Kadrowa

zwolnienie na opieke na chore dziecko

zubelek

zubelek

Znajomej zachorował dwumiesięczny synek na jelitówke. Sama znajoma( osoba na macieżyńskim) też miała jelitowe problemy i wezwany pediatra dał mężowi zwolnienie na opieke nad dzieckiem.

Teraz jednak zakład pracy męża znajomej nie chce uznać zwolnienia. Kazali sobie dostarczyć zaświadczenie, że matka też była chora. Jako, że koleżanka u swojego lekarza nie była a leczyła sie sama zaśwaidczenie takie wypisała pediatra lecząca dziecko, jednak nie chcą tego uznać. Dlaczego?

--

Karinka
http://www.suwaczek.pl/cache/67afb09ad9.png
Rozalka
http://www.suwaczek.pl/cache/55ddad4cd7.png

www.edukatorek.com.pl

116 zubelek Kobieta, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

A.Rutkowska

A.Rutkowska

Jeżeli mama jest na macierzyńskim i nie może sprawować opieki nad dzieckiem bo jest chora to zwolnienie lekarskie powinien dostać tata od internisty na żonę. Myślę, że trudno będzie udowodnić zaistniałą sytuację. Nie jestm pewna czy dobrze rozumuje ale sama tak stosowałam. Według mnie nie ma podstaw do otzrymania zwolnienia na dziecko jeśli matka jest w domu i nie choruje. Pytanie jak udowodnić, że matka nie mogła sprawować opieki nad dzieckiem. Proponuję zadzwonić do Państwowej Inspekcji Pracy do Prawników myślę, że pomogą.

--

2189 a-rutkowska Kobieta, 0 lat