Skocz do zawartości
Forum

Kleszcze - jak chronić dzieci???


Gość xalaza

Rekomendowane odpowiedzi

Kochane mamy, jak chronicie swoje pociechy przed kleszczami? trudno upilnowac coreczke, ona uwielbia wchodzic w krzaki i trawy, a wiadomo ze tam roi sie od kleszczy. boje sie o nia, tyle sie teraz mowi i chorobach odkleszczowych. chcialabym ja jakos ochronic, tylko nie wiem jak?? znacie jakies skuteczne srodki? macie jakies sprawdzone metody? szczepicie?

Odnośnik do komentarza

Jak moi starsi synowie byli mali, to ich zaszczepiłam na kleszcze, ponieważ wtedy często jeździliśmy do teściowej, a w jej miejscowości był przez kilka lat z rzędu wysyp kleszczy i co rusz ktoś tam był chory. Powtarzałam te szczepienia, żeby je uskutecznić. Później, po kilku latach, jak wysyp minął, to przestałam ich szczepić i nawet tego najmłodszego nie szczepiłam, bo nie widzę potrzeby.
Szkoda tylko, że ta szczepionka chroni przez boreliozą, no ale nie można mieć wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

~musina
Ja się zastanawiam, czy jest sens szczepić takie maluchy na te kleszcze? czy kleszcze w ogóle atakujom małe dzieci? nigdy o tym nie slyszałam.

Czy jest sens szczepić, to musisz sobie sama na to pytanie odpowiedzieć, bo każdy rodzic robi jak uważa.
Natomiast kleszcze atakują wszystkich, bez względu na to czy jest dzieckiem, czy osobą dorosłą.
Odnośnik do komentarza

~musina
Ja się zastanawiam, czy jest sens szczepić takie maluchy na te kleszcze? czy kleszcze w ogóle atakujom małe dzieci? nigdy o tym nie slyszałam.

Oj, niestety atakują. Mój synuś miał 1,5 roku gdy znalazłam na jego główce kleszcza. Do dziś nie wiem gdzie mógł go złapać. Z kolei gdy byliśmy w ubiegłym roku na wczasach nad morzem obok nas wynajmowało domek małżeństwo z 3 miesięcznym dzieckiem i ono tez miało kleszcza. W ładne dni leżało na kocyku i pewnie tam go "złapało", ale równie dobrze rodzice mogli przejeżdżać wózkiem koło jakichś krzaków. Niebezpieczeństwo czyha wszędzie.

Mika, piszesz że spryskujesz ubranka odpowiednimi preparatami w lecie, a teraz wiosną nie?

Ja boję się kleszczy jak diabeł święconej wody, ale nie zakażę przecież dzieciom siadać na trawie, biegać po łąkach bo musiałabym je zamknąć w domu. Też się zastanawiam jaki środek najlepiej by zabezpieczył przed kleszczami.

Odnośnik do komentarza
Gość ekiertka

niestety z dzieciakami najtrudniej, znam to z autopsji bo moje dzieci jak się robi ciepło to też są w ciągłym ruchu, ale że mieszkamy w otoczeniu zieleni i lasu to ryzyko złapania kleszcza wzrasta, ja zdecydowałam się zaszczepić moje dzieci przeciwko konsekwencjami mi chorób przenoszonych przez kleszcze, pakiet szczepień robiłam w [reklama usunięta], teraz przynajmniej mam gwarancję, że moje dzieci są odpowiednio chronione i nie muszę się obawiać o kleszcze.

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzynaxd

Napewno maście i różne spreje. Dziecko jest jeszcze bardziej narażone na tę chorobę ,ponieważ wiadomo jak to dziecko,wszędzie jego pełno. Przejrzyjcie sobie strony www, macie wiele opisanych przypadków dzieci,które zachorowały na te okropną chorobę. Po takiej lekturze aż włos się na głowie jeży..

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, tyle się mówi na ten temat - zabezpieczajcie przed kleszczami nie tylko swoje dzieciaki, ale też siebie. Dodatkowo, warto mieć w domu zestaw Kick the Tick expert, do bezpiecznego usuwania kleszczy, u mnie już kilka razy miał okazję być w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Gość sztanka

Moim zdaniem najlepsza ochrona to szczepionka. W przypadku dzieci w ogóle bym się nie zastanawiała. Wystarczy zaszczepić na odkleszczowe zapalenie mózgu i przynajmniej maluch jest częściowo chroniony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...