Skocz do zawartości
Forum

Czy córka może chodzić cały czas w spódniczkach?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nasza była redaktor prowadząca Dorota Zawadzka na swoim profilu fb dała wpis mamy która stwierdziła, że jej córka mimo że chce codziennie chodzić w spódnicy nie może bo to ona decyduje i ma ostateczne zdanie i umówiła się z córką że raz w tygodniu zakłada spodnie. Ja chyba czegoś tutaj nie rozumiem - ani zakazu ani wyjaśnienia matki. A może ja się coś czepiam?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

ee zatkało mnie ... ja też nie rozumiem ani jednego ani drugiego.. moje panny też miały sezon (w tamtym roku), że koniecznie do przedszkola musiała być sukienka bądź spódniczka i to najlepiej taka co się super "kręci" i chodziły chyba, że w danym momencie "brakło" to dawały się przekonać do spodni. Nie rozumiem sensu zabraniania tego .. wyznaczanie granic owszem ale raczej nie w takich błahych sprawach. Dziecko też ma prawo do własnego zdania.

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie zmuszałam córek do spodni czy spódnic chyba że zimą nalegałam ale miały spodnie ocieplane. Tylko w kwestii ubrania domowe a wyjściowe były kłótnie bo chciały ubierać się w te lepsze a ja im tłumaczyłam ze potem do szkoły czy gdzies nie będą miały

Odnośnik do komentarza

Moja córka jeśli chce to sama wybiera, ja pilnuję tylko, by strój był adekwatny do pogody oraz sugeruję np. bluzkę pasująca kolorystycznie i stylowo do wybranych spodni, rajstopy czy legginsy do spódniczki, jeśli jest chłodno itp.
Zdarzyło się już młodej chodzić latem w zimowej czapie, bo tak chciała - pozwalam jej się samej przekonać, że będzie jej za gorąco/za zimno, oczywiście jeśli nie zagraża to jej zdrowiu. Tłumaczę, że na śnieg nie zakładamy sandałów i krótkich spodenek i dlaczego tak nie robimy oraz jak należy się ubierać stosownie do pogody. Dzięki temu młoda dość trafnie dobiera sama stroje, kurtki, buty, a ma dopiero 3,5 roku :)

Nie wiem, czemu ma służyć zakaz noszenia codziennie spódniczek. Chyba tylko pokazaniu dziecku gdzie jest jego miejsce w szeregu i zakazaniu czegoś "bo tak!"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...