdziwe,wystepuja tam przerózne postacie o przedziwnym wyglądzie i mocach.Takie rodzaje ksiażek są wypełnione edukacją . Ucza dziecko rozróżniać dwie podstawowe rzeczy dobro i zło ,prawda i kłamstwo.Pokazują jakie korzysści wynikaja z pomagania innym i czynienia dobra.Uczą aby poznac najpierw dobrze daną osobe a nie odrazu oceniać .
Tak samo często to nieatrakcyjne osoby, najczęściej są obdarzone nadzwyczajnymi zdolnościami i to one zwyciężają . Tak w basniach jest i w rzeczywistosci tez.Uczą ,że to co ''inne" wcale nie jest gorsze. W świecie baśni i fantastyki wszyscy są równi.
Warto je czytac dzieciom agresywny aby zrozumiały te dwa jakże wazne pojęcia. Dziecko przez to nauczyc sie odróżniac rzeczy dobre od zlych i bedzie korzystało z tego w swoim życiu.Pomagaja również dowartościowac sie dzieciom odrzuconym od środowiska ,nie pewnych siebie,myslacych ze są słabi i nie lubiani.

Takie jest moje zdanie na temat czytania książek fantastycznych dzieciom. Ja mojemu synkowi również czytam ksiażeczki tego typu.Ostatnio zaczęlismy czytać Baśnie Braci Grimm ;)synek jest zachwycony tym niezwykłym i ciekawym swiatem;):36_2_25:

http://kuba-k.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.pnghttp://s9.suwaczek.com/20090418310120.png
http://izabela-k.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza

Baśń to utwór o tematyce fantastycznej, w której Dobro walczy ze Złem. Są to historie zmyślone i nieprawdziwe. Postacie w nich występujące zaś posiadają nadprzyrodzone moce. Są to mówiące zwierzęta lub ludzie wyposażeni w cudowną moc: mogą oni czarować, przemieszczać się na bardzo dalekie odległości, walczyć z dużo silniejszymi przeciwnikami od siebie. Są to też postacie takie jak: wróżki, elfy, krasnale, czarodzieje.
Baśnie są wypełnione cudownymi postaciami oraz opowiadają o niezwykłych przygodach różnych bohaterów, spełniają one ogromną rolę edukacyjną.Należy je czytać dzieciom, szczególnie tym, które już samodzielnie rozróżniają takie dwa pojęcia jak: dobro i zło. Potrafią one znacznie lepiej przybliżyć dzieciom takie pojęcia jak: dobro, zło, kłamstwo czy prawda. Pokazują, jakie korzyści przynosi walka w obronie słabszych i pokrzywdzonych. Wskazują one, że dobro jest ważniejsze od zła. Pomagają zrozumieć, że zanim coś się oceni jednoznacznie należy to lepiej poznać. Uczą też bezinteresowności i pomocy.
Najczęściej w baśniach to zło zostaje pokonane przez dobro. A taką myśl powinny mieć w swoich główkach nasze pociechy. Tak samo często to nieatrakcyjne osoby, najczęściej są obdarzone nadzwyczajnymi zdolnościami i to one zwyciężają. Baśnie więc pokazują, że można pokonać wszelkie drzemiące w nas bariery. Uczą, że to co „inne” i teoretycznie uznane za gorsze – wcale takim nie jest. Świat baśni jest to świat, równych szans dla wszystkich. Z tego też względu warto je czytać i polecać, dzieciom nie rozumiejącym pewnych złych efektów swojej działalności. Pomagają dowartościować się dzieciom zagubionym, nieśmiałym i czującym się zagubionym w danym środowisku.

Odnośnik do komentarza

Uważam , że warto dziecku po prostu czytać. Opowiadanie i czytanie pobudza w dziecku wyobraźnię i zmusza do myślenia. Czytanie razem z dzieckiem pozwala się mu rozwijać i pobudza zainteresowanie nauką czytania. Fantastyczne historie także powinny mieć miejsce w życiu dziecka. Dzięki takim opowieściom jego wyobraźnia kształtuje się i rozwija. Poprzez wyraźny podział na dobrych i złych bohaterów dziecko zauważa podział na dobro i zło i uczy się prawidłowych zachowań społecznych. Potrafi wnioskować i dedukować. Fantastyczne opowieści mają swój morał, który dla dziecka powinien być jasno przekazany i sprawiać, że zacznie ono szukać właściwych postaw i rozwiązań. Na fantastycznych opowieściach wychowały się już pokolenia i na pewno wyszły na tym lepiej niż obecnie dzieci "faszerowane" brutalną fantastyką w telewizji, gdzie najważniejsze jest zabijanie. Jest to sztuczne napychanie dzieciom, pozostawionym samym sobie, które oglądają co popadnie, tego że liczą się brutalność i kłamstwa. Przecież mam 3 życia. Takie dziecko wychowane w atmosferze i przeświadczeniu, że tak właśnie jest nie szanuje drugiego człowieka i życia. Przecież fantastyczne, a przy tym ładne, bo tylko takie powinny dzieci znać, opowieści, które mają dobre zakończenia i nie uczące dyskryminacji pozwalają dziecku oswajać się z życiem i uczą wybierania tego co dobre. Fantastyczne opowieści nie jednokrotnie poruszają temat miłości i przyjaźni. Uczą współdziałania i dobrych uczynków. Dobro zawsze zostaje nagrodzone i do nas powraca. Jeszcze jedno co mi przyszło na myśl to jest to, że sama wychowałam się na takich baśniach i mile to wspominam. Niejedną mam do dnia dzisiejszego i wprowadzam czytanie ich do życia dziecka. Pragnę by poznało ten magiczny świat, tak piękny i różnorodny, aby poznało wszystkie wartości, którymi należy się kierować. Chciałabym aby moje dziecko miało szacunek do ludzi i zwierząt i nie kierowało się w przyszłości obłudą i fałszywą, zmaterializowaną przyjaźnią.

Odnośnik do komentarza

Czy warto czytać dzieciom fantastyczne historie? Myślę, że każda z nas udzieli jednakowej odpowiedzi. Oczywiście,że tak!
A dlaczego?
Każda matka, jak i również ojciec, są bezgranicznie zakochani w swoim najpiękniejszym dzieciątku i każdy z nas pragnie dla niego jak najlepiej - aby było inteligentne, błyskotliwe, miało poczucie humoru, było wrażliwe na cudzą krzywdę. Takie cechy należy w maluszku rozwijać. A jak? Czytając, opowiadając baśnie, bajki. Są to idealnie dostosowane historie dla dziecka, gdyż pobudzają wyobraźnię, uczą odpowiedniego zachowania, wzmagają wrażliwość, pomagają nam w wychowywaniu dziecka.
Warto zmotywować maluszka do myślenia - niech samo dopowie zakończenie. Przy okazji poznajemy nasze dziecko i jego sposób postrzegania świata.

W dzisiejszych zagonionych czasach, wiecznej pogoni za pieniądzem czasami ciężko znaleźć czas na czytanie książek. To jest podstawowy błąd! Każdemu dziecku, czy to mniejszemu czy większemu, należy się odrobina uwagi. Niech to będzie czas na czytanie książki, niech wspólnie spędzany czas przyniesie twojemu dzieciątku korzyści rozwojowe.
Dla naszego maleństwa czytana historia jest niczym podróż dookoła świata, w której może poznawać nieznane dotąd miejsca, historie, zachowania, wzorce. Dzieci, którym się nie czyta są uboższe w pewne doświadczenia, często są mniej kreatywne...a my przecież nie chcemy ograniczać naszych dzieci.

Moja mama czytała mi więc i ja czytam swojemu dziecku. Ze wzruszeniem wspominam te piękne, beztroskie chwile i ta ciekawość - jak zakończy się historia?
Choć mój synek ma dopiero 4 miesiące to już uważnie słucha. Jest to dla niego świetna zabawa. A chyba nie ma nic lepszego od nauki poprzez zabawę?!

Podsumowując...wzmacniajmy więzi, kształtujmy rozwój naszego dziecka i czytajmy! Każdego dnia czytajmy!

Zapraszam na bloga: www.szczescie-mamy.blogspot.com
Wszystko dla mamy i jej niesfornego szkraba.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflouqfjnwhv.png

Odnośnik do komentarza

Jako córka i wnuczka emerytowanej bibliotekarki my po prostu uwielbiamy czytać!
Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez książek, odkąd sięgam pamięcią książki są nieodłączną częścią mnie. Wprawdzie teraz są to tylko pozycje o królewnach, wróżkach, ale niegdyś ta tematyka była znacznie szersza ;). Potrafiłam zarwać noc byle tylko zobaczyć co jest na następnej stronie i następnej i następnej… aż zaczęło świtać :).
Dzięki książkom długo wierzyłam, a potem, długo marzyłam, o tym, że w lesie spotkam krasnoludki, że w kielichach kwiatów mieszkają wróżki, że kiedyś się dowiem, że moja mama jest czarodziejką, a teraz? Teraz swoją pasją zaraziłam córeczkę i mam nadzieję, że kiedyś przyłączy się do nas również mój synek, bo nie ma nic piękniejszego, niż czytanie fantastycznych historii… Dlaczego? Bo one pobudzają naszą wyobraźnię, a to właśnie tam, w naszej głowie wszystko się zaczyna… Książki uczą nas marzyć…
A jak powiedział jeden z moich ulubionych marzycieli, który chyba podobnie jak ja zawsze rozpieszczał swoje wewnętrzne dziecko :) :
”Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.”
Dlatego właśnie czytam moim dzieciom fantastyczne historie… By miały odwagę marzyć! :)

Córeczko mówiłam o fantazji, czy pamiętasz?
Więc zamknij proszę teraz swe oczęta!
Sercem patrz, a zaraz Ci pokażę…
Baśniobór- miejsce dziecięcych marzeń! :)

Odnośnik do komentarza

Czy warto czytać dzieciom fantastyczne historie? Jeśli tak, to dlaczego?

Zacznę od tego, że warto czytać dzieciom! Tworzy to niesamowity rytuał między nami, a dzieckiem, a ile jeszcze korzyści przynosi dzieciom pisaliśmy na Parentingu nie raz:-)))
A czy warto czytać dzieciom fantastyczne historie OCZYWIŚCIE, ŻE TAK! Dlaczego? Pierwsze co nasuwa mi się na myśl to to, że takie historie niesamowicie kształtują i rozwijają wyobraźnie, uczą dziecko kreatywnego podejścia do wielu tematów. Wyobraźnia i pomysłowość pozwala spojrzeć na problemy w nie schematyczny sposób, dziecko widzi wiele rozwiązać, o których często my dorośli, żyjący najczęściej w bardzo realnym świecie, nawet byśmy nie pomyśleli.
Fantastyczne historie pozwalają dzieciom poznać inne światy, baśnie, mity. Zaczarowują jego świat, dziecko czuje się wyjątkowe. Takie historie najczęściej niosą za sobą wielkie prawdy i nauki, które w realistycznych historiach dziecku wydałyby się nie do przyjęcia.
Dzięki fantastycznym książkom dziecko poznaje, że świat nie jest tylko czarno biały, że warto się zatrzymać, warto marzyć i śnić, bo w wyobraźni możemy zrealizować wszystko czego pragniemy, a potem czemu nie miałoby dziecko swych marzeń spełniać na jawie:-)

Czytajmy dzieciom książki i fantastyczne historie również.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62613.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62612.png

Odnośnik do komentarza

Mamo! Tato! Czytaj mi!
Kiedyś podziękuje Ci
Chcę być mądry, błyskotliwy,
Ale także i wrażliwy
Chcę być dobry i uczciwy
Dla zwierzątek dobrotliwy
tak jak mnie nauczy książka
I by chciała dobra wróżka.
Chcę się przenieść w świat odległy
Tam gdzie smoki już poległy
Bo je dzielny Pan pokonał
gdyż księżniczkę swą pokochał!
Elfy, wróżki, różne stworki
to nie straszne są potworki!
One są przyjazne mi
Przyjdą do mnie także dziś.
Dziś wieczorem z rodzicami,
z ich fantastycznymi historiami!
Mamo! Tato! Czytaj mi!
Kiedyś podziękuję Ci!

Zapraszam na bloga: www.szczescie-mamy.blogspot.com
Wszystko dla mamy i jej niesfornego szkraba.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflouqfjnwhv.png

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że warto czytać dzieciom fantastyczne historie! I to już od najmłodszych lat!

Dlaczego?

* Bo wyobraźnia to wielki skarb ukryty w główkach naszych pociech, a takie niezwykłe historie wspaniale ją rozwijają! Smoki, księżniczki, wróżki, elfy, czarownice, inne światy pełne niesamowitych zdarzeń sprawiają, że w małej, dziecięcej główce rodzą się emocje i wrażenia dające smak dzieciństwu...

* Fantastyczne historie to także zwykle walka dobra ze złem, gdzie dobro zawsze zwycięża... W interesujący i piękny sposób pokazujemy zatem dzieciom, że warto być dobrym, bo zło prędzej czy później zostanie pokonane!

* Historie o wróżkach, czarodziejach i dobrych elfach pozwalają uwierzyć, że...każde marzenie można spełnić! Trzeba mocno tego chcieć, a czasem warto też uwierzyć, że gdzieś wśród nas jest ta odrobina magii, która nam pomaga...:)

* Książki opowiadające o niecodziennych, magicznych historiach mogą być wspaniałym pomysłem na zabawę! Widzę po mojej Julce, że często po takiej ciekawej lekturze, bawiąc się, wciela się w rolę wróżki, nimfy czy czarodziejki i dokładając do fabuły książki dużo swojej własnej inwencji wspaniale się bawi!

* Jak wspaniale jest potem usłyszeć taką fantastyczną historię od swojej pociechy!:) moja Julka, mimo, że ma dopiero 4 latka już potrafi zaskoczyć mnie własną bajką: pomieszaniem Eragona, Jasia i Małgosi, Roszpunki, Gwiezdnych Wojen i czego tam jeszcze! Wychodzą z tego niepowtarzalne małe historyjki - dowód na ogromna wyobraźnię, wrażliwość i na to, że warto czytać dzieciom różne książki - także te fantastyczne!:)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09kkce8ytrb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3io4pu01i4j1c.png

Odnośnik do komentarza

Z pewnością warto zainteresować dziecko światem baśni. Nic tak nie rozwija wyobraźni, nie pobudza do myślenia jak czytanie książek. Świat historii fantastycznych wprowadza dodatkowo dziecko w świat wydarzeń, postaci, których dziecko na codzień nie spotka, nie zobaczy, musi więc "włączyć" abstrakcyjne myślenie by móc zobaczyć oczami wyobraźni ten fantastyczny świat. Pobudzenie dziecka do takiego myślenia ułatwi mu z pewnością naukę w szkole i codzienne życie, bo przecież oczywistym jest, że przyjemniej jest iść przez życie mogąc oddać się czasami marzeniom a do tego niezbędna jest bujna wyobraźnia.

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

- Mamo, czy na świecie istnieją wróżki i czarownice?
- Oczywiście, że tak, Kochanie! Świat, który nas otacza jest pełen magii, cudów i czarów... To jak pojawiłeś się na świecie, to najprawdziwszy cud! To jak Babcia robi takie pyszne naleśniki, to magia! A miłość do Ciebie, a także moja i Tatusia, to wieczny czar...

Chciałabym aby dzieci (a może i dorośli...?!) jak najdłużej wierzyły i widziały, niezwykłość otaczającego nas świata. Wokół nas jest mnóstwo przykładów na to, że cuda i czary się zdarzają, tylko my musimy w nie uwierzyć.
Czytanie i opowiadanie dzieciom niezwykłych fantastycznych i baśniowych historii może bardzo wspomóc rozwój ich wyobraźni i kreatywności.
Sama również chętnie sięgam po pozycje fantazy, a moim Numerem 1 chyba na zawsze pozostanie trylogia J.R.R. Tolkiena "Władca Pierścieni"!

- Mamo, a czy krasnoludki mieszkają też w naszym domu?
- Chyba tak, Kochanie... Bo, kto inny wyjada wszystkie czekoladowe ciasteczka ???!!!

:smile::smile::smile:

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dpcpxb1ea.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9itfxz7too.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz27v1ws8z4.png

Odnośnik do komentarza

- Malwinko, a Ty lubisz jak Ci czytam fantastyczne historie? - spytałam moją prawie 5-letnią córeczkę
- Lubię - odpowiedziała, mimo, że była zajęta budowaniem z klocków.
- A dlaczego lubisz takie historie?
- Bo później mam takie piękne sny, jak jestem Wróżką i mam skrzydełka i latam i mogę wszystko wyczarować, nawet tą lalkę, której mi nie chciałaś kupić w sklepie i wtedy już mi nie jest tak smutno, że jej nie mam.

Odnośnik do komentarza

Czy warto czytać dzieciom fantastyczne historie?
Moja odpowiedź brzmi ZDECYDOWANIE TAK!!!
Małe dziecko widząc rodzica czytającego książkę czy czasopismo umacnia się w przekonaniu, ze czytanie sprawia przyjemność i jest pożytecznym elementem codziennego życia.
Baśnie to bezcenny element naszego kulturowego dziedzictwa, jest najpiękniejszym darem, jaki dorosły człowiek, a zarazem rodzic może ofiarować swojemu dziecku.
W baśniach to magia rozwiązuje wszystkie problemy. A tak właśnie myśli dziecko, imputując zwierzętom i przedmiotom martwym swe odczucia, nie rozumiejąc przyczyn, a obserwując skutki zdarzeń.
W zależności od tego, jaki rodzaj lektury dobieramy dla malucha poznaje on różnego rodzaju wzorce osobowe, sposoby postępowania.
Dzięki czytaniu m.in. baśni dzieci szybciej przyswajają sobie takie pojęcia abstrakcyjne jak: miłość, przyjaźń, współczucie, które w książkach są zarysowane konkretnymi sytuacjami, dlatego łatwiej jest zrozumieć znaczenie tych słów na konkretnych przykładach.
Jeżeli czytamy dziecku różne pozycje np. baśnie to z łatwością odnajdujemy postacie które pomogą w przeżywaniu i przezwyciężaniu trudności, interpretacji trudnych, życiowych sytuacji a także rozwiązywanie ich.
Ważne jest też wpojenie dziecku, że książki są cenne. Dlatego czy się ich szacunku dla nich, nie pozwala się na ich rozrywanie czy rysowanie po nic.
Dziecko powinno mieć własną półkę na książki, żeby mogło nauczyć się odpowiedzialności za nie.

http://www.suwaczki.com/tickers/bfareepd9xnhhr2v.png

Odnośnik do komentarza
Gość tatus 2010

Uważam że warto czytać dzieciom fantastyczne historie.
Staram się codziennie wieczorem czytać córce krótką bajeczkę.
Dzieci bardzo często nie potrafią mówić o własnych kłopotach. Nie umieją też opowiedzieć o swoich lękach i niepokojach, a niekiedy nawet ich rozpoznać. Myślą również, że gdy wyrażą je słowami one się nasilą. Ponieważ zabawa i fantazjowanie są dla dzieci głównymi sposobami uczenia się i zdobywania wiedzy o świecie, baśnie stanowią tutaj nieocenioną pomoc. Bohaterowie baśni aktywnie pokonują trudności i przeszkody, są pełni samozaparcia, cierpliwi, wytrwali, wiedzą gdzie szukać pomocy w miarę potrzeby i jak korzystać ze wskazówek innych. Baśnie uczą radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych, a postacie w nich opisane reprezentują określony typ: dobry lub zły.
Baśnie dają nadzieję, że nawet słaby może zwyciężyć, jeśli stawi czoło przeciwnościom losu. Skłaniają do rezygnacji z dziecięcej potrzeby zależności, dają poczucie bezpieczeństwa.
Baśnie kształtują cechy społeczne u dzieci : umiejętność życia i działania wśród ludzi, współdziałanie z otoczeniem przyrodniczym, roztaczanie opieki nad słabszymi, podporządkowanie się prawom rządzącym w zespole. Wyrabiają poczucie odpowiedzialności, zaufanie, przywiązanie i szacunek dla osób dorosłych i starszych.
Czytanie baśni również poszerza słownictwo, uczy prawidłowego formułowania myśli w wyrazy i zdania zgodne z zasadami gramatyki, uczy słuchać, rozwija wyobraźnię, dostarcza nowych informacji o świecie.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że warto czytać fantastyczne historie! Oto dlaczego:
- świat fantazji jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka,
- fantazjować uczymy się czytając baśnie. Dziecku bardzo potrzebne są takie bajki, w których dzieją się rzeczy, które w realnym świecie nie są w stanie się wydarzyć.
- czytanie rozwija umysł i pobudza wyobraźnie do działania, sprawia, że dziecko posiada większy zasób słownictwa
- baśnie dają poczucie bezpieczeństwa, uczą odrózniać dobro od zła, oraz świat realny od wymyślonego
- dziewczynki dzięki baśniom marzą o księciu z bajki a chłopcy o tym żeby zostać superbohaterami
- fantastyczne historie sprawiają, że świat nie jest taki szary

http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdgywl5lopj6o9.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv092n0azzw9lniu.png

Odnośnik do komentarza

.....dlaczego watro czytac dziecia fantastyczne historie...,podczas czytania bajki dziecku,nawet jeśli jest mnustwo ilustracji zaczyna byc poruszana wyobraźnia dziecka,dziecko uczy się koncentracji,ale jest jeszcze coś poczucie bliskości z rodzicem......
Moja prawie pięcioletnia córeczka ma już swoje ulubione postacie,obecnie jest to świat księzniczek,wróżek,elfow,i kiedy jestem już zmęczona po całym dniu,bo jestem mamą 3 łobuziaczków,z czego najmłodszy ma 8 miesięcy,gdy kończy się kolacja,przychodzi i pyta czy poczytam "IM"bajkę na dobranoc,i ona wybierze,przeważnie jest to bajka o "ŚPIĄCEJ kRÓLEWNIE"albo "Śnieżka i siedmiu krasnoludków"i kiedy otwieram książkę wiem że teraz jestem tylko z moimi dziećmi,z Oliwką ktora wsłuchana wkracza do krainy baśni,nie muszę iść myć naczyń,robić obiadu,sprzątać,odkurzać,zajmowac się bez przerwy tylko maluszkiem,jestem tylko dla dzieci i choc ten najmlodszy już śpi,to pozostała dwujka leży pod kołderkami wsłuchana do samego końca,i najbardziej lubie jak po naszym czytaniu Oliwka mówi,że niemoże się doczekac dalszych rozdziałów,albo mówi że choć wie że w naszym świecie nie ma prawdziwych różdżek to gdyby weszła do książki do baśni i sobie pożyczyła od księżniczki i wyczarowała by nam słońce,albo lody,albo ....wiele wiele różnych rzeczy..mam nadzieje że dzięki tym chwilą z baśniami w ręku,sprawie że moje dzieci będą czytały często w przyszłości,bo dzieki baśnią,bajka będa dobrymi ludźmi

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wx3yavktx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/1usauay30z3h57g4.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9canli1z7933wa.png

Odnośnik do komentarza

Książki o tematyce fantastycznej są doskonałym sposobem na wprowadzenie dziecka w zagadnienia wyższości i uniwersalizmu pewnych wartości. Potrafią one przybliżyć dzieciom takie pojęcia jak: dobro, zło, kłamstwo czy prawda. Pokazują, jakie korzyści przynosi walka w obronie słabszych i pokrzywdzonych. Wskazują jaki pożytek przynosi dobo. Często potrafią też wskazać, że to co „inne” wcale nie jest gorsze. Pomagają zrozumieć, że zanim coś się oceni jednoznacznie należy to lepiej poznać. Uczą też bezinteresowności i empatii.
Psychologowie oraz specjaliści od pracy z dziećmi, podkreślają też terapeutyczną rolę książek fantastycznych( np. baśni). Najczęściej w takich książkach to zło zostaje pokonane przez dobro. Tak samo często to nieatrakcyjne osoby, najczęściej są obdarzone nadzwyczajnymi zdolnościami i to one zwyciężają. Książki fantastyczne pokazują, że można pokonać wszelkie drzemiące w nas bariery. Uczą, że to co „inne” i teoretycznie uznane za gorsze – wcale takim nie jest. W świecie baśni nie ma przecież „gorszych” czy „równych” i „równiejszych”. Jest to świat, równych szans dla wszystkich. Moje dziecko uwielbia tego typu książeczki. Oglądając potem jakąś bajke którą już zna potrafi wyprzedzać fakty.

Odnośnik do komentarza

Książki i opowieści są skarbnicą wiedzy.Dziecko zaś jak pusta,nienagrana płyta chłonie je,koduje i w ten sposób rozwijamy mu wyobrażnię,uczymy samodzielnego myślenia.Myślę,że jest jeszcze jedna rzecz,o której rzadko mówimy i piszemy.Uczymy dziecko pięknej polszczyzny.Dlatego też czytajmy książki naszym dzieciom.Te o tematyce fantastycznej jak najbardziej też

Odnośnik do komentarza

Przypomina mi się moje dzieciństwo kiedy widzę książeczki fantastyczne. Każdego dnia na dobranoc moja mama czytała mi je a tata sam wymyślał prze różne historię np o Księżniczce Brudasce. :) Uśmiecham się gdy tylko o tym pomyślę. Historie z piosenkami, z wczuwaniem się w rolę, każda postać - inny głos udawany przez mojego tatę. Przeważnie kończyło się tym, że to tata pierwszy usypiał a ja chciałam jeszcze i jeszcze.
Ciesze się, że sama Jestem Mamą i teraz to ja mogę moją Misię wprowadzać w te fantastyczne historie. Czy o Alladynie, czy o Kopciuszku. I mimo tego, że ma 10 miesięcy i pewnie mało z nich póki co rozumie, przygląda się mnie zawsze gdy jej czytam bajeczkę na dobranoc, uśmiecha się i ogląda kolorowe strony książek. Mam nadzieję, że tak zostanie dopóki sama nie nauczy się czytać a później sama będzie "pożeraczem książek".
Warto czytać książki fantastyczne. Dlaczego? Dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się nowych słów, dużo myślą, marzą, mają kolorowe sny... Dzięki Nim chce im się czytać. A teraz trzeba o to szczególnie dbać gdyż niestety co raz więcej dzieci nie czyta, czy też rodzice im nie czytają bo są bajki w tv i gry online.
Chciałabym, żeby każdy wiedział, że czytanie książek z historiami fantastycznymi jest najlepszym zakończeniem dnia i dla dzieci i dla rodziców, którzy dzięki temu sprawiają im radość. Sama chętnie do Nich wracam. Warto czytać takie książeczki. Są same plusy takiego czytania. Zagwarantujmy Naszym dzieciom wspaniałą historię każdego dnia. Niech fantazjują ile mogą. Marzenia i fantazje są piękne!

Odnośnik do komentarza

Czy warto czytać dzieciom fantastyczne historie?Jesli tak to dlaczego?Oczywiście warto czytac Dzieciom fantastyczne książki o tematyce fantazji rzeczy nierealnych,wyśnionych itp.Dziecko słuchając Rozwija swoją wyobrażnie ,koncentracje uwagi,kształtuję swoje marzenia oraz ćwiczy własne myślenie!!!!Fantastyczne historie kształtują inteligencję dziecka .Uczy przewidywac,wyciagac wnioski.Czytanie Fantastycznych Historii to magia, wzbogaca nas wewnętrznie, daje wiarę w dobro.Przenosi w krainę Fantasy gdzie wszystko co jest nie możliwe jest możliwe(spełniają sie sny i marzenia),w ten sposób dziecko buduje swój niepowtarzalny świat,odkrywa lądy i tajemnice :)Dziecko kiedy wczesnie rozpoczyna wędrówki po świecie Fantazji staje się mądrym człowiekiem!!!Zadaje wiele pytać,czuje sięszczęśliwsze i dowartościowane!
Historie Fanstastyczne ogromnie oddziałowują na dziecko kształcąc poszczególne funkcje psychiczne:
wyobraznie, spostrzegawczosc, uwage, myslenie, przyczynia sie do
bogacenia jezyka dziecka.Dlatego jak najbardziej warto czytac dzieciom fantastyczne historie dla dobra Dzieci dla ich modelowania świata dzięki temu świat dla nich staje sie przyjemniejszy i KOLOROWY!!!!

Odnośnik do komentarza

Czytanie dzieciom fantastycznych historii rozwija ich wyobraźnię. Dzieci są bardzo otwarte na nowe wrażenia, informacje i nikt tak jak one nie potrafi zatopić się w nierealnym świecie baśni. Czytając dziecku wzbogacamy jego wyobraźnię a myślę, że będzie to wielkim plusem w jego dorosłym życiu. Nie pozostanie zamknięte na otaczający je świat i będzie potrafiło samo go w jakiś sposób kreować. Jak najbardziej popieram czytanie dziecku fantastycznych opowieści, dając mu tym samym miliony kolorów w tym szarym codziennym życiu.

Odnośnik do komentarza

A czy i my, dorośli, nie sięgamy często po powieści fantastyczne? Jasne, że tak. Nam sprawia przyjemność oderwanie się od codziennego życia, które takie powieści umożliwiają, z dziećmi myślę, ma się sprawa troszkę inaczej. One nie czują zmęczenia życiem codziennym, nie mają problemów, nie są znużone, nie mają dość obowiązków. Dlaczego zatem czytać im takie baśniowe historie? Jak dla mnie powód jest jeden najważniejszy - WYOBRAŹNIA. Czytając dzieciom takie fantastyczne powieści aktywizujemy półkulę mózgową, sprawiamy, że dziecko nawet nieświadomie rysuje sobie w główce pewne obrazy, wizualizuje to, co słyszy. Tym bardziej dziś, gdy niestety dzieciństwo spędzane jest często przed komputerem czy telewizorem i nie musi uruchamiać pewnych mechanizmów, tak ważne jest stymulowanie wyobraźni!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...