Skocz do zawartości
Forum

Podcinacie włosy dzieciom?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość dzieciol

Moja 5-letnia Marcysia też nie znosi spinek, kitek i opasek, dlatego ścinamy jej włosy na krótko. Raz nawet ścięliśmy ją "na chłopaka". Krótkie fryzury są wygodne dla dzieci i dla rodziców - łatwiejsze mycie i czesanie. Wczoraj musieliśmy obciąć Marcysi kilka kosmyków, bo miała we włosach plastelinę :)

Odnośnik do komentarza
Gość joanna 19

chłopcom oczywiście maszynką , zaczęliśmy dość wcześnie. Dziewczyny też wcześnie zaczęłam obcinać bo moje mają gęste włosy, ale na dobre zapuściły około 7 roku życia. Nie czekałam do roku z pierwszym przycięciem

Odnośnik do komentarza

Mój Sebastian ma bujną czuprynę. Ze 2 razy podcinałam mu sama grzywkę, ale teraz chyba czeka nas wizyta o fryzjera, ale boję się jak on zareaguje...
Mąż chce go ściąć na krótko, a ja chciałabym mu podciąć końcówki ze 2-3 cm.
A fryzjerce chyba łatwiej na krótko? Niż tak latać wokół małego z nożyczkami.
A tak mi szkoda tych włosków, ale trzeba je podciąć, wzmocnić. Sebi ma roczek i 2 miesiące, a wy kiedy pierwszy raz ścinałyście włosy swoim maluchom i nie chodzi mi tutaj o samą grzywkę...

Odnośnik do komentarza

Starsza była u fryzjera w wieku 3miesiecy, przy okazji mojej wizyty. Później podcinalam jej jakiś czas sama, od jakiegoś czasu znów fryzjer. Obcinane i pdrównywane miała wiele razy, a i tak ma włosy do polowy łopatek. Młodsza urodziła się z krótkimi włoskami wiec jeszcze nie miała podcinanych.

Odnośnik do komentarza

Bettyy
A malutka ma długą grzyweczkę którą spinam ale na krótko bo jak wyczuje to sama ściąga albo kucyka robię Raz miał grzywkę ściętą a teraz małej nie obcinam niech rosną bo czekają warkoczyki :)

Bettyy ale słodziutka i ładnie jej z tą grzywką rzeczywiście ja czasem Nataszy grzywkę podcinam ale na ogół chodzimy do fryzjera mamy w rodzinie ciocię Anie która jest fryzjerką a włosy ma do połowy pleców i bardzo szybko jej rosną

Odnośnik do komentarza

Tu Sebastianek:
"Mamusia z tatusiem zabrali mnie w takie dziwne miejsce. Coś mi brzęczało koło ucha, mama mówiła, że to jak pszczółka z mojej piosenki. Byłem dzielny i nagle ujrzałem innego dzidziusia w lusterku! Mówią, że całkiem inaczej wyglądam, ale i tak jestem śliczny! Ponoć nie będzie mi tak gorąco i włoski odrosną mi gęstsze, które i tak były gęste."

:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o zrobienie grzywki, to wcale nie jest trudne. Proszę - pro-sprzet.pl/blog/jak-podciac-grzywke-z-naszymi-poradami-uda-ci-sie.html Kilka prostych kroków i powinno być całkiem spoko. Oczywiście kwestia też taka, na jakim dokładnie efekcie wam zależy, ale wszystko jest do zrobienia. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...