Skocz do zawartości
Forum

podebrane dziecku...


Fringels

Rekomendowane odpowiedzi

Fringels, ja kiedyś użyłam parę razy żelu do kąpania dla niemowląt Hippa. I o ile na mojego malucha działa świetnie, bo pięknie skórę nawilża, to u mnie skóra się... wysuszyła co najlepiej było widać na nogach. Przestałam używać i wróciłam do żelu "dla dorosłych" ;)
A dziecięce kosmetyki niestety też są naszpikowane chemią, dlatego trzeba czytać skład. Na szczęście i dla dzieci i dla dorosłych można kupić kosmetyki bez parabenów, PEG-ów itd.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
Dziubala ja mam odwrotnie, sucha skóra po żleach dla dorosłych:)

Po żelach "dla dorosłych" też mam suchą skórę, mniej lub bardziej, ale niemal zawsze. Niestety nigdy nie jest nawilżona tak jak to reklamują ;). Unikam żelów (ogólnie kosmetyków) z SLS, parabenami i PEG-ami, widać że skóra jest lepsza, ale jeszcze nie taka jak być powinna (dlatego raz na czas muszę użyć balsamu do ciała). Ale nie wiem czego jeszcze unikać w składzie? ;)

Odnośnik do komentarza

Ula powiem Ci, że to jest oszczędność:) poza tym myję się też cała:) płynem do higieny intymnej, bo ma prosty skład i widzę różnicę, skóra nie jest taka wysuszona, Dziubala wiele też zależy do wody, ja w domu mam twardą i to bardzo i regularnie muszę używać balsamu, ale w domu u mamy woda jest miękka i skóra jest bez zarzutów, a różnicę widzę nawet po dwóch dniach.

Odnośnik do komentarza

Ulla
no właśnie ale co takie olejki w sobie posiadają bo ja ich składu niestety nie znam

Pytasz o te dobre rzeczy czy złe? ;)
Złe dla mnie to np. SLS, parabeny i PEG-i, a dobre to np. naturalny olej (oil), byle nie mineralny (paraffinum liquidum).
Jako ciekawostkę polecam analizy produktów Sroki, ona otworzyła mi oczy na chemię w kosmetykach i nie tylko. Zobacz np. jak to wygląda na przykładzie oliwek Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...