Skocz do zawartości
Forum

Ciąża, poród, infekcja, ciąża


Gość MamaLeosia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MamaLeosia

Witam, mam pewien problem i nie wiem jak go zinterpretować. Mianowicie jestem prawie 6 miesięcy po porodzie, karmię piersią bardzo nieregularnie, może 3 razy dziennie, a częściej podaje mleko modyfikowane. Problem polega na tym iż byłam u ginekologa na początku lutego i miałam dni plodne, lekarz poinformował mnie ze za chwilę powinien pojawić sie okres. Jednak miesiączka się nie pojawiła. Pojawiło sie jedynie kilkugodzinne plemienie, a w marcu już nic. Generalnie raczej wykluczam ponowne zajście w ciążę ponieważ sie zabezpieczamy, choć mimo to zrobiłam 2 testy, które wyszły negatywnie. Moje pytanie do Was, czy spotkaliście się może z podobną sytuacją? Dodam, że wizytę mam dopiero 20 maja :( Do tego dochodzi infekcja intymna, więc może to jest powodem braku miesiączki?

Odnośnik do komentarza

MamaLeosia, wiele może być powodów braku miesiączki. To co pewnie wiesz, że każdy organizm jest inny i inaczej się wyregulowuje, proces ten może trwać tygodniami, a może też miesiącami. Na tym etapie miesiączka może pojawić się w każdej chwili. Zapisałaś sobie, w który dzień miałaś plamienia? Może to był zwiastun miesiączki, być może za ok. miesiąc od tych plamień dostaniesz prawdziwy okres.
Infekcja też może opóźniać miesiączkę, jak i to, że nadal karmisz, bo nie przewidzimy tak do końca jaki to ma wpływ na jej pojawienie się. Ciesz się, że go jeszcze nie masz, bo jak już się pojawi, to zatęsknisz za tymi dniami bez ;)

Odnośnik do komentarza

Brak miesiączki może być sygnałem bardzo różnych nieprawidłowości m.in. problemy hormonalne (brak owulacji, hiperprolaktynemia, hiperandrogenizacja), zespół policystycznych jajników, cysty czy guzy na jajnikach, choroby tarczycy, schorzenia narządu rodnego, zespół Cushinga, zaburzenia pracy podwzgórza, guzy przysadki i podwzgórza i wiele innych. Całkiem sporą dawkę wiedzy można znaleźć na [reklama usunięta]. Trzeba dokładnie się przebadać i wykluczyć te choroby. Nie ma innej rady.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...