Skocz do zawartości
Forum

Tablety i PSP w szkole


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Trudna decyzja i trudny temat. Gdyby uczniowie bawili się tymi urządzeniami tylko na przerwach problemu by pewnie nie było, ale podobno i na lekcjach też się to zdarza. Mam kilku nauczycieli w rodzinie i wszyscy zgodnie twierdzą że te "współczesne" wynalazki typu komórki ,tablety, iPody itp. bardzo im utrudniają życie. Uczniowie bawią się nimi nawet w czasie lekcji. Ostatnio opowiadała mi żona kuzyna jak to zwróciła uwagę jednemu uczniowi że podczas lekcji powinien- tak jak inni uczniowie- mieć wyłączoną komórkę. Bezczelnie odpowiedział jej że nie może, "bo przecież mama może dzwonić i on MUSI wtedy odebrać". Tak samo z grami, nawet po dzwonku na lekcję grają pod ławkami, bo przecież muszą dokończyć jakąś tam grę.

Odnośnik do komentarza

Telefony powinny być wyciszone, (łącznie z wyłączeniem funkcji wibracji) i schowane w torbie. Podczas przerwy można zerknąć, czy nie przyszedł sms od mamy z jakąś ważną wiadomością :p
Tablety w szkole? Chyba jako ciekawostka podczas prezentacji jakiegoś tematu.
Zdecydowanie te wynalazki, mimo iż potrafią być przydatne, to przeszkadzają podczas prowadzenia lekcji, zajęć. Współczuję praktykującym nauczycielom, którzy z tym "walczą".

Odnośnik do komentarza

Rozumiem,że technologia idzie do przodu,ale jak pisała Nikawa-tablety chyba tylko w formie ciekawostki,nie na co dzień.Pewnie,że trzeba wiedzieć,jak się tym posługiwać - tego można się uczyć w szkole.Ale nie używać jako rozrywki zamiast uczestnictwa w lekcji...
Pamiętam swoje szkolne czasy,w liceum już prawie każdy miał komórkę i już się z tym robil problem :/ co dopiero teraz,gdy w Tel jest tyle ciekawych funkcji...współczuję nauczycielom...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Pamietam bibliotekarkę, która miała misję (sama ją sobie nadała), że nie pozwalała na rozrywkę przed komputerem.
Pisałam maila. Znajdowały się w nim informację dotyczące konkursu, na który się wybierałam, żeby reprezentować szkołę. W domu nie miałam Intermetu (takie to były czasy). Cała strona tekstu. Wystarczyło kliknąć "wyślij". A ona podeszła. Powiedziała, że komputer służy tylko do celów edukacyjnych i wyłączyła mi komputer kasując całą wiadomość. Korzystałam z komputera podczas przerwy...

Jeżeli chodzi o gry komputerowe, to sama chętnie bym ich zakazała w szkole. Dzieciaki zamiast przeżyć jakąś fajną przygodę w rzeczywistości, to wpadają w wir świata wirtualnego. Zatracają się, czasem zapominając, że to tylko fikcja. Nie mówię, że wszyscy, ale zdecydowana większość.
Kiedyś podczas imprez rodzinnych dzieciaki same potrafiłi wymyślić ciekawe zabawy na świeżym powietrzu, lub w domu. Bez komputera. A teraz siadają na kanapie i wyłudzają tablety/telefony od rodziców/wujków. Mojemu dziecku też się to zdarza. Grzeję się wtedy w środku, bo naprawdę wolałabym, żeby poruszali coś więcej, oprócz kilku palców prawej ręki...
We wszystkim umiar.

Odnośnik do komentarza

ja myślę ze z szacunku dla instytucji jaką jest szkoła i oczywiście dla nauczycieli nie powinno się pozwalać dzieciom na korzystanie z takich urządzeń no wiadomo telefon w razie konieczności zadzwonienia do rodziców tak ale tylko używany na przerwie na lekcji wyciszony u nas jest zakaz korzystania z tabletów w szkole i jeszcze nie słyszałam by ktoś miał coś przeciwko temu

Odnośnik do komentarza

Tablet używany w celach rozrywkowych. 'Zaboli' pewnie młodzież. Dorośli powinni się dostosować. Pomarudzą i dojdą do wniosku, że to nie takie ważne. Ostatnio czytam synowi książkę o Messim. Dziś był fragment, jak nowy trener, żeby odbudować zespół, który był tylko cieniem dawnego Mistrza wprowadził kilka rygorystycznych zasad, m.in. ciekawe kary pieniężne za spóźnianie, balowanie po północy... Jednak nawiązując do Twojego pytania był również zakaz korzystania z słuchawek, oraz telefonów komórkowych. Miało to służyć integracji drużyny, której członkowie wciąż byli rozpraszani. Byli blisko siebie, a jednocześnie nie mieli dla siebie chwili, wciąż zajęci telefonami, tabletami...itp.
Jestem za tym zakazem w szkole.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...