Skocz do zawartości
Forum

Co porabiacie z dziećmi w domu o tej porze roku?


adasaga3

Rekomendowane odpowiedzi

jesień w pełni, dni coraz chłodniejsze, coraz szybciej zapada ciemność, a będzie jeszcze gorzej. Co porabiacie z malutkimi dziećmi gdy pogoda nie sprzyja wielogodzinnym spacerom? Ja nawet gdy nie nie jest zbyt ciepło zabieram dzieci na jakieś 2 godziny na dwór, niestety już o 17-stej jest ciemno, na dworze nie ma co robić, wieczory długie, co tu robić z dwójką dzieci? Co dzień staram się wymyślam nowe zabawy, ale brak mi już pomysłów. Dziś padało, bawiliśmy się co chwila w co innego, ale już wczesnym popołudniem czekałam kiedy pójdą spać bo już nie wiedziałam jak im zorganizować czas. Ze starszą córką można się dłużej bawić, ale mojemu roczniakowi każda zabawa nudzi się bo 10 minutach. Co Wy, zwłaszcza mamy tych najmłodszych dzieci, porabiacie z dzieciakami przez cały długi dzień?

Odnośnik do komentarza

U mnie prace plastyczne się jeszcze nie sprawdzają;)
W domu uczymy się chodzić,gramy w piłkę (toczymy do siebie taką mniejszą),czytamy,rozwalamy wszystko,co się da,a potem to sprzątamy,huśtamy się na huśtawce domowej,uczymy się innych ciekawych rzeczy (części ciała,klaskania itp)...
Mamy,jakieś inne pomysły na zabawy w takim wieku??;) Będę wdzięczna,bo - jak napisała Adasaga - tak małym dzieciom szybko się nudzą zabawy...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

u mnie tak: ciastolina, wspólne gotowanie, przyniosłam im do domu hulajnogi, rowerki i dwa namioty, w których obie się mieszczą, odświeżamy też zabawki, które latem poszły w zapomnienie, Ola ma fazę na puzzle i układa je po 4 razy dziennie, zabawa w chowanego, angażuję je w domowe czynności, jak pranie czy wieszanie prania, sprzątanie, ale z tym bywa ciężko:) lubią też ćwiczenia i taniec przy muzyce, klocki, książeczki, w sumie to najładniej i tak się bawią razem same, jak sobie coś wymyślą:) czasem tylko im nie przeszkadzać i bedzie ok, a rano i wieczorem są też bajki w tv

Odnośnik do komentarza

Fajne te Wasze pomysły, czekam na jeszcze. :-) Na pewno nie tylko ja skorzystam, świeże pomysły zawsze w cenie.

Ola jak widzę nie tylko ja mam problem czym zabawić -na dłużej-najmłodsze dzieci. Robię ze swoim synkiem wszystko to co Ty ze swoim dzieckiem. Synek lubi też zabawy w "kosi-kosi łapki", "warzyła sroczka kaszkę", "idzie rak, nieborak", "ten duży to dziadziuś, a obok babunia itd"., "lata mucha koło ucha"czyli tak zwane zabawy paluszkowe. A Ty bawisz się ze swoim dzieckiem w takie zabawy? Lubi też muzykę, wiec tańczymy kiedy się tylko da. Tzn. biorę go na ręce i podskakujemy, wirujemy, pląsamy w rytm muzyki. Podoba mu się też zabawa w nakrywanie jego głowy kocykiem czy pieluszką i pytanie go "gdzie jest A."? On wtedy ściąga pieluszkę ze swojej głowy a my wtedy cieszymy się i głośno wołamy "a kuku, tutaj jest A." Można też odwrócić role, zakryć głowę sobie, zapytać gdzie jest mama, a dziecko ściąga nakrycie z naszej głowy i znów wołamy "a kuku, tu jestem". Mój syn nie lubi huśtawki, dla niego zresztą każda zabawa "statyczna" to kara, on musi się ruszać samemu, ćwiczyć chodzenie, dla niego huśtawka to zamknięcie. :-)
Margeritko,spodobał mi się Twój pomysł na odświeżenie letnich zabawek. Przyniosę z piwnicy kilka ogrodowych zabawek, dzieci dawno się już nimi nie bawiły, będą jak nowe.
Ulla prace plastyczne lubię wykonywać ze starszą córką, ostatnio robiłyśmy rakiety, pomysł zaczerpnęłyśmy z programu telewizyjnego "jedynkowe przedszkole". Mały, nie powiem, też lubi takie zabawy. Gdy kilka dni temu malowaliśmy wszyscy farbkami najpierw próbował jak smakują farbki, potem pomalował siebie, a miał jeszcze ambicję przemalować pół salonu, więc musieliśmy zakończyć zabawę. :-) Chyba że znasz jakieś mniej brudzące zabawy plastyczne dla rocznego dziecka? Każdą kredkę i glinkę obgryza i zjada.

Odnośnik do komentarza

Adasaga,zabawy paluszkowe,klaskanie,tańczenie,akuku też u nas jest:) czasem mam wrażenie,że Staś ma już mnie dość i dlatego taki znudzony zabawami ze mną-jak przyjdzie tato albo babcia,to z nimi kosi kosi zrobi bardzo chętnie (a ze mną chowa ręce;).Jak już nie chce się ze mną bawić,to b chętnie bawi się w odkrywanie zakamarków domu-i dużo czasu spędzi wtedy na wywalaniu rzeczy z mojej półki i oglądaniu ich (posegregowane rzeczy,duże i w miarę bezpieczne,a ja i tak pilnuję).

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...