Skocz do zawartości
Forum

dylematy


malvi

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze nikt nie podejmie za mnie decyzji ale muszę się Wam wyglądać. Mam już prawie roczne dziecko. Mąż chciałby drugie a ja się waham. Wiem ze powinnam być pewna bo to chodzi o życie itd ale też chcę podejść do tematu rozsądnie. Chciałabym żeby moje dziecko miało rodzeństwo, rodzina z 2 dzieci wydaje mi się pełniejsze ale..... zawsze jest to ale.... Ciężki mi Się teraz Zdecydować, Znów Się Boje. nie wiem czy chce ryzykować tez utrata Tego Co Mam teraz. Jest mi wygodnie i ciesze się tym co mam. Boje się ze będzie gorzej. Może jakaś mama 2 mogłaby coś powiedzieć w temacie? Albo mama która się zdecydowala lub oczekuje 2giego dzidziusia? Będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza

Malvi, to, że chce się mieć drugie dziecko, to się wie. Jeśli Ty tego nie czujesz, to znaczy, że nie jesteś jeszcze na to gotowa. Może daj sobie trochę czasu, poczekaj kilka miesięcy, a w tym czasie staraj się nie myśleć o drugim potomku.
My z mężem od początku chcieliśmy mieć 3 dzieci. Niestety po drugim dziecku okazało się, że musimy o trzecim zapomnieć. Szkoda było czasu zmarnowanego, bo jakbym posłuchała innych lekarzy, to trzecie dziecko mielibyśmy już dawno. No ale nie ma tego złego... :)
A faktycznie jest tak, że jak się rodzi drugie dziecko, to rodzina robi się pełniejsza :). Jak urodziłam drugiego synka to poczułam, że mamy komplet, a jak trzecie, to, że wreszcie nikogo nie brakuje :). Tego nie da się opisać, to trzeba poczuć... :)
Co do drugiego dziecka, to po prostu życzę Ci takiej pewności jaką ja miałam. Na pewno nie będziesz żałować. A mała różnica między rodzeństwem będzie miała mnóstwo plusów.

Odnośnik do komentarza

To prawda, że nikt za Was decyzji nie podjemie. Ważne żeby była wspólna. Z mojej strony powiem tak: Nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko -( teraz ma 21 miesięcy) nie miało rodzeństwa. Wróciłam do pracy gdy miał 14 miesięcy i teraz podjęliśmy decyzję o drugim dziecku- starania zaczynamy teraz we wrześniu. Marzę żeby udało się od razu. :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala

A faktycznie jest tak, że jak się rodzi drugie dziecko, to rodzina robi się pełniejsza :). Jak urodziłam drugiego synka to poczułam, że mamy komplet, a jak trzecie, to, że wreszcie nikogo nie brakuje :)

Potwierdzam. Mimo zawirowań i tego, ze mieliśmy dziecko, jedno, i wszyscy mówili "no ale macie dziecko", to dopiero urodzenie drugiej pociechy dało mi poczucie pełności rodziny. Tak czułam taki niemożliwy do zdefiniowania brak...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...