Skocz do zawartości
Forum

Zabawy z dzieckiem na Andrzejkach?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie idziemy, nikogo nie zapraszamy, bo obie z córką rozchorowałyśmy się. Ale żeby zaznajamiać dzieci z tradycją opowiem im trochę o tym święcie.
Z internetu wydrukowałam już tematyczne kolorowanki. Dzieci jeszcze małe, lubią malować to zajmie ich to na trochę. Żeby urozmaicić sobie czas chorowania wymyśliłam na dzisiejsze popołudnie kilka zabaw. Będziemy lać wosk, a potem odczytywać cienie na ścianie. Będzie też wyścig butów. W internecie znalazłam pomysł na zabawę polegającą na wrzucaniu monet z pewnej odległości do miski. Wcześniej każdy uczestnik mówi jakieś marzenie, jeśli trafi monetą do miski życzenie spełni się w ciągu najbliższego roku. Oczywiście życzeń można wypowiadać wiele, tyle ile monet. Mam też kartoniki przedstawiające osoby wykonujące rożne zawody, ułożę je na stole rysunkiem do dołu, dzieci mają wybrać po kartoniku. Taki jaki kartonik wybiorą taki zawód będą wykonywać w przyszłości. Żadna zabawa andrzejkowa nie może się odbyć bez muzyki, puszczę więc ulubioną płytę z dziecięcymi przebojami i będziemy tańczyć.
A co u Was, Ulla? Jakie plany na ten magiczny wieczór?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...